Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2013 r.
20:35
Edytuj ten wpis

Andżelika Borys w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora toma
0 5 A A
Andżelika Borys na Wydziale Politologii UMCS (Jacek Świerczyński)
Andżelika Borys na Wydziale Politologii UMCS (Jacek Świerczyński)

Współpracujemy z władzami Białegostoku, Sopotu, Gdańska. Zależy nam także na współpracy z Lublinem, który leży niedaleko Brześcia, gdzie działają nasze struktury – mówi przebywająca w Lublinie Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorusi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak dodaje, polscy partnerzy są jedynymi, na których pomoc może liczyć ZPB. – W tym roku obchodzimy 25-lecie działalności, z czego przez osiem lat jesteśmy uznawani przez białoruskie władze za organizację nielegalną. Dlatego działamy w bardzo skomplikowanych warunkach. Nie mamy nawet swobód, które gwarantuje konstytucja Białorusi – podkreśla Borys.

Koordynator wizyty, miejski radny Zbigniew Ławniczak mówi, że w współpraca Lublina ze Związkiem Polaków na Białorusi nie polegałaby na przekazywaniu mu przez Radę Miasta pieniędzy.

– Chodzi na przykład o wymianę kulturalną, czy akcję przekazywania polskich książek, z których Polacy na Białorusi mogliby uczyć się naszego języka – tłumaczy Ławniczak.

Andżelika Borys poprowadziła wykład na Wydziale Politologii UMCS. Następnie delegacja ZPB odwiedziła Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji, a wieczorem spotkała się z proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny ks. Ryszardem Jurakiem. Dziś goście mają wizyty u wojewody i marszałka województwa.

Oprócz przewodniczącej rady naczelnej ZPB w Lublinie goszczą: prezes związku Mieczysław Jaskiewicz, szefowa oddziału w Brześciu Anna Adamczyk i Andrzej Pisalnik, koordynator mediów polskich.


Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2014 o 08:36

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: plurl.pw/maps
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
STALIN / 18 grudnia 2013 o 09:40

JÓZEK CHCESZ PRZEPROWADŻ SIĘ NA BIAŁORUŚ ALBO NAJLEPIEJ DO KOREI PÓŁNOCNEJ JAK CI ZLE W POLSCE I NIE WYPISUJ GŁUPOT

Avatar
Josef / 18 grudnia 2013 o 09:16

Ilu Polaków na Białorusi popiera A.Borys?Ta współpraca/chociaż trudno ją tak nazwać/ przynosi nam same stratuy od pieniężnych poczynając ,a na wrogich stosunkach z Białorusią kończąc.Wielu rzeczy nasi rządzący mogliby śię od rzadzących po sąsiedzku nauczyć.Nasi mają  tylko jedno tłumaczenie :są w UE!! Co to nam daje ?To już czujemy!!! Trzeba to także Borys powiedzieć.Ponad 50 % obywateli bez pracy!!!

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 23:44

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/pozycja
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
rozbawiona Iwona... / 17 grudnia 2013 o 23:32

Wszystko rozumiem, ale dreczy mnie ciekawosc, kiedy pojda nisko poklonic sie kieciu urzedujacemu w Kurii?

Avatar
Gość / 23 lutego 2014 o 08:36

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: plurl.pw/maps
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
STALIN / 18 grudnia 2013 o 09:40

JÓZEK CHCESZ PRZEPROWADŻ SIĘ NA BIAŁORUŚ ALBO NAJLEPIEJ DO KOREI PÓŁNOCNEJ JAK CI ZLE W POLSCE I NIE WYPISUJ GŁUPOT

Avatar
Josef / 18 grudnia 2013 o 09:16

Ilu Polaków na Białorusi popiera A.Borys?Ta współpraca/chociaż trudno ją tak nazwać/ przynosi nam same stratuy od pieniężnych poczynając ,a na wrogich stosunkach z Białorusią kończąc.Wielu rzeczy nasi rządzący mogliby śię od rzadzących po sąsiedzku nauczyć.Nasi mają  tylko jedno tłumaczenie :są w UE!! Co to nam daje ?To już czujemy!!! Trzeba to także Borys powiedzieć.Ponad 50 % obywateli bez pracy!!!

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 23:44

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/pozycja
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
rozbawiona Iwona... / 17 grudnia 2013 o 23:32

Wszystko rozumiem, ale dreczy mnie ciekawosc, kiedy pojda nisko poklonic sie kieciu urzedujacemu w Kurii?

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia]
galeria

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia] 0 0

Były azotowe biegi, turniej piłkarski dla młodych zawodników, crashball i tradycyjny mecz pomiędzy drużynami Zakładów Azotowych i Urzędem Miasta. To wszystko w ramach tegorocznych Dni Chemika, które w niedzielę odbyły się na puławskim stadionie.

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem 0 0

W niedzielę dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o wyłowieniu z rzeki broni.

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany
galeria

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany 0 3

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-letniego kierowcę, który wjechał w pieszych w Biłgoraju. W wypadku tym zginęła jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem
Lubelskie Ekstra

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem 0 0

Niepodrabialne dialogi Pilipiuka, cudowne opisy miasta Ćwirleja i wrażliwość na postaci kobiece Ostaszewskiego. Wyszła unikalna potrawa, do której wprawdzie to ja dostarczyłem kilo wołowiny z kością, ale moi koledzy własnych mieszanek przypraw - rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Puławy: Nie chcą budować ścieżki

Puławy: Nie chcą budować ścieżki 0 0

Mieszkańcy os. Niwa w Puławach na nowy chodnik i ścieżkę rowerową od Pszczelej do Saperów Kaniowskich będą musieli zaczekać. Do przetargu na ten obywatelski projekt, nie wpłynęła żadna oferta.

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system 0 5

To już pewne. Nie w całym mieście wprowadzony będzie od 1 lipca nowy system zbiórki i wywozu śmieci. Inaczej będzie wyglądać segregacja odpadów na Czechowie, inaczej na Bronowicach...

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin 0 11

Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego
18 czerwca 2018, 16:30

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. O szczebrzeszyńskim Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) opowiedzą zaproszeni goście już 18 czerwca o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się na Podniebnych Tarasach CSK.

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie
galeria

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie 0 0

W warsztacie przy kamienicy Żmigród 10 w Lublinie powstało już kilkadziesiąt nietypowych rowerów. Ich autorem jest Krzysztof Chmiel (Rafu Bikes).

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów 0 1

W ubiegłym tygodniu resort inwestycji opublikował ostateczną listę samorządów, których projekty otrzymały dodatkowe rządowe wsparcie.

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 1

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0