Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2013 r.
13:19
Edytuj ten wpis

Akcja "Blaszak” w Lublinie. Pijany kierowca i 11 mandatów

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 4 A A
Inspektorzy wlepili 11 mandatów i złapali pijanego kierowcę (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Inspektorzy wlepili 11 mandatów i złapali pijanego kierowcę (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Wystarczyły trzy godziny, aby sprawdzić 80 samochodów dostawczych, tzw. "blaszaków”. Inspektorzy wlepili 11 mandatów i złapali pijanego kierowcę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akcja pod kryptonimem "Blaszak” rozpoczęła się w poniedziałek rano. 12 inspektorów ruszyło na główne drogi wylotowe z Lublina.

– Celem akcji było sprawdzanie trzeźwości kierowców oraz zapobieganie wykroczeniom drogowym, a w szczególności przewozu osób w liczbie większej niż dopuszczalna, zarówno autobusem, jak i samochodem ciężarowym – mówi insp. Mariusz Szabała, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

W sumie skontrolowano 80 pojazdów. – Wypisaliśmy 12 mandatów na kwotę 2900 zł. O głupocie można powiedzieć w odniesieniu do kierowcy popularnego "blaszaka”, który jechał po pijanemu, mając we krwi 0,7 promila – dodaje Mariusz Szabała.

Aż 6 mandatów na kwotę 1700 zł inspektorzy wypisali kierowcom, którzy przewozili więcej osób, niż dopuszczalna liczba określona w dowodzie rejestracyjnym. – Kolejnych pięć 6 mandatów na kwotę 1200 zł za wypisaliśmy za inne naruszenia przepisów ruchu drogowego, m.in. za jazdę bez uprawnień, zakrywanie tablic rejestracyjnych, brak prawidłowego zabezpieczenia ładunku czy wymaganych dokumentów – dodaje Mariusz Szabała.

Podczas kontroli wykryto dwa przypadki przewożenia pasażera w przestrzeni ładunkowej. Inspektorzy zapowiadają kolejne akcje, ale już po wakacjach, wtedy kiedy wzrośnie natężenie ruchu pasażerskiego.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ITD / 6 sierpnia 2013 o 21:55

ciekawi mnie kiedy ITD ograniczy kontrole na drogach i zacznie kontrolowac firmy...kierowca to taki koziol ofiarny jezdzi bo boi sie ze straci robote i wizja bezrobocia go przeraza a bandyckie firmy korzystajja jak moga wykorzystujac ich...czy przeladowany samochod to wina kierowcy...nie sadze jak nie wezmie tego co mu karza to uslyszy baj baj z roboty...jakby kary byly wlepiane firmom to mysle ze przegiecia by byly sporadyczne. Ale oczywiscie nie pojda do firmy bo tam wiadomo prawnik morze byc i zaraz taki inspektor nie bedzie wiedzial co robic...a kierowca nie adwokat wiec jemu latwiej kare do....bac

Dlatego tusk musi odejść,tak dalej być nie może !!!

Dlatego tusk musi odejść,tak dalej być nie może !!!

rozwiń
Avatar
gosc / 6 sierpnia 2013 o 21:52

ciekawi mnie kiedy ITD ograniczy kontrole na drogach i zacznie kontrolowac firmy...kierowca to taki koziol ofiarny jezdzi bo boi sie ze straci robote i wizja bezrobocia go przeraza a bandyckie firmy korzystajja jak moga wykorzystujac ich...czy przeladowany samochod to wina kierowcy...nie sadze jak nie wezmie tego co mu karza to uslyszy baj baj z roboty...jakby kary byly wlepiane firmom to mysle ze przegiecia by byly sporadyczne. Ale oczywiscie nie pojda do firmy bo tam wiadomo prawnik morze byc i zaraz taki inspektor nie bedzie wiedzial co robic...a kierowca nie adwokat wiec jemu latwiej kare do....bac

