sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Na co najmniej 2 miliony złotych szacowane są straty prywatnych inwestorów, powstałe w wyniku działalności pracownika Domu Maklerskiego Banku Handlowego w Lublinie. Straty mogą być większe - wciąż napływają nowe zawiadomienia. Sprawę bada prokuratura w Zamościu.

- Kontrola wewnętrzna wykryła nieprawidłowości w działaniach pracownika punktu obsługi klienta Domu Maklerskiego Banku Handlowego w Lublinie. Mężczyzna został zwolniony dyscyplinarnie. O fakcie tym powiadomiliśmy Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz prokuraturę - poinformowała nas wczoraj Joanna Cegłowska z biura relacji publicznych Banku Handlowego. - Nic więcej nie powiem.
- Faktycznie, w ubiegłym tygodniu wpłynęło do nas takie zawiadomienie - potwierdza Andrzej Sidor, z-ca prokuratora okręgowego w Lublinie. - Sprawę przekazano jednak do prokuratury w Zamościu.
Janusz Padała, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie poinformował nas, że sprawa trafiła do Zamościa po to, by uniknąć posądzeń o brak obiektywizmu lubelskich prokuratorów. Na nasze pytanie, czy tak się robi w każdym przypadku, rzecznik odpowiedział: - Nie... ale nic więcej nie mogę powiedzieć.
- Sprawą zajmujemy się niespełna dwa tygodnie i jest za wcześnie na jakiekolwiek ustalenia - mówi Ryszard Bartosik, z-ca prokuratora okręgowego w Zamościu. - Dotyczy nadużyć w prowadzeniu rachunków inwestycyjnych prywatnych osób, które powierzyły znaczne kwoty biuru maklerskiemu. Jeden z pracowników biura wchodził w prywatne kontakty z inwestorami i obracał nielegalnie papierami wartościowymi. Wstępnie szkody klientów biura ocenia się na co najmniej 2 mln zł, ale napływają kolejne zawiadomienia.
R. Bartosik zaznacza też, że postępowanie toczy się na razie w ''sprawie'', a nie przeciwko pracownikowi biura. - Nie przedstawiono jeszcze nikomu zarzutów. Makler nie został na razie zatrzymany. - W obecnej chwili, mimo prób ustalenia, nie jest znane miejsce jego pobytu. Prowadzimy dalsze czynności śledcze - dodaje prokurator Bartosik. - Trudno powiedzieć, kiedy nastąpi przełom w śledztwie. W Komisji Papierów Wartościowych i Giełd uzyskaliśmy potwierdzenie, że wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w działaniach pracownika lubelskiego biura maklerskiego Banku Handlowego. Odmówiono nam szerszej informacji w tej sprawie.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!