Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Al. Solidarności: Jak jest zima, to światła muszą się psuć

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Po raz kolejny w ciągu tygodnia wysiadły w czwartek światła na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. A bez świateł ciężko je pokonać. Magistrat tłumaczy, że urządzenia sterujące sygnalizacją źle znoszą zimę. I nie daje gwarancji, że znów się nie zepsują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To już przesada – mówi pani Ewa z ul. Tarasowej. – Ile razy mogą psuć się te same światła. To jest za duże skrzyżowanie, żeby cały ruch puścić tak na żywioł. Nawet przy działającej sygnalizacji niektórzy kierowcy spoza Lublina nie wiedzą, jak mają jechać. A bez świateł to już jest masakra.

Wczoraj rano światła znów nie działały, sygnalizatory jedynie migały na pomarańczowo. Nie wiadomo dokładnie, o której godzinie w nocy doszło do tej awarii. Usunięta została dopiero przed godz. 7.

– To wszystko przez temperaturę. Zamarzły urządzenia sterujące. Ekipa zajmująca się światłami musiała je podgrzać specjalną lampą – wyjaśnia Stanisław Wąsiel z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Nie była to jednak najpoważniejsza taka awaria. We wtorkowy poranek sygnalizacja nie działała przez cztery godziny i to w czasie, gdy na skrzyżowaniu panuje największy ruch. Dodajmy, że jest to jedno z najbardziej obciążonych skrzyżowań w mieście – w szczycie z ul. Ducha wyjeżdża ponad 700 samochodów na godzinę. We wtorek sytuacja była na tyle poważna, że ruchem musiała kierować policja.

Internauci skarżyli się na utrudnienia. – Będę musiała zostać w pracy o godzinę dłużej i odpracować spóźnienie, prosić kogoś, aby odebrał moje dziecko z przedszkola i odwołać wizytę u dentysty – skarżyła się Emilia na forum www.dziennikwschodni.pl.

– Aż dziwne, że nikt nie przejechał policjanta – dodawała Elka. – Kierowcy na przepisach chyba też się nie znają – gdy sygnalizacja zawiedzie dzieją się cuda.

Dlaczego światła psują się tu tak często? – To jest skomplikowane urządzenie elektroniczne, a nie wykałaczka czy buty. Te podzespoły, które mogliśmy, już wymieniliśmy. W środku są też grzałki, które w określonej temperaturze zaczynają podgrzewać sterowniki – mówi Wąsiel.

• Jest jakaś szansa, że w najbliższym czasie światła znów nie wysiądą?

– Takiej pewności nikt panu nie da.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 18 grudnia 2010 o 06:23
aż dziwne że na innych skrzyżowaniach wszystko działa niezależnie od temperatury...
Avatar
10 g. / 17 grudnia 2010 o 20:57
przedszkolak wie że jak w szafce jest prąd to można też zrobić podgrzewanie szafki , no ale to przedszkolak nie urzędnik-
Avatar
Ja / 17 grudnia 2010 o 20:42
Ten wyjazd z Ducha to jakaś masakra.....!!! ale podjęłam decyzję zmieniam mieszkanie! Głównym powodem jest ciężki wyjazd z Botanika, obiecują, ze coś zrobią i nic!!!
Avatar
r. / 17 grudnia 2010 o 19:40
O moja panda.
Avatar
gościo / 17 grudnia 2010 o 18:53
Panie Smaga. Gówno sie Pan znasz na sygnalizacji i wymyślasz Pan wypowiedzi kierowców(niby okolicznych mieszkańców).
Pańskie artykuły są żenujące.
Avatar
1234 / 17 grudnia 2010 o 16:49
Jedne nie działają, za to te, które działają są niewidoczne ponieważ są brudne!!! Warstwa kurzu nie pozwala się przebić światłu.
Avatar
Adam / 17 grudnia 2010 o 16:09
Panie Wąsiel, czy wy kupiliście te urządzenia na złomie, czy z rękojmią? A jak nie na złomie, to sprzedawca powinien dać gwarancję, że również na mrozie światła będą działać. Więc po co pan mówisz że takiej gwarancji działania nikt nie może dać? Idź pan lepiej jednak sprzedawać wykałaczki, albo stań z grzałka pod tymi swiatłami, może będzie jakiś pożytek.
Avatar
JP / 17 grudnia 2010 o 15:48
Takie rzeczy są normą... tylko w mieście wojewódzkim Lublin. Czas pogonić tego imbecyla i dziada co od lat wymyśla deb***ne cykle świateł korkując całe miasto. Jak długo tak niekompetentna osoba z ratusza będzie zajmować to stanowisko ?? A na argumenty żeby pojechał i zobaczył jak można usprawnić ruch sygnalizacją świetlną (tak jak jest to w innych miastach) to padają argumenty, że po co skoro tak jak u nas jest dobrze, to po co zmieniać ??
Avatar
gość / 18 grudnia 2010 o 06:23
aż dziwne że na innych skrzyżowaniach wszystko działa niezależnie od temperatury...
Avatar
10 g. / 17 grudnia 2010 o 20:57
przedszkolak wie że jak w szafce jest prąd to można też zrobić podgrzewanie szafki , no ale to przedszkolak nie urzędnik-
Avatar
Ja / 17 grudnia 2010 o 20:42
Ten wyjazd z Ducha to jakaś masakra.....!!! ale podjęłam decyzję zmieniam mieszkanie! Głównym powodem jest ciężki wyjazd z Botanika, obiecują, ze coś zrobią i nic!!!
Avatar
r. / 17 grudnia 2010 o 19:40
O moja panda.
Avatar
gościo / 17 grudnia 2010 o 18:53
Panie Smaga. Gówno sie Pan znasz na sygnalizacji i wymyślasz Pan wypowiedzi kierowców(niby okolicznych mieszkańców).
Pańskie artykuły są żenujące.
Avatar
1234 / 17 grudnia 2010 o 16:49
Jedne nie działają, za to te, które działają są niewidoczne ponieważ są brudne!!! Warstwa kurzu nie pozwala się przebić światłu.
Avatar
Adam / 17 grudnia 2010 o 16:09
Panie Wąsiel, czy wy kupiliście te urządzenia na złomie, czy z rękojmią? A jak nie na złomie, to sprzedawca powinien dać gwarancję, że również na mrozie światła będą działać. Więc po co pan mówisz że takiej gwarancji działania nikt nie może dać? Idź pan lepiej jednak sprzedawać wykałaczki, albo stań z grzałka pod tymi swiatłami, może będzie jakiś pożytek.
Avatar
JP / 17 grudnia 2010 o 15:48
Takie rzeczy są normą... tylko w mieście wojewódzkim Lublin. Czas pogonić tego imbecyla i dziada co od lat wymyśla deb***ne cykle świateł korkując całe miasto. Jak długo tak niekompetentna osoba z ratusza będzie zajmować to stanowisko ?? A na argumenty żeby pojechał i zobaczył jak można usprawnić ruch sygnalizacją świetlną (tak jak jest to w innych miastach) to padają argumenty, że po co skoro tak jak u nas jest dobrze, to po co zmieniać ??

