sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Abp Stanisław Budzik zostanie metropolitą lubelskim. Ingres w sobotę

  Edytuj ten wpis

Abp Stanisław Budzik będzie także pełnił funkcję Wielkiego Kanclerza Katolickiego Uniwersytetu Lubel
Abp Stanisław Budzik będzie także pełnił funkcję Wielkiego Kanclerza Katolickiego Uniwersytetu Lubel

Będzie głową metropolii z ponad 2,5 miliona wiernych. Jego biskupim zawołaniem będą słowa wywodzące się z teologii św. Pawła: In virtute crucis – W mocy krzyża!

Abp Stanisław Budzik staje na czele metropolii, w skład której wchodzą archidiecezja lubelska, diecezja sandomierska i diecezja siedlecka. Arcybiskup skupi się na kierowaniu archidiecezją lubelską z ponad milionem wiernych i prawie tysiącem księży. Władzę kościelną w Sandomierzu i Siedlcach pozostawi tamtejszym biskupom.

– Ale gdyby zaniedbywali obowiązki, metropolita dokonałby u nich kanonicznej wizytacji, po uzyskaniu wcześniej aprobaty Stolicy Apostolskiej – mówi ks. dr Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Nowy metropolita zajmie się przede wszystkim nadzorem działań podległych mu instytucji i parafii. – Na pewno będzie musiał poznać archidiecezję i poszczególne parafie. Jest ich ponad 250, dlatego na pewno będzie to rozłożone w czasie – mówi ksiądz Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

Z reguły arcybiskup co kilka lat przeprowadza wizytacje w poszczególnych parafiach. – I średnio raz do roku decyduje o zmianach personalnych w archidiecezji – dodaje ks. Puzewicz. Arcybiskup ma pełną władzę w tej materii. – Może zdecydować o każdej osobie pracującej w instytucjach administrowanych przez kurię – zaznacza rzecznik. Najczęściej nie dotyczy to jednak szeregowych pracowników cywilnych, np. Caritasu czy archidiecezjalnego Radia Er, tylko duchownych.

Archidiecezja lubelska ma jeden z najwyższych odsetek wiernych wśród mieszkańców – zajmuje 6 miejsce w kraju. Z Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że średnio trzy razy w miesiącu uczestniczymy w nabożeństwie.

Budżet archidiecezji jest dość duży. W ubiegłym wydatki zamknęły się kwotą 25 mln zł. Z tego kuria na swoje działania przeznaczyła niemal 18 mln zł, na Caritas 4,7 mln, na seminarium duchowne 1,3 mln zł, a na dom księży emerytów – nieco ponad 1,6 mln zł.
– Arcybiskup nadzoruje finanse archidiecezji, którymi bezpośrednio zajmuje się ekonom diecezjalny. Ostateczne decyzje należą jednak do metropolity lubelskiego – mówi ks. Puzewicz.

Abp Stanisław Budzik będzie także pełnił funkcję Wielkiego Kanclerza Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Kanclerz reprezentuje Stolicę Apostolską i inne władze kościelne wobec uniwersytetu, a uniwersytet wobec Stolicy Apostolskiej i innych władz kościelnych – mówi dr Mirosław Hałas, rzecznik KUL. – Ponadto, aprobuje uchwały Senatu KUL o wyborze rektora i prorektorów, zatwierdza plan rzeczowo-finansowy i decyduje o wydatkach nieprzewidzianych, jeśli ich wartość przekracza 10 proc. budżetu.

W najbliższą niedzielę w kościołach archidiecezji zostanie odczytany list nowego metropolity do wiernych. Wspomina w nim swojego poprzednika, śp. abp. Józefa Życińskiego.

– Czternaście lat temu towarzyszyłem mu w jego pierwszej podróży do Lublina po mianowaniu go arcybiskupem – pisze abp Budzik. – Czy mogłem kiedykolwiek przypuszczać, że Opatrzność napisze tak nieprawdopodobny scenariusz? Czy mogłem przypuszczać, że będę jego następcą? Nic więc dziwnego, że z lękiem i drżeniem podejmuję jego dziedzictwo.

