sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Al. Kraśnicka: Rozkopane skrzyżowanie i spore utrudnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2013, 17:53
Autor: Dominik Smaga

Utrudnienia to efekt przebudowy skrzyżowania i budowy nowej trakcji trolejbusowej.  (Maciej Kaczanow
Utrudnienia to efekt przebudowy skrzyżowania i budowy nowej trakcji trolejbusowej. (Maciej Kaczanow

Dzisiaj zaczęły się utrudnienia na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino. Podczas popołudniowego szczytu były tu spore problemy.

Trudna sytuacja panowała po południu na jezdni al. Kraśnickiej prowadzącej w kierunku granicy miasta. – Korek jest olbrzymi. Część kierowców próbuje uciekać w osiedlową ul. Romanowskiego – relacjonował o godz. 16 pan Krzysztof.

Na mocno obciążonej popołudniami jezdni al. Kraśnickiej w kierunku granicy miasta dostępny był tylko jeden pas ruchu. Kierowcy mogli nim jechać wyłącznie na wprost. Od wczoraj nie ma już możliwości skrętu w lewo w ul. Bohaterów Monte Cassino.

Jadąc od strony Kraśnika, można pojechać nie tylko prosto, ale też skręcić w kierunku Czubów. Kierowcy jadący ul. Bohaterów Monte Cassino nie mogą przeciąć al. Kraśnickiej. Ci, którzy zmierzają od strony ul. Armii Krajowej mogą wyłącznie skręcać w prawo przy salonie samochodowym.

Utrudnienia to efekt przebudowy skrzyżowania i budowy nowej trakcji trolejbusowej. Drogowcy zaczęli już robić miejsce pod nowy pas do skrętu w prawo z al. Kraśnickiej w ul. Bohaterów Monte Cassino (jadąc w stronę granicy miasta).

– Jest to spowodowane pracami przy budowie sieci zasilającej trakcję trolejbusową – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Kierowcy wyjeżdżający z Konstantynowa powinni udać się do ul. Wojciechowskiej albo przez Paśnikowskiego do al. Kraśnickiej – dodaje.

W czwartek Zarząd Transportu Miejskiego poszedł na rękę pasażerom z biletami okresowymi na linię 26 zakupionymi przed 16 maja. Mogą oni poruszać się wszystkimi liniami w obszarze ograniczonym ul. Filaretów (od ZUS) Jana Pawła II, Armii Krajowej, Orkana, al. Kraśnicką, Zana, Wileńską i Głęboką do Filaretów. A także wyjechać do pierwszego przystanku poza granice tej strefy.

Objazdów jest więcej: linia 10 kursuje przez al. Kraśnicką, Zana i Wileńską, linia 28 przez Roztocze, al. Kraśnicką i Zana, linia 50 kończy kurs na Morwowej, a wraca przez Nałęczowską. Linia 54 w obie strony jedzie przez Armii Krajowej i Orkana, a nocna N3 przez Armii Krajowej, Orkana, al. Kraśnicką, Zana i Wileńską, a jadąc w stronę Czubów ma wyznaczony tymczasowy przystanek na Zwycięskiej przy OBI.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
artur
rod
wer4
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

artur
artur (17 maja 2013 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj nie dało się wyjechać z BH w prawo w stronę Kraśnika. Zaraz po minięciu skrętu w Romanowskiego droga zablokowana i zakaz wjazdu.
Rozwiń
rod
rod (17 maja 2013 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wywiad z marszałkiem: http://www.medexpress.pl/start/latwe-do-przeprowadzenia-sa-tylko-zmiany-na-gorsze/12528/
Rozwiń
wer4
wer4 (16 maja 2013 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taki dworzec powstanie, ale jest on włączony w inwestycje szlaku kolejowego E7 z Warszawy do Lublina. Zresztą istnieje już taka "fikcyjna" nazwa: LKM (Lubelska Kolej Metropolitarna).
Rozwiń
fox
fox (16 maja 2013 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedyne rozwiązanie -kolej aglomeracyjna. Dworzec Kolejowy Czuby,dowozy autobusami do przystanków kolejowych.Obecnie Ratusz buduje miasto dla samochodów, nie dla ludzi.Filozofia rozwoju miasta jest nieprawidłowa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!