środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Akademia Lesslandia zaprezentuje się w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2013, 12:31

Akademia Lesslandia (Materiały prasowe)
Akademia Lesslandia (Materiały prasowe)

W jaki sposób przebiega proces wylęgania kurcząt, z czego zbudowana jest Ziemia i Kosmos, jak brzmiała gwara lubelska? Będzie się można tego dowiedzieć w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 41 w Lublinie) podczas akcji promocyjnej Akademii Lesslandia, która odbędzie się 11-12 marca w godzinach 9.30-15.

Akademia Lesslandia to nowy produkt turystyczny stworzony przez Lokalną Organizację Turystyczną "Kraina Lessowych Wąwozów". Program Akademii wpisuje się w popularny obecnie nurt edukacyjny - nauki poprzez zabawę. Programy zajęć dostosowane są do wieku uczestników i szkolnej podstawy programowej. Uczniowie przyswajają wiedzę z obszaru fizyki, matematyki i ekologii oraz poznają walory kulturowe regionu. Tematy związane z przyrodą i ginącymi rzemiosłami uczą szacunku dla otaczającego świata. Warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne kształtują sprawność manualną. Quizy, gry terenowe i zagadki rozwijają umiejętności kreatywnego myślenia, wzbudzają zainteresowania nauką.

Zajęcia odbywają się w 10 Instytutach. Są to m.in.: Instytut Mola Książkowego w Nałęczowie, Instytut Odkrywców Tajemnicy Żelaza w Wojciechowie, Instytut Teatru i Zabawy "Calineczka” w Puławach, Instytut w Pionie i Poziomie w Kazimierzu Dolnym.

Zaliczenie zajęć w wybranym Instytucie wieńczy pieczątka w "Indeksie” a tytuł absolwenta można uzyskać po zaliczeniu odpowiedniej liczby instytutów. Opiekę merytoryczną nad edukacyjną częścią projektu Akademia Lesslandia sprawuje Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

Ważnym elementem zajęć jest nauka przedsiębiorczości poprzez wprowadzenie systemu monet – Lessów.

- Podczas spotkań organizowanych w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego, zaprezentowana zostanie oferta Akademii Lesslandia. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z osobami prowadzącymi zajęcia w instytutach Akademii. W programie ciekawostki dotyczące m.in. zjawisk geologicznych oraz znaczenia minerałów i skał dla człowieka, które przedstawi Instytut Astronomii i Nauk o Ziemi. W Instytucie Wsi przeniesiemy się w czasie, by poznać dawne obyczaje i gwarę. Wyroby kowalstwa artystycznego to oferta Instytutu Odkrywców Tajemnicy Żelaza. Ale na tym nie koniec atrakcji. Podczas prezentacji poznamy różnice pomiędzy rękodziełem, a wykonywanymi maszynowo produktami - zaprasza Joanna Opiela z Centrum Promocji Województwa Lubelskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!