wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lublin

Anna Szczepińska nowym wicekuratorem oświaty

  Edytuj ten wpis

 (Bartłomiej Żurawski)
(Bartłomiej Żurawski)

Anna Szczepińska została nowym wicekuratorem oświaty w Lublinie. Dotychczasowa dyrektor jednego z wydziałów w lubelskim kuratorium zastąpiła Bogdana Wagnera, który odszedł z końcem sierpnia. Na nowe stanowisko powołała ją wojewoda Genowefa Tokarska.

Szczepińska to absolwentka wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. W roku 2000 ukończyła kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, a w roku 2001 na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego (Wydział Nauczycielski) studia podyplomowe w zakresie bloku humanistycznego (język polski, historia).

W latach 1986-1988 pracowała w Szkole Podstawowej w Glinniku (filia Szkoły Podstawowej w Abramowie), w latach 1988-2009 – w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wielkiem (w latach 1989-2004 pełniła funkcję dyrektora szkoły. Od 2 kwietnia 2009 r. była zastępcą dyrektora Wydziału Edukacji Przedszkolnej, Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kuratorium Oświaty w Lublinie, gdzie była koordynatorem ds. kontroli.

Szczepińska zastąpiła na stanowisku wicekuratora Bogdana Wagnera. – Dostałem propozycję wykładów dotyczących stereotypów narodowych w Europie wschodniej na uniwersytecie Georgetown w USA – zdradził Wagner odchodząc z kuratorium w sierpniu. – Będzie to oparte na mojej książce "Polska w oczach Białorusinów”. Poza tym w kuratorium zajmowałem się promocją kultury i języka ukraińskiego. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zico
Aneta
pol
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zico
zico (3 października 2011 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wagner a wytropił Pan już może tych złodziei relikwii Krzyża Świętego co go zrabowali kiedyś?
Był artykuł że jest Pan na ich tropie.
Rozwiń
Aneta
Aneta (3 października 2011 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Twór to rzeczywiście zbędny bo nie ma wpływu na nic...prawo swoje a burmistrz Kazimierza swoje. Kurator nie ma na nic wpływu, ale trzeba przyznać, że przynajmniej na listy odpisuje, w przeciwieństwie do wspomnianego włodarza mojej gminy.
Rozwiń
pol
pol (3 października 2011 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Glinnik, Wielkie, a teraz wicekurator oświaty - piękna ścieżka kariery. Tylko podziwiać :-)
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2011 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doskonale pamiętam, że wiosną tego roku była zapowiedź o planowanej na wrzesień 2011 likwidacji kuratoriów, jako tworów całkiem zbędnych. Znowu wykiwano nas, społeczeństwo...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!