czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Asfaltowy budżet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2004, 22:10
Autor: Dominik Smaga

Prezydent Andrzej Pruszkowski miał powody do zadowolenia. Aż 23 radnych zagłosowało za przyjęciem przyszłorocznego budżetu Lublina. Pieniądze znajdą się na modernizację i budowę nowych dróg oraz wykończenie hali sportowej na Globusie. A jakich wydatków z budżetu oczekują mieszkańcy Lublina?

– Powinno się znaleźć więcej pieniędzy na drobne, ale przydatne rzeczy. Takie jak ławki i kosze na śmieci – sugeruje Janusz Kozak, monter stolarki okiennej.
Na to akurat pieniądze się znalazły. Na wyposażenie parków, skwerów i placów zabaw miasto wyda ponad 200 tys. zł. Będą nowe kosze na śmiecie. Na konserwację ławek radni przeznaczyli 70 tys.
– Miasto musi kupić nowe autobusy dla MPK. Stare są już wysłużone i strasznie kopcą – twierdzi Ewa Karpińska, sprzedawczyni.
– Przy takim budżecie mam szansę na ok. 10 nowych pojazdów – mówi Grzegorz Jasiński, prezes MPK.
Ale to za mało, by z ulic zniknęły wysłużone ikarusy. Prezydent znalazł za to pieniądze na przedłużenie trakcji trolejbusowej na ul. Abramowickiej. Pętla zostanie przesunięta o kilometr.
Dla Pawła Leśkowskiego, ucznia jednego z lubelskich liceów wybór jest prosty. – Remont hali MOSiR i odkrytych basenów. Wyglądają fatalnie. PRL-u nie pamiętam, bo jestem za młody. Ale pewnie niewiele się zmieniło – narzeka chłopak.
I nic się nic zmieni. Na obiekty przy Al. Zygmuntowskich zabrakło. Ale są za to środki na nowe sale gimnastyczne w kilku szkołach.
– Jako dziecko za darmo uczyłem się pływać na basenie MOSiR – mówi Jacek Przybylski. – Teraz za podobne lekcje dla swojego syna słono płacę.
W nowym roku lepiej nie będzie, bo dofinansowanie dla klubów sportowych nie zmieni się.
W budżecie znalazło się za to sporo funduszy na inwestycje drogowe. W tej dziedzinie takiego przyspieszenia jeszcze nie było. Część prac będzie współfinansowana przez Unię Europejską. Prawdopodobnie. – Już teraz wiadomo, że w unii znajdą się pieniądze na poszerzenie al. Spółdzielczości Pracy i budowę drugiej nitki ul. Graffa. To ułatwi przejazd z ul. Mełgiewskiej do al. Witosa

Zastrzeżeń też było sporo


Radni Ligi Polskich Rodzin domagali się przekazania dodatkowego miliona złotych na badania profilaktyczne dla mieszkańców miasta. Radny Sławomir Janicki chciał odebrać MPK 150 tys. zł i przeznaczyć te pieniądze na zasiłki z tytułu urodzenia dziecka. Ale wszystkie zgłoszone wnioski przepadły w głosowaniach. Będą za to większe pieniądze na budowę IV Komisariatu na LSM. Prezydent w ramach autopoprawki zdecydował o przeznaczeniu na ten cel dodatkowych 400 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!