czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Autosan znowu prosi o więcej czasu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2011, 18:19
Autor: (drs)

Autosan (Maciej Kaczanowski)
Autosan (Maciej Kaczanowski)

Później niż zakładano dotrą do Lublina kolejne autobusy z sanockiej fabryki Autosan.

Ostatni pojazd z pierwszej partii liczącej cztery sztuki spodziewany jest u nas we wtorek – informuje Zarząd Transportu Miejskiego, który zamówił łącznie 53 takie wozy.

Tymczasem ta dostawa powinna się była zakończyć do 15 lipca.

Wcześniej w umowie zawarty był termin 30 czerwca, ale Autosan i ZTM podpisały aneks przesuwający go o dwa tygodnie. W tym czasie dostawca też się nie wyrobił, dlatego za każdy spóźniony autobus będzie miał potrącone nieco ponad 1200 zł za dzień zwłoki.

Na tym nie koniec. Kolejne osiem pojazdów miało dotrzeć do nas do końca lipca. Wiadomo już, że nic z tego.

Dostawca poprosił o następną zmianę terminów. Zgodnie z najnowszą wersją umowy następne cztery autobusy powinny dotrzeć do Lublina do 16 sierpnia, a cztery kolejne do 22 sierpnia. Następne partie po cztery sztuki mają być dostarczone do Lublina do 9- i 15 września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Henio
aleks
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 lipca 2011 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie podarował. Aneks nie może działać wstecz. Termin minął i za 4 pierwsze sztuki Autosan zapłaci karę stosowną do opóźnienia (liczoną od 15 lipca).
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
[/quote]
Nie obrażaj pracowników jeśli nic o nich nie wiesz głąbie, akurat im najmniej można zarzucić. Niestety Autosan ma tego pecha, że należy do Zasada Group Sobiesława Zasady, który znany jest z wykańczania swoich spółek (np. Jelcza). Również obecny prezes Adam Smoleń ma marną historię - w czterech ostatnich firmach, w których był, trzy doprowadził do bankructwa. Z czwartej został szczęśliwie wywalony na zbity pysk. Jego błędne decyzje zaczyna powoli odczuwać Autosan.
[quote name='piechociniec' timestamp='1311498599' post='505779']
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
[/quote]
1. Zerwanie umowy jest możliwe dopiero gdy opóźnienie w przekazywaniu autobusów przekroczy 30 dni.
2. Prototyp autobusu przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wożąc pasażerów w różnych miastach Polski, ew. wady z pewnością zostałyby wykryte.
3. Chińczycy chętnie zrobią produkt za psie pieniądze, niestety również w psiej jakości, że szybko zatęsknił byś za krajowymi wyrobami.
Rozwiń
Henio
Henio (25 lipca 2011 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
4(autobusy)*15(dni-od1 do15lipca)*1200(zł za dzień opóźnienia)=72000zł
Siedemdziesiąt dwa tysiące zł - tyle podarował ZTM Autosanowi pierwszym aneksem. Ile podaruje kolejnym i następnymi?
Może to dla kogoś grosze, ale dla mnie to kupa kasy. Tu pieniądze się lekką rączką daruje niesolidnej firmie, a ceny biletów się podnosi. Złodziejstwo.
Rozwiń
aleks
aleks (24 lipca 2011 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.
[/quote]

Nie wiem o co chodzi z tym kebabem. To chyba raczej rasistowski komentarz, niż obiektywny fakt.
Rozwiń
marianoitaliano
marianoitaliano (24 lipca 2011 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lublin miasto nepotyzmu' timestamp='1311500812' post='505794']
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
[/quote]
spokojnie, nawet jakby przyjechały terminowo, mieszkańcy by na nowych autobusach nie skorzystali, bo ZTM pewnie jak zwykle trzymałby je miesiąc w zajezdni.

A co do twierdzenia, ze z mercedesy conecto są najmniej awaryjne...nie bez powodu przylgneła do nich nazwa "Złomnecto". Silniki connectów są głośniejsze nawet od solarisów, a zawieszenie - brak słów. Nawet Ikarusy sie tak nie telepią jak te tureckie "mercedesy", głosowy system informacji w wielu autobusach nie działa, z przegubów cos wiecznie syczy...
Rozwiń
lublin miasto nepotyzmu
lublin miasto nepotyzmu (24 lipca 2011 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!