czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Antyaborcyjny konkurs dla dzieci. Zobacz nagrodzone prace

Dodano: 26 marca 2017, 19:53

Portret Jana Pawła II ze zniekształconym płodem w sercu albo plakat „Stop aborcji” z zakrwawionym nożem – takie prace znalazły się w w konkursie dla uczniów lubelskich szkół „Każdy piękny od poczęcia”. Swoje poparcie wyrazili wojewoda i kurator. Protestowały organizacje na rzecz państwa świeckiego.

Inne wyróżnione prace uczniów to m.in. serce chronione przez parasol i napis „21 dzień – bije już moje serce”, bliźnięta w łonie matki i motto „Bóg dawca życia”, czy obraz przedstawiający katolicki chrzest.

Honorowy patronat nad konkursem objęła lubelska kurator oświaty oraz wojewoda lubelski. Przeciwko organizacji podobnych wydarzeń w świeckich szkołach wypowiadały się natomiast partie oraz organizacje feministyczne i lewicowe.

Organizatorem konkursu dla uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego było Stowarzyszenie Realitas.pl., które skupia m.in. działaczy na rzecz życia poczętego i entuzjastów rodziny. „Jego (konkursu – red.) celem jest ukazanie wartości życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, a prace konkursowe powinny uwzględniać relacje rodzinne, wartość życia rodzinnego, godność każdego człowieka, wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci lub postawę świętych w obronie każdego życia, np. nauczanie św. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty” – podpowiadali organizatorzy w regulaminie.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
markus
KZ NSZZ
Użytkownik niezarejestrowany
(58) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

markus
markus (27 marca 2017 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nienawiść zwolenników PO, KOD i innych tego typu dziwacznych organizacji sięga zenitu. Co złego jest w promowaniu życia? Co złego jest w akcji przeciwko zabijaniu dzieci? Dzieci muszą uczyć się od małego, że aborcja jest złem, bo jest zawsze morderstwem. Co w tym konkursie jest złego? 
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. (27 marca 2017 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Gość
Gość (27 marca 2017 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Glupota i lizusowstwo wojewody i kuratora siega zenitu.
Rozwiń
Gość
Gość (27 marca 2017 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co jest tak bardzo strasznego w tym konkursie? Że został zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Życia, że promuje poszanowanie życia dla osób niepełnosprawnych? Co Was tak wszystkich boli, że ktoś mówi o wartości życia, wartości rodziny?
Rozwiń
Gość
Gość (27 marca 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli perfidia i przewrotność dorosłych głosi: ZAKAZ ABORCJI ZABIJA, i na dodatek transparent taki wkłada się do rąk dziecku, to może lepiej, by dzieci wzięły te sprawy w swoje ręce?... Mają jeszcze jasne, niezryte umysły.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (58)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!