piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Autobus miejski wreszcie dotrze na Dożynkową

  Edytuj ten wpis

Koniec męczarni kilku tysięcy mieszkańców północnych obrzeży miasta. Nie będą już musieli maszerować kilkaset metrów do przystanku. Od przyszłego tygodnia autobusy dowiozą ich z centrum miasta pod sam dom.

– Rudnik to duże osiedle. Mieszka tam wiele osób – podkreśla Justyna Góźdź z lubelskiego Zarządu Transportu Miejskiego. – Do tej pory mieszkańcy, którzy chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej, musieli iść do al. Spółdzielczości Pracy.

Od 1 listopada autobusy zabiorą ich z ul. Dożynkowej. Linią nr 74 mieszkańcy dojadą na Czechów i do centrum. A dalej w dowolne miejsce w mieście. TZM właśnie podał szczegóły.

– Chodziło o zapewnienie dowozu dzieci do szkół przy ul. Hiacyntowej i Elsnera, studentów i pracowników uczelni w okolice miasteczka akademickiego, a wszystkich mieszkańców w miejsce, z którego będą mogli dogodnie dostać się w pozostałe rejony miasta – mówi Góźdż. – Al. Racławickie, gdzie zakończy swoją trasę linia 74, są takim miejscem.

Autobus będzie wjeżdżał na Al. Racławickie od ul. Popiełuszki i ul. Długosza, a następnie wracał na Rudnik przez ul. Poniatowskiego i Popiełuszki.

– Wreszcie! – nie kryje radości Mariusz Paziński, mieszkaniec ul. Dożynkowej. – Aż żal było patrzeć, jak codziennie tysiące osób muszą maszerować kilkaset metrów do autobusu. Komunikacja miejska dla tak dużego osiedla to wręcz podstawa.

Sprawa, mimo jej dużej wagi, ciągnęła się od dwóch lat. We wrześniu 2008 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chciało uruchomić linię autobusową, która ułatwiłaby życie mieszkańcom Rudnika. – Ale najpierw przy ul. Dożynkowej musiałaby powstać pętla autobusowa – tłumaczyła wtedy Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK Lublin. Wydział Dróg i Mostów lubelskiego Ratusza nie planował jednak takiej inwestycji.

Z pomocą przyszedł wójt gminy Wólka i zaproponował, że postawi pętlę. Niestety, budowa opóźniła się. Inwestycja miała być ukończona w czerwcu. – Teren pętli był przeznaczony pod uprawy. Musieliśmy go odrolnić i stąd takie opóźnienie – wyjaśnia Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka. Pętla wreszcie jest gotowa. Od 1 listopada pojawią się na niej także autobusy.

– Żeby uruchomić komunikacje miejską do ul. Dożynkowej potrzebne było spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze wójt gminy Wólka musiał zbudować pętlę autobusową. A po drugie wzdłuż planowanej trasy przejazdu autobusów musiały zostać postawione przystanki, żeby autobusy mogły się zatrzymywać – mówi Góźdź. – Teraz oba warunki są już spełnione.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Krzysztof
kaka
kris
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krzysztof
Krzysztof (27 października 2010 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poczytajcie, proszę komentarze pod tym artykułem na stronie "Mojego Miasta Lublin". Ten tekst a nie rzetelną informacją. Nie wiem, czy to wynik braku profesjonalizmu, czy pisania na czyjeś konkretne zapotrzebowanie, ale takie podejście jest szkodliwe, gdyż wprowadza w błąd opinię publiczną!!!
Rozwiń
kaka
kaka (27 października 2010 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bardzo dobra trasa, może za krótka moglaby konczyć sie np na LSM
Rozwiń
kris
kris (25 października 2010 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale trasę wymyślili!!! jest BEZNADZIEJNA!!! Kto wpadł na taki pomysł ???
Rozwiń
Mikra
Mikra (25 października 2010 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie nowej linii kursującej na Dożynkową, niż kombinowanie z 24.
Rozwiń
Mikra
Mikra (25 października 2010 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='fffff' date='25 październik 2010 - 08:24 ' timestamp='1287987876' post='367213']
No tak czekaliśmy 2 lata na linię autobusową wreszcie mamy to czego chcieliśmy, a tu masz jacyś idioci oczywiście wszystko krytykują, gwarantuje że nie mieszkają w okolkicy Dożynkowej i nie chodzili na Związkową do przystanku, po południu jest to miły spacerek ale jeżeli ktoś musi być w pracy na 7:00 rano to życzę wszystkiego dobrego. Nawet jeżeli miałby jeździć początkowo 1 autobus na godzinę to i tak należy traktować to jako sukces lepiej taki niż żadny
[/quote]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!