Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2008 r.
12:35
Edytuj ten wpis

Al. Solidarności zakorkowana (zdjęcia)

0 5 A A

Lublin. Dopiero jutro wróci normalny ruch na al. Solidarności. Drogowcy na trzy dni zajęli tam jeden pas. Efekt?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gigantyczne korki i nerwy kierowców. - Nie dało się inaczej - tłumaczą budowlańcy.

- Od skrzyżowania z al. Kompozytorów Polskich do ul. Wodopojnej jechałam dziś rano ponad 20 minut. Normalnie zajmuje mi to nie więcej niż 5 minut - mówi pani Magda, mieszkanka Sławinka pracująca w centrum. I tak jest od wtorku.

Największe korki tworzą się rano i po południu. Mało tego. Kierowcy muszą też stać na ulicach dojazdowych: Lubomelskiej i Dolnej 3 Maja.

Wszystko przez drogowców, którzy zajęli najbardziej skrajny pas al. Solidarności, od strony centrum miasta. Kierowcy są oburzeni.

- To jakaś paranoja, żeby w środku tygodnia rozkopać główną trasę przejazdową miasta - denerwuje się pan Dariusz, który al. Solidarności jeździ codziennie do pracy w Świdniku. - Nie dało się tego zrobić w weekend, kiedy ruch jest mniejszy?

- Niestety nie dało się - mówi Maciej Ogórek z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. - Musieliśmy natychmiast zająć się niebezpieczną muldą, która powstała w asfalcie. Garb zagrażał bezpieczeństwu przejeżdżających kierowców. Nie można było czekać do soboty.
Mulda powstała głównie przez przejeżdżające tiry. Swoje zrobiły też wysokie temperatury i... płynąca obok rzeka.

Garb, który powstał na środku pasa, trzeba było usunąć. Drogowcy sfrezowali górną warstwę nawierzchni. Wtedy okazało się, że do wymiany jest też podbudowa.

