sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Akademik ostatniej szansy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2007, 19:36

Większość miejsc w domach studenckich lubelskich uczelni jest już zajęta. Ale - jak mówią kierownicy akademików - szansa na wolne miejsce jeszcze jest.

Spóźnialscy studenci powinni się jednak pospieszyć ze składaniem podań.
Oficjalne komunikaty obu lubelskich uniwersytetów brzmią tak samo: wolnych pokoi brak.
Co bardziej przezorni studenci rezerwowali łóżka jeszcze w zeszłym roku akademickim. Główna tura składania podań skończyła się w lipcu, po czym obie uczelnie rozdzieliły pokoje.
- Ale rok w rok jest tak, że około dwustu studentów rezygnuje z akademików - zaznacza Robert Englot, kierownik działu spraw studenckich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. - Dlatego namawiamy studentów zainteresowanych mieszkaniem w domu studenckim, żeby jeszcze składali podania. Być może uda się dostać pokój.
Podobnie jest na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - Z doświadczenia wiem, że zawsze ktoś rezygnuje i wtedy organizujemy dodatkowy nabór - tłumaczy Beata Górka, rzecznik prasowy KUL. - Warto więc złożyć podanie. Czekamy do 21 września.
Inaczej wygląda sytuacja w Akademii Rolniczej. Tam są jeszcze wolne miejsca. - Na dwa tysiące miejsc mamy jeszcze 30 wolnych. Pokoje są jeszcze w domach przy ulicy Dobrzańskiego na Felinie - wyjaśnia Krystyna Sajewicz, kierownik działu spraw socjalnych AR. - Podania można składać
do końca września. Podobnie jest na Politechnice Lubelskiej. Pierwszy raz zdarzyło się tak, że we wrześniu uczelnia dysponuje wolnymi miejscami. Jest ich aż 200. - Prowadzimy dodatkową rekrutację do 24 września - mówi Krystyna Wojciechowska, kierownik działu spraw studenckich PL. - Ale, jeśli miejsca będą dalej, będziemy się starali i te rozdysponować.
- To dobra wiadomość - mówi z ulgą Adrian Siennicki, student informatyki na politechnice. - Przez całe wakacje pracowałem w Anglii, więc nie miałem czasu zająć się akademikiem. Teraz wróciłem do Lublina i liczę, że jakiś pokój uda mi się jeszcze zarezerwować.
Ceny miejsc w domach studenckich lubelskich uczelni wahają się od 200 do 280 zł. W takich granicach można znaleźć w Lublinie także stancję, ale raczej w starym budownictwie i w odległych od centrum dzielnicach miasta. Im bliżej śródmieścia, tym drożej. W okolicach miasteczka akademickiego ceny dochodzą do 500 zł za pokój.
Monika Ogórek
Miłosz Bednarczyk
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!