niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Autobus nie zwieje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2007, 17:28
Autor: DOMINIK SMAGA

Koniec z autobusami uciekającymi sprzed nosa pasażerów. Nadzór ruchu wyjechał na przystanki i sprawdza, czy kierowcy z ostatnich kursów nie odjeżdżają za wcześnie.

Czwartek, godz. 22.30, przystanek obok sklepu nocnego przy ul. 3 Maja. Przy jezdni stoi seicento z Nadzoru Ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Chwilę później podjeżdża autobus linii 31. Pracownik nadzoru wysiada z seicento, podchodzi do autobusu i zamienia kilka słów z kierowcą a później skrzętnie coś notuje.
Przez następne trzy minuty wóz stoi w zatoczce z otwartymi drzwiami. Dlaczego? Bo przyjechał trzy minuty przed czasem określonym w rozkładzie. Chwilę później trzyminutowy przymusowy postój czeka też pasażerów autobusu linii 57 na Czuby. Kierowca rusza dokładnie o czasie.
- Takie kontrole to efekt informacji od pasażerów, którzy skarżyli się na to, że ostatnie autobusy odjeżdżają przed czasem. A to dla ludzi jedna z najbardziej przykrych sytuacji - mówi Andrzej Satke, dyrektor eksploatacyjny MPK.
- Parę razy stałam na przystanku i czekałam na ostatnią "dziewiątkę” na Czuby. Przychodziłam pięć minut przed planowanym odjazdem autobusu - opowiada pani Wanda Stadnicka. - Stałam nawet kwadrans, a on wcale nie przyjeżdżał. Musiałam wracać pieszo, bo nie jestem aż tak bogata, żeby się rozbijać po mieście taksówkami - dodaje. Nie ona jedna ma taki problem.
- Często zdarzało mi się, że uciekało mi sprzed nosa wieczorne "52”. Musiałem wtedy jechać innym autobusem i przesiadać się w "żółtka” - przyznaje pan Jerzy, który prawie codziennie wraca wieczorem z Lublina do Turki.
Teraz kierowcy będą rozliczani z takich przyspieszeń. - Każdy stwierdzony przypadek będzie odnotowywany w raporcie i trafi do przełożonego kierowcy - mówi Satke. - Kary będą, choć nie w każdym przypadku można mówić o winie kierowcy. Bo przecież rozkład jazdy układają tylko ludzie i nie musi on być doskonały.
Kontrole będą prowadzone w różnych punktach miasta, szczególnie w godzinach wieczornych, gdy ucieczka autobusu jest najbardziej dolegliwa dla pasażera. Wnioski z obserwacji posłużą do wprowadzenia korekt w rozkładzie jazdy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!