Królewskie powitanie

350 oficjalnych gości, hierarchowie polskiego Kościoła i tysiące wiernych wezmą udział jutrzejszym w ingresie abp. Stanisława Budzika w archikatedrze lubelskiej.

Początek o godz. 11. Uroczystość poprzedzi procesja, w której nowy metropolita lubelski przejdzie z Domu Arcybiskupów przez ul. Królewską i plac katedralny. W archikatedrze odprawi mszę św., na której zostanie odczytane pismo Stolicy Apostolskiej o wyborze metropolity lubelskiego, a biskupi pomocniczy, przedstawiciele duchowieństwa i wiernych oddadzą abp. Budzikowi "cześć i szacunek”. Po mszy planowana jest druga procesja – tą samą trasą – do krypt biskupów lubelskich w podziemiach katedry.
Wszystkie uroczystości będą transmitowane na telebimie na placu katedralnym. Zaproszeni są wszyscy wierni, nie ma żadnych ograniczeń. Jedynie ze względu na ograniczenia dotyczące pojemności katedry, nie wszyscy dostaną się do środka.

Większość miejsca w kościele zajmą VIP-y i księża. Dla nich zostaną też przygotowane specjalne parkingi. Wierni będą mogli zaparkować na placu Zamkowym i przy al. Unii Lubelskiej. Za przednią szybą należy umieścić białą kartkę formatu A4.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Falubaz
Sande. Sa
berdo332
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Falubaz
Falubaz (27 października 2011 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"][size="3"](KLIKNIJ !)[/size][/url]
Rozwiń
Sande. Sa
Sande. Sa (26 października 2011 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
życzę arcybiskupowi Budzikowi mądrości na nowej drodze rządów w archidiecezji lubelskiej. Będzie musiał się uporać z powaznymi sprawami, które pozostawił poprzednik, ale przede wszystkim zmierzyć sie ze świństwami jakie robili jego obecni podwładni i za które przyjdzie się rozliczyć. nie zazdroszczę. oby nie dał sie omotać tym ludziom i nie żył w kłamliwej atmosferze jaką potrafią stworzyć co nie którzy z kurii. nie będzie miał lekko.
Rozwiń
berdo332
berdo332 (21 października 2011 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe czy abp Budzik też zostanie kapelanem redakcyjnym wiadomej lewackiej gazety. Ale skoro ma kontynuować dzieło....
Rozwiń
lubelak
lubelak (21 października 2011 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli rzeczywiście będzie kontynuował linię Życińskiego, to ja dziękuję za michnikowszczyznę i wszelkie lewactwo bis. Będę słuchać ks. prof. P. Natanka.
Rozwiń
missJonasz
missJonasz (21 października 2011 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#006400"]Św.(irnięta Prawda czyli [color="#FF0000"]JAK[/color] MOŻNA (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Sam [color="#FF0000"]Kardynał Nycz ma Objawy Św.[/color](irniętej) [color="#FF0000"]Sklerozy[/color] ( Newsweek z dn. 20.X.2011 r. art. pt.: "[color="#FF0000"]Kardynał Nycz o krzyżu w Sejmie: Jest znakiem tożsamości kulturowej i narodowej[/color]")[color="#FF0000"]i nycz nie pamięta z Historii Kościoła[/color]!
Poczynając od Vaticano, a na seminariach kończąc Kościół popierał SOLIDARNOŚĆ bo widział, że[color="#FF0000"] na SLIDARNOŚCI dojdzie do władzy – z taką samą siłą nienawidził powstającego od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color]:

1)KsięŻULKI z Axcelencjami od roku 1980 powstajacy KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określały jako „[color="#FF0000"]WRZÓD NA D...UP...IE PAPIEŻA[/color]”;

[color="#FF0000"]2)[/color] rozbili Związek w roku 1982;

[color="#FF0000"]3)[/color] Zniszczyły Axcelencje wszystkie dokumenty o Związku;

4) Po jednym z zebrań Związkowych ks. EDWARD PUDEŁKO dyktował LOJALKI o treści: „[color="#FF0000"]ZAWSZE BĘDĘ POPIRAŁ WŁADZĘ DUCHOWNĄ.[/color]”, a dla opornych w pisaniu [color="#FF0000"]dodał ze szczerego serca: „BO JAK NIE TOMY WAM DAMY”;[/color]

5) Kuriewny Kanclerz ks. STANISŁAW ROJEK gardłował: [color="#FF0000"]„ROBOTY W DIECEZJI NIE DOSTANIETA.; PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICO TO NIE WIEM”[/color].

