wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Autosan: Gotowi do naprawy przez cały tydzień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2013, 17:46
Autor: drs

53 autobusy tego typu kosztowały podatników 47 mln zł (Archiwum)
53 autobusy tego typu kosztowały podatników 47 mln zł (Archiwum)

Dłuższy okres gwarancji, lepszy serwis i większa dostępność części zamiennych. Taki program naprawczy zaproponował Autosan, producent często psujących się 12-metrowych autobusów sancity 12 LF. Pojazdy zamówił Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Nie ma jednak ostatecznej decyzji, o ile wydłużona zostanie gwarancja. Tymczasem, w przypadku wozów z pierwszej dostawy z 2011 r. pierwotnie ustalony okres gwarancji skończy się już w lipcu. W 2011 r. z Sanoka przyjechało w sumie 20 takich wozów.

– Cały czas jesteśmy w kontakcie z producentem i będą trwały dalsze negocjacje. Chodzi o doprecyzowanie szczegółów w kwestii przedłużenia okresu gwarancji. Chodzi o to, żeby sfinalizować rozmowy aneksem do obowiązującej umowy – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Problemy z autobusami zaczęły się już na samym początku. Najpierw w części pojazdów trzeba było wzmacniać dach uginający się pod ciężarem klimatyzatorów, później konieczne było wzmacnianie mocowania siedzeń, a następnie okazało się, że szyby w kabinie kierowcy są wadliwe i wypadają. W marcu Autosan został zobowiązany do przygotowania programu naprawczego. – Producent przedstawił harmonogram poprawy gotowości eksploatacyjnej autobusów. Dostawca pojazdów wprowadzi również całotygodniowe dyżury serwisowe oraz zwiększy asortyment części zamiennych w magazynie depozytowym – dodaje Góźdź.

53 autobusy tego typu kosztowały podatników 47 mln zł, do tej pory dostawca przekazał 43 takie autobusy, zgodnie z harmonogramem pozostała dziesiątka ma dotrzeć do Lublina do połowy sierpnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kalin
ad
abc
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kalin
Kalin (12 kwietnia 2013 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Już niedługo brygada Bogdana będzie 24h dyżurować w Lublinie.[/font][/color]


Chyba żartujesz.Po wyprodukowaniu trajtków konsorcjum pewnikiem zniknie z rejestru firm i nie będzie komu dyżurować.Nie będzie nawet z kim gadać.
Rozwiń
ad
ad (12 kwietnia 2013 o 06:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Macie wszyscy pretensję ale należyzapoznać się rozpoczynanim produkcji tak wszyscy chcą rozwoju gospodarki kraju , a tylko krytykują ,własne kontrukcje, a wszystko wymaga czasu. Na Sanach i autosanach przecież powstawała Kraj . Jakoś mimo będów w zarządzaniu Krajem nikt nie chce wszystkich zarządzających z zagranicy
Rozwiń
abc
abc (11 kwietnia 2013 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='piotr' timestamp='1365706061' post='757685']
jeśli kupuje się graty to nie ma sie co dziwić że się psują, najważniejsza jest cena!!!!
[/quote]
Ciekawe bo z tego co pamiętam tak je wszyscy zachwalali na forach.
Solarisy czy Mercedesy to było wtedy takie najgorsze zło i wyszło.

Hm... może pracownicy fabryki klepali masowo komentarze :>


Ciekawi mnie też jak z karami za opóźnienia w dostawach bo coś temat ucichł czy zostały wyegzekwowane co do grosza i producent otrzymał pomniejszone o te dni zwłoki wynagrodzenie?
Rozwiń
micko
micko (11 kwietnia 2013 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='elo' timestamp='1365712243' post='757723']
Już niedługo brygada Bogdana będzie 24h dyżurować w Lublinie. A w ZTM ktoś znowu beknie za władowanie miasta na minę. I tak dotacje unijne zostały w Lublinie zmarnowane.
[/quote]
Dokładnie. Ale i tak POwalone cymbały z Ztmu wiedzą lepiej. Kupienie tego gówna z Ukrainy to mega skandal.
Rozwiń
elo
elo (11 kwietnia 2013 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już niedługo brygada Bogdana będzie 24h dyżurować w Lublinie. A w ZTM ktoś znowu beknie za władowanie miasta na minę. I tak dotacje unijne zostały w Lublinie zmarnowane.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!