Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2010 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Ankieterzy zadzwonią dziś do lublinian, by spytać o komunikację miejską

Autor: Zdjęcie autora drs
0 6 A A

Telefonu od ankietera pytającego o komunikację miejska może się od dziś spodziewać 2 tys. mieszkańców Lublina. Badanie potrwa do 7 czerwca. Na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego prowadzić je będzie warszawska firma TNS OBOP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ankieterzy mają dzwonić do losowo wybranych lublinian w wieku od 15 do 75 lat. Będą pytać jaka część mieszkańców korzysta z komunikacji, jak często pasażerowie jeżdżą w dni powszednie a jak w weekendy, jakie trasy wybierają najczęściej i ile trwa przejazd, ile czasu potrzeba by najkrótszą drogą dotrzeć z domu do śródmieścia i z jakich biletów pasażerowie korzystają najczęściej.

Badanie prowadzone jest po tym, jak Najwyższa Izba Kontroli wytknęła miastu, że w niewystarczającym stopniu bada funkcjonowanie komunikacji miejskiej. O wiele większa analiza prowadzona będzie jesienią. Ma być podobna do tej sprzed kilku lat, która skutkowała m.in. przesunięciem linii 10 z Al.

Racławickich i al. Kraśnickiej na ul. Sowińskiego i Wileńską. Posłuży do opracowania nowej sieci połączeń.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POgardzam tymi typami / 11 maja 2010 o 13:57
NIEDASIEpowiedzieli POolitycy.
Avatar
~Izabella~ / 10 maja 2010 o 19:43
Tak, jesteśmy b. zadowoleni... Mieszkając na ul. Zachodniej, z usytuowanego nieopodal przystanku nie dojedziesz bez przesiadki ani do szpitala na Kraśnicką, ani na Sp. Pracy, ani na Al. Warszawską ani na Kunickiego, że nie wspomnę już o dworcu PKP. I to są udogodnienia zwłaszcza dla starszych ludzi. Nie trzeba ankiet - oto przykład, że trzeba coś zmienić.
Avatar
pasażer bez ankiety / 10 maja 2010 o 15:35
Cel był jeden. Trzeba było wydać przewidziane na ten środki. Efekt nie jest istotny. I tak NAS nikt nie słucha.

A poza powyszymi postami... CZY TAK TRUDNO BYŁO DOWIEDZIEĆ SIE TAKICH INFORMACJI OD PODRÓŻNYCH PODCZAS JAZDY Z NIMI W AUTOBUSIE/TROLEJBUSIE?

WIECIE DLACZEGO TAK NIE MOŻNA! BO ANKIETAMI PRZEZ TELEFON MOZNA MANIPULOWAĆ, A TAK W TYM POJEŹDZIE PASAŻEROWIE WIDZĄ, CO ANKIETER PISZE I PATRZĄ JEMU NA RĘCE! I PRZEKRĘTY NIE MAJA SZANS!!!!!!!!! ZA CHWILĘ WSZYSCY DOWIEDZĄ SIĘ,ŻE JEST WSZYSTKO OK I "WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI"!!!
Cel był jeden. Trzeba było wydać przewidziane na ten środki. Efekt nie jest istotny. I tak NAS nikt nie słucha.

A poza powyszymi postami... CZY TAK TRUDNO BYŁO DOWIEDZIEĆ SIE TAKICH INFORMACJI OD PODRÓŻNYCH PODCZAS JAZDY Z NIMI W AUTOBUSIE/TROLEJBUSIE?

