Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2011 r.
18:42
Edytuj ten wpis

Akademik Femina po remoncie. Student zamieszka w luksusie

0 17 A A
W każdym pokoju są nowe łóżka, biurka, szafy… (Maciej Kaczanowski)
W każdym pokoju są nowe łóżka, biurka, szafy… (Maciej Kaczanowski)

Ze starego akademika zostały tylko zewnętrze ściany. Wszystko inne jest nowe. – Mamy akademik na miarę XXI wieku – mówią na uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
30 września, po dwóch latach przerwy, studenci UMCS znowu pojawią się w Feminie. My, jako pierwsi, już pokazujemy superakademik od środka.

– Wszystko jest prawie gotowe – mówi Magdalena Zgórka-Miller, kierowniczka Feminy. – Brakuje jedynie sprzętu AGD: lodówek, pralek i kuchenek, które mają do nas dojechać lada dzień.

Dawne, stare i zaniedbane pokoje, zastąpiły nowe zespoły mieszkaniowe. – Do wyboru są zespoły z dwoma 2-osobowymi pokojami, kuchnią, łazienką i toaletą. Albo z dwoma pokojami 2-osobowymi, jedną "jedynką”, większą kuchnią, łazienką i dwoma toaletami – wylicza Zgórka-Miller. – Są też pojedyncze pokoje 2-osobowe z aneksem kuchennym, łazienką i toaletą przeznaczone głównie dla małżeństw.

W każdym pokoju są nowe łóżka, biurka, szafy. W łazienkach: umywalki, prysznice i pralki. A w kuchniach: nowe meble, kuchenki i lodówki. Cały zamówiony przez uczelnię sprzęt AGD dostarczą znane firmy.

W pokojach jest także Internet i telefony. – Będzie można się łączyć z innymi pokojami lub odbierać rozmowy przychodzące spoza akademika – wyjaśnia Zgórka-Miller. Są też pokoje dla niepełnosprawnych, m.in. z odpowiednio przystosowanymi łazienkami.


Studenci zajmą siedem pięter, z 28 pokojami na każdym. Piętro pierwsze to 28 pokoi hotelowych, które uczelnia będzie wynajmować. – Wystarczy zadzwonić i zarezerwować miejsce. Jak w każdym hotelu – mówi kierowniczka Feminy. Pokoje w części hotelowej są dodatkowo wyposażone w telewizory.

Na parterze powstało też 8 tzw. pokoi rektorskich, przeznaczonych dla specjalnych gości uczelni. Ich standard ma być wyższy od pozostałych. Będą w nich m.in. ręczniki z logo uczelni, dywany czy obrazy.

Pokoje w Feminie są droższe średnio o 180 zł w porównaniu z innymi akademikami UMCS (patrz – ramka obok). Mimo to, wszystkie miejsca (jest ich 300) są już zajęte. – Właśnie zakończyliśmy trzecią, ostatnią, partię rezerwacji dla studentów I roku – mówi Zgórka-Miller.