ciekawi mnie kiedy ITD ograniczy kontrole na drogach i zacznie kontrolowac firmy...kierowca to taki koziol ofiarny jezdzi bo boi sie ze straci robote i wizja bezrobocia go przeraza a bandyckie firmy korzystajja jak moga wykorzystujac ich...czy przeladowany samochod to wina kierowcy...nie sadze jak nie wezmie tego co mu karza to uslyszy baj baj z roboty...jakby kary byly wlepiane firmom to mysle ze przegiecia by byly sporadyczne. Ale oczywiscie nie pojda do firmy bo tam wiadomo prawnik morze byc i zaraz taki inspektor nie bedzie wiedzial c... rozwiń

Avatar
stolec / 6 sierpnia 2013 o 08:35

Jakość artykułów dalej na poziomie rynsztoka. Korektor chyba zawsze nawalony to sprawdza. Żenada!!!!

Avatar
Tajemniczy / 5 sierpnia 2013 o 14:43

To ile było tych mandatów na kwote 1200zł??? pięć czy 6 ???

Avatar
ITD / 6 sierpnia 2013 o 21:55

ciekawi mnie kiedy ITD ograniczy kontrole na drogach i zacznie kontrolowac firmy...kierowca to taki koziol ofiarny jezdzi bo boi sie ze straci robote i wizja bezrobocia go przeraza a bandyckie firmy korzystajja jak moga wykorzystujac ich...czy przeladowany samochod to wina kierowcy...nie sadze jak nie wezmie tego co mu karza to uslyszy baj baj z roboty...jakby kary byly wlepiane firmom to mysle ze przegiecia by byly sporadyczne. Ale oczywiscie nie pojda do firmy bo tam wiadomo prawnik morze byc i zaraz taki inspektor nie bedzie wiedzial co robic...a kierowca nie adwokat wiec jemu latwiej kare do....bac

Dlatego tusk musi odejść,tak dalej być nie może !!!

Dlatego tusk musi odejść,tak dalej być nie może !!!

rozwiń
Avatar
gosc / 6 sierpnia 2013 o 21:52

ciekawi mnie kiedy ITD ograniczy kontrole na drogach i zacznie kontrolowac firmy...kierowca to taki koziol ofiarny jezdzi bo boi sie ze straci robote i wizja bezrobocia go przeraza a bandyckie firmy korzystajja jak moga wykorzystujac ich...czy przeladowany samochod to wina kierowcy...nie sadze jak nie wezmie tego co mu karza to uslyszy baj baj z roboty...jakby kary byly wlepiane firmom to mysle ze przegiecia by byly sporadyczne. Ale oczywiscie nie pojda do firmy bo tam wiadomo prawnik morze byc i zaraz taki inspektor nie bedzie wiedzial co robic...a kierowca nie adwokat wiec jemu latwiej kare do....bac

ciekawi mnie kiedy ITD ograniczy kontrole na drogach i zacznie kontrolowac firmy...kierowca to taki koziol ofiarny jezdzi bo boi sie ze straci robote i wizja bezrobocia go przeraza a bandyckie firmy korzystajja jak moga wykorzystujac ich...czy przeladowany samochod to wina kierowcy...nie sadze jak nie wezmie tego co mu karza to uslyszy baj baj z roboty...jakby kary byly wlepiane firmom to mysle ze przegiecia by byly sporadyczne. Ale oczywiscie nie pojda do firmy bo tam wiadomo prawnik morze byc i zaraz taki inspektor nie bedzie wiedzial c... rozwiń

Avatar
stolec / 6 sierpnia 2013 o 08:35

Jakość artykułów dalej na poziomie rynsztoka. Korektor chyba zawsze nawalony to sprawdza. Żenada!!!!

Avatar
Tajemniczy / 5 sierpnia 2013 o 14:43

To ile było tych mandatów na kwote 1200zł??? pięć czy 6 ???

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 32 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!