wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Anna Szczepińska nowym wicekuratorem oświaty

  Edytuj ten wpis

 (Bartłomiej Żurawski)
(Bartłomiej Żurawski)

Anna Szczepińska została nowym wicekuratorem oświaty w Lublinie. Dotychczasowa dyrektor jednego z wydziałów w lubelskim kuratorium zastąpiła Bogdana Wagnera, który odszedł z końcem sierpnia. Na nowe stanowisko powołała ją wojewoda Genowefa Tokarska.

Szczepińska to absolwentka wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. W roku 2000 ukończyła kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, a w roku 2001 na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego (Wydział Nauczycielski) studia podyplomowe w zakresie bloku humanistycznego (język polski, historia).

W latach 1986-1988 pracowała w Szkole Podstawowej w Glinniku (filia Szkoły Podstawowej w Abramowie), w latach 1988-2009 – w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wielkiem (w latach 1989-2004 pełniła funkcję dyrektora szkoły. Od 2 kwietnia 2009 r. była zastępcą dyrektora Wydziału Edukacji Przedszkolnej, Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kuratorium Oświaty w Lublinie, gdzie była koordynatorem ds. kontroli.

Szczepińska zastąpiła na stanowisku wicekuratora Bogdana Wagnera. – Dostałem propozycję wykładów dotyczących stereotypów narodowych w Europie wschodniej na uniwersytecie Georgetown w USA – zdradził Wagner odchodząc z kuratorium w sierpniu. – Będzie to oparte na mojej książce "Polska w oczach Białorusinów”. Poza tym w kuratorium zajmowałem się promocją kultury i języka ukraińskiego. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zico
Aneta
pol
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zico
zico (3 października 2011 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wagner a wytropił Pan już może tych złodziei relikwii Krzyża Świętego co go zrabowali kiedyś?
Był artykuł że jest Pan na ich tropie.
Rozwiń
Aneta
Aneta (3 października 2011 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Twór to rzeczywiście zbędny bo nie ma wpływu na nic...prawo swoje a burmistrz Kazimierza swoje. Kurator nie ma na nic wpływu, ale trzeba przyznać, że przynajmniej na listy odpisuje, w przeciwieństwie do wspomnianego włodarza mojej gminy.
Rozwiń
pol
pol (3 października 2011 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Glinnik, Wielkie, a teraz wicekurator oświaty - piękna ścieżka kariery. Tylko podziwiać :-)
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2011 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doskonale pamiętam, że wiosną tego roku była zapowiedź o planowanej na wrzesień 2011 likwidacji kuratoriów, jako tworów całkiem zbędnych. Znowu wykiwano nas, społeczeństwo...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!