Siedmiopiętrowa Femina powstała w 1968 roku. W 2009 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dało na przebudowę Feminy ok. 20 mln zł.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cyngiel / 12 września 2011 o 22:16
A kto wybudował te wielkie akademiki i budynki UMCS i wyposażył je w adekwatne do epoki meble? Więc czym wy tak jakby się niby szczycicie?
Avatar
LightBlue / 8 września 2011 o 17:58
Ciekawe gdzie Wy w akademikach widzicie luksusy?
Avatar
absolwentka / 8 września 2011 o 12:31
szkoda, że akademiki tracą swój dawny, może nie luksusowy jednak uroczy klimat. Biedne to pokolenie, które nie pozna prawdziwego życia w Aka, wspaniałych ludzi, imprez... a przesiedzi zamknięte w pokoju z internetem i pralka:P a cena ojoj ...
Avatar
Pat / 8 września 2011 o 11:21
To nie luksus tylko standard jaki powinny miec wszystkie akademiki:D
Avatar
J.J / 8 września 2011 o 10:45
z wypowiedzi ludzi, którzy nazywają studentów ciągle imprezującym, pijanym bydłem, które wszystko niszczy wnioskuję, że albo mszczą się, bo nikt nie zaprosił ich na studencką imprezę/ studiując- mieszkają z rodzicami lub pochodzą z grupy wiecznie-niezadowolonych. Prawda jest taka, że większość studentów potrafi się zachować jak należy, tym bardziej Ci mieszkający w "jedynkach". A co do "Feminy"... na pewno znajdą się chętni, dla samej pralki warto tam zamieszkać
z wypowiedzi ludzi, którzy nazywają studentów ciągle imprezującym, pijanym bydłem, które wszystko niszczy wnioskuję, że albo mszczą się, bo nikt nie zaprosił ich na studencką imprezę/ studiując- mieszkają z rodzicami lub pochodzą z grupy wiecznie-niezadowolonych. Prawda jest taka, że większość studentów potrafi się zachować jak należy, tym bardziej Ci mieszkający w "jedynkach". A co do "Feminy"... na pewno znajdą się chętni, dla samej pralki warto tam zamieszkać rozwiń
Avatar
Zen / 5 września 2011 o 22:49
A czy są pokoje dla rejestrowanych związków partnerskich?
Avatar
Student nie zwierze / 5 września 2011 o 21:21
Chyba wam się pomysliło - odnowiliście akademik i wołacie luksus a ciekawe ile będzie trzeba płacić za ten "luksus"? Zaraz pęknę ze śmiechu, a jak sobie kibel umyjecie że będzie czysty i biały to też będziecie mieli lusksus. Normalne warunki się nie należą? Nie jeden pies w bloku ma lepiej jak student a gówno robi nawet się nie uczy. aaaa no tak piesek dom pilnuje, to daj studentowi jeść i mieszkać to nie ma sprawy będzie ci dom pilnował, będzie jadł twoje jedzenie i spał i domek pilnował a wieczorami na spacer SAM będzie wychodził. Kto mnie poprze?
PS: Student nie sra na chodnik jak wasze psy!
Chyba wam się pomysliło - odnowiliście akademik i wołacie luksus a ciekawe ile będzie trzeba płacić za ten "luksus"? Zaraz pęknę ze śmiechu, a jak sobie kibel umyjecie że będzie czysty i biały to też będziecie mieli lusksus. Normalne warunki się nie należą? Nie jeden pies w bloku ma lepiej jak student a gówno robi nawet się nie uczy. aaaa no tak piesek dom pilnuje, to daj studentowi jeść i mieszkać to nie ma sprawy będzie ci dom pilnował, będzie jadł twoje jedzenie i spał i domek pilnował a wieczorami na spacer SAM będzie wychodził... rozwiń
Avatar
buskup loves kleryks / 5 września 2011 o 20:22
wazne aeby bylo lozko wodne lub wygodny materac do rozkoszy
Avatar
odp / 5 września 2011 o 17:04
jaki luksus? tam wszystko robione bylo na odpxxxol....to jest polska niestety...
Avatar
uniwersytet 3 w. / 5 września 2011 o 15:12
[quote name='xxxs' timestamp='1315224054' post='526691']
i tak bydło szybciutko zniszczy co ładne i nowe
[/quote]