WIECIE DLACZEGO TAK NIE MOŻNA! BO ANKIETAMI PRZEZ TELEFON MOZNA MANIPULOWAĆ, A TAK W TYM POJEŹDZIE PASAŻEROWIE WIDZĄ, CO ANKIETER PISZE I PATRZĄ JEMU NA RĘCE! I PRZEKRĘTY NIE MAJA SZANS!!... rozwiń
Avatar
buudda / 10 maja 2010 o 15:17
A może by tak obok ankiety telefonicznej (wśród wybrańców) równolegle poprowadzić ankietę internetową dla chętnych?
Prawdopodobnie nikt do mnie nie zadzwoni, a chętnie wezmę udział w ankiecie jeśli będzie można znaleźć ją w sieci.
Polecam przemyśleć.
Avatar
bambosh / 10 maja 2010 o 12:28
No i po co dzwonić i ładować się w koszty?-czyż nie można po prostu na przystanki"wyjść"do ludzi z pytaniami-bo przecież TAM stoją ludzie korzystający z MPK !!!? Będą dzwonić po ludziach,a na pewno spory procent respondentów odpowie"nie korzystam z usług MPK"... Niegospodarność,bezmózgowość i marnowanie pieniędzy!!!
Avatar
tubylec / 10 maja 2010 o 12:05
Jesli to OBOP, to oni już znają wyniki.
Avatar
POgardzam tymi typami / 11 maja 2010 o 13:57
NIEDASIEpowiedzieli POolitycy.
Avatar
~Izabella~ / 10 maja 2010 o 19:43
Tak, jesteśmy b. zadowoleni... Mieszkając na ul. Zachodniej, z usytuowanego nieopodal przystanku nie dojedziesz bez przesiadki ani do szpitala na Kraśnicką, ani na Sp. Pracy, ani na Al. Warszawską ani na Kunickiego, że nie wspomnę już o dworcu PKP. I to są udogodnienia zwłaszcza dla starszych ludzi. Nie trzeba ankiet - oto przykład, że trzeba coś zmienić.
Avatar
pasażer bez ankiety / 10 maja 2010 o 15:35
Cel był jeden. Trzeba było wydać przewidziane na ten środki. Efekt nie jest istotny. I tak NAS nikt nie słucha.

A poza powyszymi postami... CZY TAK TRUDNO BYŁO DOWIEDZIEĆ SIE TAKICH INFORMACJI OD PODRÓŻNYCH PODCZAS JAZDY Z NIMI W AUTOBUSIE/TROLEJBUSIE?

WIECIE DLACZEGO TAK NIE MOŻNA! BO ANKIETAMI PRZEZ TELEFON MOZNA MANIPULOWAĆ, A TAK W TYM POJEŹDZIE PASAŻEROWIE WIDZĄ, CO ANKIETER PISZE I PATRZĄ JEMU NA RĘCE! I PRZEKRĘTY NIE MAJA SZANS!!!!!!!!! ZA CHWILĘ WSZYSCY DOWIEDZĄ SIĘ,ŻE JEST WSZYSTKO OK I "WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI"!!!
Cel był jeden. Trzeba było wydać przewidziane na ten środki. Efekt nie jest istotny. I tak NAS nikt nie słucha.

A poza powyszymi postami... CZY TAK TRUDNO BYŁO DOWIEDZIEĆ SIE TAKICH INFORMACJI OD PODRÓŻNYCH PODCZAS JAZDY Z NIMI W AUTOBUSIE/TROLEJBUSIE?

WIECIE DLACZEGO TAK NIE MOŻNA! BO ANKIETAMI PRZEZ TELEFON MOZNA MANIPULOWAĆ, A TAK W TYM POJEŹDZIE PASAŻEROWIE WIDZĄ, CO ANKIETER PISZE I PATRZĄ JEMU NA RĘCE! I PRZEKRĘTY NIE MAJA SZANS!!... rozwiń
Avatar
buudda / 10 maja 2010 o 15:17
A może by tak obok ankiety telefonicznej (wśród wybrańców) równolegle poprowadzić ankietę internetową dla chętnych?
Prawdopodobnie nikt do mnie nie zadzwoni, a chętnie wezmę udział w ankiecie jeśli będzie można znaleźć ją w sieci.
Polecam przemyśleć.
Avatar
bambosh / 10 maja 2010 o 12:28
No i po co dzwonić i ładować się w koszty?-czyż nie można po prostu na przystanki"wyjść"do ludzi z pytaniami-bo przecież TAM stoją ludzie korzystający z MPK !!!? Będą dzwonić po ludziach,a na pewno spory procent respondentów odpowie"nie korzystam z usług MPK"... Niegospodarność,bezmózgowość i marnowanie pieniędzy!!!
Avatar
tubylec / 10 maja 2010 o 12:05
Jesli to OBOP, to oni już znają wyniki.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!