czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Afera z planami: ruszyła kontrola w urzędzie

Dodano: 14 maja 2008, 18:26

Ruszyła wewnętrzna kontrola, która ma wyjaśnić, jak naprawdę wygląda plan zagospodarowania uchwalony przez radę miasta w 2002 r.

Ratusz wie tylko tyle, że są dwie wersje mapy. Obowiązuje ta, która została opublikowana w wydawanym przez wojewodę Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego (DUWL). Ale urzędnicy przy wydawaniu decyzji posługiwali się innym planem. Obie wersje znacznie różnią się od siebie przeznaczeniem terenów: jedna pozwala na domki jednorodzinne, druga na bloki.

Ratusz nie umie ustalić, która z dwóch map jest tą, którą sześć lat temu uchwalili radni i czy do publikacji w DUWL skierowano właściwą wersję. - Ma to wyjaśnić nasz Wydział Audytu i Kontroli - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.

Dziś wyszło na jaw, że już po tym jak Lubelski Urząd Wojewódzki opublikował w swym biuletynie taki plan, jaki dostał od Ratusza ktoś z miejskich urzędników przyniósł do wojewody inną wersję. - Leży w teczce. Nikt z nią nic nie robił. Nie wiadomo kto i w jakim trybie ją przyniósł. Nie ma żadnego pisma - mówi Kołodziej-Wnuk.

Główna miejska planistka, Elżbieta Mącik, od dziś pracuje jako specjalista w Wydziale Remontów Budynków, gdzie została przesunięta na trzy miesiące. Nie straciła jednak fotela zastępcy dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki. Z tego stanowiska można ją zwolnić tylko dyscyplinarnie, bo jest urzędnikiem mianowanym, a do emerytury zostały jej tylko dwa lata.
(DRS)

Przypadki Elżbiety Mącik

Dwa lata temu wyszło na jaw, że Elżbieta Mącik w latach 1994-98 łamała Statut Miasta. Zgodnie z tym dokumentem dyrektorzy wydziałów w magistracie nie mogli być właścicielami spółek prawa handlowego. Mącik była wówczas zarazem dyrektorem Wydziału Budownictwa i Architektury UM, a jednocześnie miała wszystkie udziały projektanckiej spółki EM. Była też współwłaścicielem firmy Studio Dokumentacji Projektowej.
(RP)

Czytaj więcej o:
pisałam
pinky
suseł perełkowy
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pisałam
pisałam (23 maja 2008 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następna kasta stojąca ponad prawem -Architekci. Kto ma rozliczyć architekta miejskiego skoro całym mocodawcą był i jest Wojewódzki Dyrektor Architektury i Budownictwa. Nie ma poważnej liczącej się firmy projektowej w cały województwie , która byłaby niezależna od urzędników wojewódzkich wydziału architektury. To jest największa mafia na lubelszczyźnie umocowana w urzędach centralnych. Nikt im nic nie zrobi ukręcą wszystko.
Mają na usługach uwikłanych policjantów,prokuratorów, sądy, samorządy również. Z tym że wykorzystują naiwność i głupotę radnych i pod pozorem interesów społecznych wciskają kit a sądy niby nie widzą kitu i legalizują przestępczą działalność. To co oni robią to jawny terror ale kto ma to przerwać czy uwikłana prokuratura,czy też korzystające sądy z przychylnej postawy urzędników a jest to najkosztowniejszy wydział w działalności ludzkiej.
Najdroższe są place i budynki i rozkradane zakłady.
Rozwiń
pinky
pinky (15 maja 2008 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.... czytajcie uważnie. Jest w tekście napisane, że ktoś doniósł do Urzędu Wojewódzkiego inną wersję planu niż opublikowana. Na 100% sprawie łeb ukręcą ...
Rozwiń
suseł perełkowy
suseł perełkowy (15 maja 2008 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie coś zaczyna się zmieniać a wydawalo się że Mącikowa jest nie do przejścia. To dobra wiadomość dla Lublina. Moze kiedyś będzie to normalne miasto.
Rozwiń
alla
alla (14 maja 2008 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nsjnjjhjshd
Rozwiń
P-rezydent
P-rezydent (14 maja 2008 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydenci i przewodniczący RM się zmieniali a niezatapialni na stanowiskach trwali i trawać będą - jeżeli nie tu to tam.
Miejsc na mapie nomenklaturowych posad jest bez liku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!