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia]

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia] 0 0

132 osoby rywalizowały w II Lubelskim Biegu Nieustraszonych nad Zalewem Zemborzyckim.

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie 0 0

Kucharze, kelnerzy czy kierowcy – m. in. przedstawiciele tych zawodów będą mogli znaleźć pracę we wtorek, 24 kwietnia. W Dęblinie odbędą się Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki?
galeria
film

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki? 1 2

O pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju mówił w niedzielę mieszkańcom Łukowa premier Mateusz Morawiecki. Na godzinę przed spotkaniem szef rządu pojawił się niespodziewanie na mszy w jednym z łukowskich kościołów.

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek 2 0

Starsze, samotne osoby mówią o nim „mój drugi dom”. Jesień życia w dziennych domach opieki jest łatwiejsza. Kilka takich placówek już działa w regionie za sprawą rządowego programu Senior+. Kilka nowych rozpocznie działalność w tym roku.

Wyliczyli, że przed końcem roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli

Wyliczyli, że przed końcem roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli 0 5

Samorządowcy z powiatu włodawskiego wyliczyli, że przed końcem roku zabraknie pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń dla nauczycieli. Poinformowali już o tym ministra edukacji narodowej.

Szkoła w centrum Lublina

Szkoła w centrum Lublina 0

26 kwietnia Szkoły „Lider” zapraszają absolwentów gimnazjów na Dni Otwarte. Szkoły Lider to nie tylko liceum ogólnokształcące , w którym oprócz przedmiotów ogólnokształcących możesz nauczyć się kosmetyki i grafiki komputerowej, ale również technikum, które kształci gastronomów, hotelarzy, fryzjerów, informatyków-klasy e-sportowe, a od września również kelnerów i techników obsługi turystycznej. Szkoły dla dorosłych to: Policealne Studium Zawodowe, Liceum Ogólnokształcące i Medyczna Szkoła Policealna.

"Tracicie twarz każdego dnia". Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie
film

"Tracicie twarz każdego dnia". Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie 0 3

Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. W niedzielę wieczorem spotkała się z nimi minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach 0 0

Chcąc zarabiać na nieruchomościach, należy najpierw zapoznać się z rynkiem, żeby zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dobra orientacja pozwoli dostrzec wyjątkową okazję do opłacalnej inwestycji. Należy określić własne możliwości finansowe i strategię. Dochód z takich inwestycji może być pasywny lub jednorazowy.

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach?

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach? 6 23

Swojego kandydata na prezydenta Lublina ma wskazać w tym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość. Do jesiennych wyborów samorządowych szykują się także inne ugrupowania, nie tylko w Lublinie. Jakie nazwiska wchodzą w grę?

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa 4 1

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Po wygranej przed tygodniem z LZS Dobryń, w niedzielę zespół z Jeleńca odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem drużyna trenera Mariusza Ciołka pokonała LKS AGROTEX Milanów 3:2

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni 0 0

W poważnym stanie trafili do szpitala kierowca i pasażer motocykla, który w Wólce Kraśniczyńskiej zderzył się z kią.

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia] 24 1

161 odznaczeń trafiło w sobotę do honorowych dawców krwi z województwa lubelskiego.

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera 1 1

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Wygrana zespołu z Białopola 6:0 ze Spółdzielcą Siedliszcze. Orzeł Srebrzyszcze lepszy od Frassatiego Fajsławice

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP
24 kwietnia 2018, 17:00

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a) zaprasza na spotkanie autorskie z dr hab. Urszulą Niewiadomską-Flis. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile 0 0

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca citroena zatrzymany w Rykach przez policję.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!