jakie bydło?! dla tej zwierzyny to obora raczej
zapomniał wół jak cielęciem był?
Avatar
cyngiel / 12 września 2011 o 22:16
A kto wybudował te wielkie akademiki i budynki UMCS i wyposażył je w adekwatne do epoki meble? Więc czym wy tak jakby się niby szczycicie?
Avatar
LightBlue / 8 września 2011 o 17:58
Ciekawe gdzie Wy w akademikach widzicie luksusy?
Avatar
absolwentka / 8 września 2011 o 12:31
szkoda, że akademiki tracą swój dawny, może nie luksusowy jednak uroczy klimat. Biedne to pokolenie, które nie pozna prawdziwego życia w Aka, wspaniałych ludzi, imprez... a przesiedzi zamknięte w pokoju z internetem i pralka:P a cena ojoj ...
Avatar
Pat / 8 września 2011 o 11:21
To nie luksus tylko standard jaki powinny miec wszystkie akademiki:D
Avatar
J.J / 8 września 2011 o 10:45
z wypowiedzi ludzi, którzy nazywają studentów ciągle imprezującym, pijanym bydłem, które wszystko niszczy wnioskuję, że albo mszczą się, bo nikt nie zaprosił ich na studencką imprezę/ studiując- mieszkają z rodzicami lub pochodzą z grupy wiecznie-niezadowolonych. Prawda jest taka, że większość studentów potrafi się zachować jak należy, tym bardziej Ci mieszkający w "jedynkach". A co do "Feminy"... na pewno znajdą się chętni, dla samej pralki warto tam zamieszkać
z wypowiedzi ludzi, którzy nazywają studentów ciągle imprezującym, pijanym bydłem, które wszystko niszczy wnioskuję, że albo mszczą się, bo nikt nie zaprosił ich na studencką imprezę/ studiując- mieszkają z rodzicami lub pochodzą z grupy wiecznie-niezadowolonych. Prawda jest taka, że większość studentów potrafi się zachować jak należy, tym bardziej Ci mieszkający w "jedynkach". A co do "Feminy"... na pewno znajdą się chętni, dla samej pralki warto tam zamieszkać rozwiń
Avatar
Zen / 5 września 2011 o 22:49
A czy są pokoje dla rejestrowanych związków partnerskich?
Avatar
Student nie zwierze / 5 września 2011 o 21:21
Chyba wam się pomysliło - odnowiliście akademik i wołacie luksus a ciekawe ile będzie trzeba płacić za ten "luksus"? Zaraz pęknę ze śmiechu, a jak sobie kibel umyjecie że będzie czysty i biały to też będziecie mieli lusksus. Normalne warunki się nie należą? Nie jeden pies w bloku ma lepiej jak student a gówno robi nawet się nie uczy. aaaa no tak piesek dom pilnuje, to daj studentowi jeść i mieszkać to nie ma sprawy będzie ci dom pilnował, będzie jadł twoje jedzenie i spał i domek pilnował a wieczorami na spacer SAM będzie wychodził. Kto mnie poprze?
PS: Student nie sra na chodnik jak wasze psy!
Chyba wam się pomysliło - odnowiliście akademik i wołacie luksus a ciekawe ile będzie trzeba płacić za ten "luksus"? Zaraz pęknę ze śmiechu, a jak sobie kibel umyjecie że będzie czysty i biały to też będziecie mieli lusksus. Normalne warunki się nie należą? Nie jeden pies w bloku ma lepiej jak student a gówno robi nawet się nie uczy. aaaa no tak piesek dom pilnuje, to daj studentowi jeść i mieszkać to nie ma sprawy będzie ci dom pilnował, będzie jadł twoje jedzenie i spał i domek pilnował a wieczorami na spacer SAM będzie wychodził... rozwiń
Avatar
buskup loves kleryks / 5 września 2011 o 20:22
wazne aeby bylo lozko wodne lub wygodny materac do rozkoszy
Avatar
odp / 5 września 2011 o 17:04
jaki luksus? tam wszystko robione bylo na odpxxxol....to jest polska niestety...
Avatar
uniwersytet 3 w. / 5 września 2011 o 15:12
[quote name='xxxs' timestamp='1315224054' post='526691']
i tak bydło szybciutko zniszczy co ładne i nowe
[/quote]

jakie bydło?! dla tej zwierzyny to obora raczej
zapomniał wół jak cielęciem był?