niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Akcja chcemy zarabiać więcej, będzie pikieta Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2015, 20:30
Autor: dw

Płacy minimalnej w wysokości 2800 zł brutto domagają się organizatorzy kampanii zatytułowanej "Chcemy zarabiać więcej!”. 9 maja Lublin będzie jednym z kilku miast w Polsce, w którym odbędą się akcje uliczne propagujące wzrost pensji.

Organizatorem kampanii są związki zawodowe "Sierpień 80” i Inicjatywa Pracownicza oraz ugrupowania Zieloni i Polska Partia Pracy. Akcje odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze i we Wrocławiu.

- Celowo datę naszych akcji wyznaczyliśmy na dzień przed wyborami prezydenckimi. Elity polityczne zawiodły oczekiwania społeczne. Praca w Polsce się nie opłaca, bo nie chroni przed biedą. Nawet były premier Tusk wyjechał do pracy za granicę - mówi rzecznik WZZ "Sierpień 80”, Patryk Kosela. - Na świecie rosną w siłę ruchy na rzecz wyższych pensji. W Stanach Zjednoczonych głośne stały się działania na rzecz 15 dolarów stawki godzinowej za pracę w fast-foodach. W Polsce taka stawka godzinowa powinna być nie mniejsza, niż 15 zł brutto - dodaje.

- Będziemy protestować, by rządzący zauważyli problem głodowych płac. Chcemy 2800 brutto miesięcznej pensji minimalnej, co dawałoby na tzw. rękę ponad 2 tys. zł. Bzdurą jest, że wyższa płaca minimalna zwiększa bezrobocie. Eksperci i najnowsze badania pokazują, że nie ma ona praktycznie żadnego wpływu na stopę bezrobocia - przekonuje Łukasz Ługowski z Polskiej Partii Pracy.

Skąd kwota 2800 zł? Wynika ona z zalecenia Komitetu Niezależnych Ekspertów Rady Europy, który stwierdził, że minimalne wynagrodzenie powinno wynosić 68 proc. średniej płacy krajowej. Pracodawcy RP postulują tymczasem, by w 2016 r. minimalne wynagrodzenie wzrosło jedynie o 32 zł, czyli do poziomu 1782 zł brutto miesięcznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin praca praca Lublin zarobki
Gość
Gość
ida
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 kwietnia 2015 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

po 36 latach pracy mam ok. 1350 zł netto, oto jaką sielankę mam w tym pier***onym kraju, na nic mnie nie stać, to z mopsu próżniaki, pijaki z rodzinami więcej dostają za darmo jak ja za pracę i też mam rodzinę, chodzę do pracy z wielkim obrzydzeniem, robię bo muszę aby nie zdechnąć z głodu, jak jak nienawidzę tego kraju, bo u nas wynagradza się pijaków, nierobów, złodziei a nie uczciwie pracujących. Pracownik źle opłacany nie ma motywacji do pracy, ale to do naszych tępych rządzących nie dociera, a pracodawcy to wykorzystują, bo co mają płacić więcej jak nie muszą.

Rozwiń
Gość
Gość (30 kwietnia 2015 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Da wam Bronek I Duda, minimalna 2 tyś, zobaczycie jak swinia niebo.

Rozwiń
ida
ida (30 kwietnia 2015 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

popieram !!!!!!!!!!!!

Rozwiń
Paweł
Paweł (30 kwietnia 2015 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak pracodawca dam wam zrobić nawet 2500 na rękę, ale mam pytanie. Czy dzięki waszej pracy sam też zarobię więcej czy mam zarabiać mniej płacąc więcej pracownikowi. Mam małą firmę i dwóch pracowników którzy zarabiają na rękę po 1600 zł. Ja sam, dzięki ich pracy zarabiam na rękę w mojej firmie 3300, czasem 3500. Jeśli po tych protestach będę musiał zapłacić im po 2000 to jako włascicielowi zostanie mi po opłaceniu tych pensji, zusów i podatków za pracowników 2500 zł czyli tylko 500 zł więcej od nich. Ja przez to że pracownicy zarobią nie zwiększę obrotów. Tylko czy warto za pięć stów więcej od pracownika tyrać 3 razy więcej niż oni, w końcu to przecież moja firma, no nie?

Tacy pracownicy źle opłacani prędzej czy później sami założą swoje firmy i będą stanowić konkurencję.  Nie dość, że będą doświadczeni i fachowi w tym co robią. to jeszcze będą znać słabe strony Pańskiej firmy co mogą skrzętnie wykorzystać.  Warto dobrze wynagradzać pracowników. To oni są motorem firmy. Bez nich jesteś Pan zwykłym....bezrobotnym.

Rozwiń
leon
leon (30 kwietnia 2015 o 05:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W komunikacji miejskiej młody kierowca zarabia 1300zł, wstaje o godz. 2:00 a po 2 zmianie wraca nawet o godz 1:00 do domu i jak w tyk kraju ma byc dobrze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!