6) [color="#FF0000"]Studiujących na KULawej muzyKULogii Związkowców wypier[/color]...niczyły Axcelencje z księŻULKAMI i JP 2 [color="#FF0000"]już po I semestrze [/color]zapewniając im [color="#FF0000"]ino średnie wykształcenie [/color]na wielki wieków...

7) [color="#FF0000"]W latach 1980-tych szybko zmarł Założyciel Związku – Organista z Wrocławia o nazwisku CHOBOT[/color]. Skarżył się, że w Św.(irnięej) Bezradności w stosunku do Niego księ[color="#FF0000"]ŻULKI w odwecie zrobiły COŚ jego Synowi[/color]... W czasie organizowania KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pan CHOBOT z Wrocławia nie grał w żadnym kościele bo wypier...niczyły Go Axcelencje...
[color="#FF0000"]W tym okresie zmarł też Organista z lubelskiej katedry – nazywał się na literę J[/color]... .

8) [color="#FF0000"]W 1994 r. Związkowcom grającym w kościołach Axcelencje i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI zafundowały nocne napady[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW na mieszkania i rodziny oraz wprowadziły ZAKAZ OPALANIA BUDYNKÓW ZIMĄ mrożąc jednocześnie małe dzieci[/color]...

9) W 2002 lub 2003 r. w postach net Superexpressu jakiś vatyańczyk („Rudy” lub „SK”) podsumował kilkoro wPiSów Związkowych: „[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]”.

10) KULejne lata – do roku 2011 nycz nie zmieniły i księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW z Axcelencjami dalej trzepie na wieść o ZWIĄZKU [/color]– wystarczy czytać na forach wypowiedzi oceniające wpisy Żwiązkowe...

Sama rozpacz na temat sejmowego Krzyża pokazuje wielkie ograniczenie intelektualne Axcelencji, księŻULKÓW i Zakonnic –[color="#FF0000"] wiedzą ino tyle KRZYŻ i nycz więcej[/color]!
Brak Krzyża wszędzie [color="#FF0000"]doprowadza ich do ECCLESIOFOBII, TEOFILII[/color], telepsycho[color="#FF0000"]PAT[/color]ii...
[color="#FF0000"]Aby Axcelencjom nycz się nie stało gorszego niż do tej pory KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje na KRZYŻU zawiesić Owoce Papieskie – GRANATY – najlepiej prezentuje się Odmiana Germany 1939[/color]. Odmiana Granatów Germany 1939 [color="#FF0000"]ma wiele podobiństw do trufli [/color]– występuje pod ziemią, ale znacznie głębiej. [color="#FF0000"]Trufli szukają psy, a Granatów Germany 1939 saperzy[/color]... na górze Krzyża [color="#FF0000"]można jeszcze zawiesić hełm – model Germay 1939 – niech se Axcelencje z Siostrami i Braćmi [/color](p)[color="#FF0000"]Osłami patrzą do woli[/color].
[color="#FF0000"]Prezydent R.P. Powinien dla uczczenia Św.[/color](irniętej) [color="#FF0000"]Walki o Krzyż wprowadzić nowe odznaczenie - „MEDALIONY”[/color] i wręczyć je samemu Boskiemu Namiestnikowi [color="#FF0000"]Benkowi XVI, wszystkim Axcelencjom, Braciom i Siostrom w Najświętszej R.P.[/color]

