sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Absurd w Lublinie. Latarnie świeciły w dzień, a w nocy gasły

Dodano: 23 maja 2016, 06:20
Autor: pp, drs

Sprawa świecących w dzień latarni znalazła wyjaśnienie w lubelskiej GDDKiA
Sprawa świecących w dzień latarni znalazła wyjaśnienie w lubelskiej GDDKiA

Przez cały dzień włączone są latarnie przy ulicy Pliszczyńskiej w Lublinie. Nocą gasną –pisze do nas Czytelnik.

Od kilku dni mieszkańcy ulicy Pliszczyńskej przecierają oczy. – Wszystkie latarnie przy ulicy Pliszczyńskiej świecą się przez cały dzień. A gdy robi się ciemno, gasną. Być może to nowa koncepcja ochrony kabli przed złodziejami. Skoro latarnie nie działają nocą, to już nie ma co kraść – żartuje pan Mieczysław, mieszkaniec ulicy Pliszczyńskiej. – A tak poważnie, to jest to irytujące. Wczoraj żona wracała po zmierzchu do domu i panowały tu egipskie ciemności. Najpierw przez rok latarnie stały bezczynnie, bo ktoś ukradł kable. A jak już jest zasilanie, to lampy świecą tylko w dzień – dodaje mieszkaniec.

– Nasi ludzie pojechali na miejsce, oświetlenie rzeczywiście działa w dzień – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Jest to jednak oświetlenie należące do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które jeszcze nie zostało nam przekazane. Sprawdziliśmy zegary sterujące naszymi latarniami przy sąsiednich ulicach i tam wszystko jest ustawione prawidłowo.

Sprawa szybko znalazła wyjaśnienie w lubelskiej GDDKiA. – Zepsuł się zegar odpowiadający za uruchamianie i wyłączanie oświetlenia. Do czasu naprawy awarii oświetlenie będzie sterowane ręcznie. Usterka będzie usunięta na początku tygodnia – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij e-maila: alarm24@dziennikwschodni.pl

Czytaj więcej o: Lublin GDDKiA Lublin Pliszczyńska
sympatyk Prezydenta Żuka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sympatyk Prezydenta Żuka
sympatyk Prezydenta Żuka (23 maja 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sądzę, że w niektórych częściach Lublina (osiedla domków jednorodzinnych) oświetlenie powinno byc całkowicie wygaszane w godz. 23.00-5.00. W ramch oszczędności...
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2016 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo to jest miasto urzędniczych absurdów. Ale - problem świecących się bez celu lamp - to zasługa nie tylko pana Żuka - to jest zjawisko nie spotykanego braku gospodarności władz Lublina - również za poprzednich ekip. Aleje Solidarności świecą się przez całą noc, że można czytać gazetę. Po co? - przecież tam nie ma chodników dla pieszych, a auta mają i tak własne światła. Na tej arterii Lublina, w godzinach: 23:00-05:00 powinno się świecić maksymalnie co trzecie światło, tym bardziej, ze ruch tranzytowy został skierowany na obwodnicę. W niemieckim Rostocku wieczorem panuje w mieście półmrok - jest to przykład oszczędzania na energii i przeznaczania środków budżetowych na inne cele. A w Lublinie - mogą być połamane płyty chodnikowe, ale światła mają się świecić całą noc! A może kolejni panowie prezydenci Lublina mają w tym jakiś jakiś interes, żeby dać zarobić spółce LUBZEL? Wojciech Górski.
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2016 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pod sklepem i domem radnego z PSL oraz pod plebanią latarnie zapalają się wcześniej i świecą dłużej niż u reszty mieszkańców. I tak jest od wielu lat. Czas żeby "dobra zmiana" to naprawiła.
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2016 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W wielu gminach jest podobne marnotrawstwo. Nikogo z włodarzy to nie rusza, bo to nie z jego leci kasa. Energochłonne i przestarzałe latarnie świecą nawet, gdy słońce już mocno przygrzewa. Z kolei przed północą " w ramach "oszczędności" oświetlenie jest wyłączane. Zamiast przejść na oszczędne, wydajne i innowacyjne lampy LED i sterować je wyłącznikami zmierzchowymi, to GMINY, MIASTA, POWIATY jadą na prymitywnych timerach i to bez zmiany konfiguracji na czas letni/zimowy. A kaska z podatków leci...
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2016 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
świecą źle, nie świecą źle... no ludzie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!