sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Agencja pod lupą kontrolerów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2002, 20:07

Wczoraj w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pojawili się kontrolerzy. Oficjalnie mają zbadać realizację programu SAPARD. Nieoficjalnie: sprawdzić, jak wygląda polityka kadrowa.

Od kilku dni z pierwszych stron gazet nie schodzi sprawa obsady stanowisk kierowniczych w ARiMR. Z naszych ustaleń wynika, iż wszystkie stanowiska kierownicze w lubelskim oddziale regionalnym, jak i jego strukturach powiatowych, przydzielone zostały
z klucza partyjnego między SLD a PSL. Szczegółowy mechanizm opisaliśmy w wczoraj w artykule „Sami swoi podzielą pieniądze”. Tego samego dnia w regionalnym oddziale ARiMR rozpoczęła się kontrola. – Sprawdzamy, jak realizowany jest program SAPARD
– tłumaczy Henrik Grocholski, kierujący grupą audytorów niezależnego Zespołu Oceny Działalności Agencji. Czy przy okazji przyjrzą się polityce kadrowej?
– Interesuje nas wyłącznie kwestia programu – zapewnia.
Za realizację programu SAPARD odpowiada Krzysztof Podkański, (syn szefa lubelskich ludowców), który jest jednocześnie zastępcą dyrektora oddziału ARiMR. – Jestem przygotowany merytorycznie. Doświadczenie zdobyłem pracując w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku zastępcy dyrektora Wydziału Polityki Regionalnej. Będąc już w agencji przeszedłem niezbędne szkolenia. Poza tym dużo czytam i uczę się – mówi dyr. Podkański.
A co z wymaganą akredytacją unijną, której Podkański nie ma? – Oczywiście, że ją zdobędę. Przecież w mojej pracy jest to niezbędny dokument. Kiedy? To nie ode mnie zależy. Ale myślę, że za jakiś miesiąc, dwa – zapowiada.
Audyt potrwa trzy dni. Dziś i jutro kontrolerzy pojawią się w powiatowych oddziałach agencji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!