BŁOGOSŁWIONY JP 2 jeźdzł, a właściwie latał po świecie i głosił: [color="#FF0000"]„NIECH ZSTAPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI – TEJ ZIEMI!”; „NIE LĘKAJCIE SIĘ...”[/color], a[color="#FF0000"] sam bał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color]...
Głosił też: „[color="#FF0000"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLWEU KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/color]”, na początku tworzenia UE marudził w mediach Błogosławiony: „[color="#FF0000"]NIE PODCINA SIĘ KORZENI, Z KTÓRYCH SIĘ WYROSŁO[/color]”, a że nikt nie podciął koreni ze strachu to[color="#FF0000"] teraz ludzie podcinają sobie gardła[/color]... . Umiłowany Następca Umiłowanego Poprzednika BENEK XVI rzekł na początku swej paPIESKIEJ DROGI: „[color="#FF0000"]DAJĘ WAM KRZYŻ DO WALKI[/color]”...
Oceniając historię szkopów to: [color="#FF0000"]od samego początku walczyli Krzyżem, a właściwie z Krzyżem [/color]– [color="#FF0000"]od Krzyżaków przez II Wojnę Światową po rok 2011 [/color]-szkop zawsze pozostanie szkopem!

[color="#FF0000"]Abp. Józef Michalik: „Kto chce usunąć krzyż z przestrzeni publicznej w Polsce ten chce swojo ideologie nienawiści, mojej racji za wszelką cene postawić na tym miejscu.” [/color](TVP 1 Wiadomości 15.X.2011 g. 19;30) [color="#FF0000"]zapomniał, że to Axcelencje chcą mieć monopol na rację wpier[/color]...niczając [color="#FF0000"]Krzyż po cichu wsędzie, gdzie się da, a podnieść rekę na Krzyż – wpier[/color]...niczają [color="#FF0000"]się Axcelencje[/color]...
W identyczny sposób „odzyskiwały” księŻULKI w latach 1980-tych zagrabione mienie kościelne – po cichu, a skutecznie – właziły bez pytania same wszędzie...

Opierając się więc[color="#FF0000"] o KSIĘGĘ [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] widać, że zmartwychwstanie nie dotyczy wszyskich, a więc[color="#FF0000"] pomysł KREMACJI jest spalony, tak samo jak spalone są INNE POMYSŁY KSIĘGI[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color]...
Na tak Płomiennej Teorii[color="#FF0000"] Axcelencje i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI robiły KUL-awe i PAT-ologiczne "tytuły naukowe"[/color], co zaowocowało m.in.:
1) [color="#FF0000"]CIAŁEM PAŃSKIM będącym mieszaniną wody z mąką[/color];
2) [color="#FF0000"]KRWIĄ PAŃSKĄ będącą alkoholem [/color](winem).

[color="#FF0000"]Uczeń szkoły gastronomicznej sposób mieszania wody z mąką pojmie w czasie kilku minut[/color], a [color="#FF0000"]Axcelencje i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI studiują to 5 lat, a jak któryś nie pojmuje rzeczy niepojętych to robi KULejno aż do prof.[/color](anata) NAU(cz)KI...

Sam zaś [color="#FF0000"]LIST POCHWALNY Prezydent R.P. Przysłał KUL-owi z okazji 94 Inauguracji [/color]Roku Akademickiego [color="#FF0000"] chyba ze strachu po Św[/color].(irniętym) [color="#FF0000"]Komentarzu: "BO JAK NIE TO MY WAM DAMY"...[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak [color="#FF0000"]silna konKULencja dla IQ [/color]– poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich,[color="#FF0000"] pomiaru może dokonać każdy[/color]: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl,[color="#FF0000"] dwa [/color]Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św[/color].(irnięty)...

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]Przeklęty Rząd R.P. czekają zaś Nieustanne ReKULekcje....

Sama KUL-awa i PAT-ologiczna KAT-olicka Axcelencji przyprawia o zawrót głowy - można też wnioskować, iż żaden Król nie miał takiego powitania jakie Święci się Axcelencji. Przez całą KUL-awą Drogę Krzyżową powinno towarzyszyć [color="#FF0000"]Ministerstwo Głupich Kroków[/color] (a Lublin ma w tym kierunku osiągnięcia!)w otoczeniu przeboju Piaska: "[color="#FF0000"]Budzikom śmierć[/color]", zaś na zakończenie Niebieskiej Pompy - Budka Suflera i "[color="#FF0000"]Bal wszystkich Św.[/color]"

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!