sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Afera z planami: ruszyła kontrola w urzędzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2008, 18:26

Ruszyła wewnętrzna kontrola, która ma wyjaśnić, jak naprawdę wygląda plan zagospodarowania uchwalony przez radę miasta w 2002 r.

Ratusz wie tylko tyle, że są dwie wersje mapy. Obowiązuje ta, która została opublikowana w wydawanym przez wojewodę Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego (DUWL). Ale urzędnicy przy wydawaniu decyzji posługiwali się innym planem. Obie wersje znacznie różnią się od siebie przeznaczeniem terenów: jedna pozwala na domki jednorodzinne, druga na bloki.

Ratusz nie umie ustalić, która z dwóch map jest tą, którą sześć lat temu uchwalili radni i czy do publikacji w DUWL skierowano właściwą wersję. - Ma to wyjaśnić nasz Wydział Audytu i Kontroli - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.

Dziś wyszło na jaw, że już po tym jak Lubelski Urząd Wojewódzki opublikował w swym biuletynie taki plan, jaki dostał od Ratusza ktoś z miejskich urzędników przyniósł do wojewody inną wersję. - Leży w teczce. Nikt z nią nic nie robił. Nie wiadomo kto i w jakim trybie ją przyniósł. Nie ma żadnego pisma - mówi Kołodziej-Wnuk.

Główna miejska planistka, Elżbieta Mącik, od dziś pracuje jako specjalista w Wydziale Remontów Budynków, gdzie została przesunięta na trzy miesiące. Nie straciła jednak fotela zastępcy dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki. Z tego stanowiska można ją zwolnić tylko dyscyplinarnie, bo jest urzędnikiem mianowanym, a do emerytury zostały jej tylko dwa lata.
(DRS)

Przypadki Elżbiety Mącik

Dwa lata temu wyszło na jaw, że Elżbieta Mącik w latach 1994-98 łamała Statut Miasta. Zgodnie z tym dokumentem dyrektorzy wydziałów w magistracie nie mogli być właścicielami spółek prawa handlowego. Mącik była wówczas zarazem dyrektorem Wydziału Budownictwa i Architektury UM, a jednocześnie miała wszystkie udziały projektanckiej spółki EM. Była też współwłaścicielem firmy Studio Dokumentacji Projektowej.
(RP)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pisałam
pinky
suseł perełkowy
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pisałam
pisałam (23 maja 2008 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następna kasta stojąca ponad prawem -Architekci. Kto ma rozliczyć architekta miejskiego skoro całym mocodawcą był i jest Wojewódzki Dyrektor Architektury i Budownictwa. Nie ma poważnej liczącej się firmy projektowej w cały województwie , która byłaby niezależna od urzędników wojewódzkich wydziału architektury. To jest największa mafia na lubelszczyźnie umocowana w urzędach centralnych. Nikt im nic nie zrobi ukręcą wszystko.
Mają na usługach uwikłanych policjantów,prokuratorów, sądy, samorządy również. Z tym że wykorzystują naiwność i głupotę radnych i pod pozorem interesów społecznych wciskają kit a sądy niby nie widzą kitu i legalizują przestępczą działalność. To co oni robią to jawny terror ale kto ma to przerwać czy uwikłana prokuratura,czy też korzystające sądy z przychylnej postawy urzędników a jest to najkosztowniejszy wydział w działalności ludzkiej.
Najdroższe są place i budynki i rozkradane zakłady.
Rozwiń
pinky
pinky (15 maja 2008 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.... czytajcie uważnie. Jest w tekście napisane, że ktoś doniósł do Urzędu Wojewódzkiego inną wersję planu niż opublikowana. Na 100% sprawie łeb ukręcą ...
Rozwiń
suseł perełkowy
suseł perełkowy (15 maja 2008 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie coś zaczyna się zmieniać a wydawalo się że Mącikowa jest nie do przejścia. To dobra wiadomość dla Lublina. Moze kiedyś będzie to normalne miasto.
Rozwiń
alla
alla (14 maja 2008 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nsjnjjhjshd
Rozwiń
P-rezydent
P-rezydent (14 maja 2008 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydenci i przewodniczący RM się zmieniali a niezatapialni na stanowiskach trwali i trawać będą - jeżeli nie tu to tam.
Miejsc na mapie nomenklaturowych posad jest bez liku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!