wtorek, 28 marca 2017 r.

Lublin

Andoria ruszy z lublinami

Dodano: 10 stycznia 2002, 20:08
Autor: (jaxa)

W Daewoo ma ruszyć produkcja lublinów i honkerów. Auta będą montowane we współpracy z Wytwórnią Silników Wysokoprężnych Andoria. Firma z Andrychowa ma już zgodę banków na trzymiesięczne użyczenie zastawionego w nich wyposażenia. - W ciągu kilku dni powinniśmy dostać kredyt potrzebny do zakupu części i uruchomienia produkcji - mówi Antoni Wojniak, prezes WSW Andoria.
Andoria na początek chce montować 300 lublinów miesięcznie. Liczba honkerów będzie uzależniona od potrzeb rynku. - Pierwsze auta powinny zjechać z taśmy na przełomie lutego i marca - szacuje Wojniak.
Przy produkcji znajdzie - na razie - zatrudnienie 375 osób. Wszyscy będą dawnymi pracownikami lubelskiego Daewoo. Jeszcze w styczniu zatrudnieni mają być pracownicy zaopatrzenia oraz osoby związane z utrzymaniem zakładu. Pracujący bezpośrednio przy montażu będą przyjmowani w lutym.
Rada wierzycieli DMP wyraziła zgodę na utworzenie spółek kontynuujących działalność kuźni oraz odlewni. Nowe spółki powinny powstać na początku lutego. Trwają poszukiwania inwestora strategicznego do realizacji projektu LD 100. Zainteresowane są dwa podmioty.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24