- Wymieniliśmy ją w środę - wyjaśnia Ogórek. - A że podbudowa jest betonowa, potrzebuje czasu na związanie. Zwykle wymaga trzech dni, ale w tej sytuacji zrobiliśmy wszystko, żeby wystarczyła doba.
Dzisiaj drogowcy zaczęli układać nawierzchnię. Ta będzie się składać z kruszywa i dwóch warstw asfaltu. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w piątek ruch na tym pasie powinien zostać wznowiony - zapewnia wykonawca.
.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Martin / 8 sierpnia 2008 o 09:13
Przeciez to jest SKANDAL.
Jesli to byla taka nagla sprawa to trzeba postawic policjantow do kierowania ruchem.
Jechalem tamtedy, objechalem przez Polnocna, Lubartowska w Swietoduska i ten kierunek
prostopadly byl pusty !!!
Trzymaja wlasnie te swiatla z Lubartowska.
Marceli
Avatar
Marcel / 8 sierpnia 2008 o 07:26
Remont pasa to jedna sprawa, a druga to TIRY. Czy zawodowi kierowcy są do tego stopnia nierozumni że nie wiedzą że lewy skrajny pas nie jest dla nich?? Jak maja nie twoerzyć sie korki skoro na 3 pasach, zamiast tylko na skrajnym prawym, jadą cięzarówki?? Jada i w dodatku prubują się wyprzedzać na krótkim odcinku który w dodatku naszpikowany jest przejsciami dla pieszych i skrzyżowaniami z sygnalizacja świetlną.
Czy nasza policja drogowa tego nie widzi?? Przecież podobno zalezy im na bezpieczenstwie a nie tylko nasciąganiu characzu w postaci mandatów? Ale dla panów policjantów to żadna frajda zatrzymać TIRA w środku miasta, bo nie mozna sobie poszaleć za nasze pieniążki w Oplu Vectrze po obwodnicy Piask.
Remont pasa to jedna sprawa, a druga to TIRY. Czy zawodowi kierowcy są do tego stopnia nierozumni że nie wiedzą że lewy skrajny pas nie jest dla nich?? Jak maja nie twoerzyć sie korki skoro na 3 pasach, zamiast tylko na skrajnym prawym, jadą cięzarówki?? Jada i w dodatku prubują się wyprzedzać na krótkim odcinku który w dodatku naszpikowany jest przejsciami dla pieszych i skrzyżowaniami z sygnalizacja świetlną.
Czy nasza policja drogowa tego nie widzi?? Przecież podobno zalezy im na bezpieczenstwie a nie tylko nasciąganiu characzu w po... rozwiń
Avatar
Fang / 7 sierpnia 2008 o 15:39
Czemu TIRy jeżdżą przez środek miasta czy nie powinny jeździć obwodnicą metropolii?No chyba że taka metropolia jak obwodnica.
Avatar
Wojtek / 7 sierpnia 2008 o 15:08
Beton zwiąże w dobę? Hmm to pan Ogórek musiał zastosować niezły beton (szybko wiążący). Pewnie, że można wszystko zrobić "na hurra" i dać ludziom przejazd, ale jak nie zachowa się pewnych norm (uzyskanie wytrzymałości materiału - betonu to na ogół 5 dni przy dobrej pielęgnacji) to za parę lat (miesięcy) w tym miejscu znowu będzie remont... a ludzi znowu będą narzekać.
Avatar
Wojtek / 7 sierpnia 2008 o 15:03
Dobrze, że coś się dzieje w tym mieście jeśli chodzi o poprawę stanu nawierzchni. Kierowcy potrafią narzekać na stan dróg, a gdy się coś robi to narzekają, że się robi... No cóż zawsze można powiedzieć, że mogą robić to nocą (tylko kto zapłaci za "nocne zmiany"). Można przecież wyjechać do pracy te 1,5h i się spokojnie dojedzie, można też wybrać inną drogę.
Avatar
Martin / 8 sierpnia 2008 o 09:13
Przeciez to jest SKANDAL.
Jesli to byla taka nagla sprawa to trzeba postawic policjantow do kierowania ruchem.
Jechalem tamtedy, objechalem przez Polnocna, Lubartowska w Swietoduska i ten kierunek
prostopadly byl pusty !!!
Trzymaja wlasnie te swiatla z Lubartowska.
Marceli
Avatar
Marcel / 8 sierpnia 2008 o 07:26
Remont pasa to jedna sprawa, a druga to TIRY. Czy zawodowi kierowcy są do tego stopnia nierozumni że nie wiedzą że lewy skrajny pas nie jest dla nich?? Jak maja nie twoerzyć sie korki skoro na 3 pasach, zamiast tylko na skrajnym prawym, jadą cięzarówki?? Jada i w dodatku prubują się wyprzedzać na krótkim odcinku który w dodatku naszpikowany jest przejsciami dla pieszych i skrzyżowaniami z sygnalizacja świetlną.
Czy nasza policja drogowa tego nie widzi?? Przecież podobno zalezy im na bezpieczenstwie a nie tylko nasciąganiu characzu w postaci mandatów? Ale dla panów policjantów to żadna frajda zatrzymać TIRA w środku miasta, bo nie mozna sobie poszaleć za nasze pieniążki w Oplu Vectrze po obwodnicy Piask.
Remont pasa to jedna sprawa, a druga to TIRY. Czy zawodowi kierowcy są do tego stopnia nierozumni że nie wiedzą że lewy skrajny pas nie jest dla nich?? Jak maja nie twoerzyć sie korki skoro na 3 pasach, zamiast tylko na skrajnym prawym, jadą cięzarówki?? Jada i w dodatku prubują się wyprzedzać na krótkim odcinku który w dodatku naszpikowany jest przejsciami dla pieszych i skrzyżowaniami z sygnalizacja świetlną.
Czy nasza policja drogowa tego nie widzi?? Przecież podobno zalezy im na bezpieczenstwie a nie tylko nasciąganiu characzu w po... rozwiń
Avatar
Fang / 7 sierpnia 2008 o 15:39
Czemu TIRy jeżdżą przez środek miasta czy nie powinny jeździć obwodnicą metropolii?No chyba że taka metropolia jak obwodnica.
Avatar
Wojtek / 7 sierpnia 2008 o 15:08
Beton zwiąże w dobę? Hmm to pan Ogórek musiał zastosować niezły beton (szybko wiążący). Pewnie, że można wszystko zrobić "na hurra" i dać ludziom przejazd, ale jak nie zachowa się pewnych norm (uzyskanie wytrzymałości materiału - betonu to na ogół 5 dni przy dobrej pielęgnacji) to za parę lat (miesięcy) w tym miejscu znowu będzie remont... a ludzi znowu będą narzekać.
Avatar
Wojtek / 7 sierpnia 2008 o 15:03
Dobrze, że coś się dzieje w tym mieście jeśli chodzi o poprawę stanu nawierzchni. Kierowcy potrafią narzekać na stan dróg, a gdy się coś robi to narzekają, że się robi... No cóż zawsze można powiedzieć, że mogą robić to nocą (tylko kto zapłaci za "nocne zmiany"). Można przecież wyjechać do pracy te 1,5h i się spokojnie dojedzie, można też wybrać inną drogę.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 71 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!