niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Akcja sterylizacja. Straż Ochrony Zwierząt finansuje zabiegi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2015, 14:45

Lubelska Straż Ochrony Zwierząt chce ograniczyć bezdomność zwierząt i rozpoczęła akcję ich sterylizacji. Fundacja kieruje ją do właścicieli psów i kotów, których nie stać na zabieg.

- "Akcja sterylizacja - by zwierzętom żyło się lepiej!” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Kontaktuje się z nami sporo osób, ale na razie zapisaliśmy tylko 15. Część zwierząt musi poczekać, bo były np. chore albo bezpośrednio po rui, co jest przeciwwskazaniem do zabiegu - tłumaczy Marta Włosek, prezes Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. - Nie będziemy prowadzić weryfikacji sytuacji finansowej osób, bazujemy na zaufaniu. Mogą zgłaszać się do nas właściciele zwierząt z całego województwa.

Fundacja chce wykonać 100 zabiegów i deklaruje, że pokryje część kosztów. - Będziemy to ustalać indywidualnie, w zależności od sytuacji, w jakiej jest właściciel. Czasem jest to np. 50 zł, czasem połowa całej kwoty. Może się też zdarzyć, że zapłacimy za wszystko - mówi Włosek. - Bywają sytuacje, kiedy właściciel chce zapłacić całą kwotę, ale zależy mu np. na skierowaniu zwierzęcia do zaufanych lekarzy, dlatego się z nami kontaktuje.

Wszystkie zabiegi w ramach akcji zostaną wykonane przez specjalistów z Kliniki Rozrodu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej. Wykonuje się je w pełnym znieczuleniu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 7-10 dni u samic i ok. 5 dni u samców.

- Żeby umówić się na zabieg właściciel musi dopełnić formalności. Chodzi o przelew deklarowanej kwoty oraz przesłanie dokumentów potwierdzających, że jest właścicielem - zaznacza Włosek. - Każdy zostanie poinformowany o prawidłowym przygotowaniu do zabiegu i o koniecznej opiece w okresie rekonwalescencji.
Zapisy prowadzone są telefonicznie pod nr tel.: 883 577 493 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-18) lub e-mailowo: info@lsoz.org.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: zwierzęta
Gość
Monia
zlublina
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 marca 2016 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ok, jak ktoś chce. Sterylizacja nie jest prawnie obowiązkowa. U nas jest tak, że wyruszają hordy sterylizatorów z klatkami i łapią. Mnie w zeszłym roku okradli- sprawa na Policji i UM była. Ta akcja, to jakaś dzicz, owszem, niech jest. Dużo osób wyrzuca małe, ale nie w ten sposób. Ten, co opisuje gazeta- ok. Ale ta akcja ma drugie dno. Za tydzień zobaczę ile stron ogłoszeń jest na olx-zwierzęta- znalezione/zaginione. Wczoraj na całą Polskę było 83 str- to tysiące poszukiwanych obecnie. Sporo kradzieży.
Rozwiń
Monia
Monia (22 lutego 2015 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzwonie już kolejny dzień z rzędu i nikt nie odbiera, zgłasza się sekretarka automatyczna.  Po co ta reklama w prasie, skoro  nic z tego nie wynika?  

Ja też długo nie mogłam się dodzwonić, numer był ciągle zajęty. Nie dziwne, że jest takie zainteresowanie skoro nawet za darmo można zwierzę wysterylizować. Ja wysłałam maila - taka opcja jest podana w artykule, i szybko otrzymałam odpowiedź. Może proszę spróbować tej formy kontaktu.

Rozwiń
zlublina
zlublina (19 lutego 2015 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Można się starać o skierowanie na bezpłatne sterylizacje z urzędu miejskiego. Ale chyba tylko koty.

Rozwiń
Maria
Maria (18 lutego 2015 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzwonie już kolejny dzień z rzędu i nikt nie odbiera, zgłasza się sekretarka automatyczna.  Po co ta reklama w prasie, skoro  nic z tego nie wynika?  

Rozwiń
marek67887
marek67887 (18 lutego 2015 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

widzieliście to video z sejmu ? :http://my.rs/8a2<-- ale tam się wczoraj tłukli :/

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!