Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2012 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Awans Pruszkowskiego za poparcie? Prokurator sprawdza

Autor: Zdjęcie autora rp
0 12 A A
Śledczy sprawdzą, czy ktoś powoływał się na wpływy w Urzędzie Miasta. (Maciek Kaczanowski / Archiwum
Śledczy sprawdzą, czy ktoś powoływał się na wpływy w Urzędzie Miasta. (Maciek Kaczanowski / Archiwum

Prokuratura zbada czy radny wojewódzki Andrzej Pruszkowski (PiS) dostał propozycję awansu w zamian za poparcie nowego "projektu politycznego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Propozycję ujawniliśmy miesiąc temu. Zgodnie z wolą prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PO), rada nadzorcza miejskiego TBS "Nowy Dom”, chciała obniżyć wynagrodzenie Pruszkowskiego (jest tam zastępcą prezesa) z 14,4 tys. zł na 7,2 tys. zł.

Zgody na to nie dali radni sejmikowi. Pruszkowski powiedział dziennikarzom, że padł ofiarę zemsty, bo nie przystał do "pewnego projektu politycznego”. Nagrodą miał być fotel szefa "Nowego Domu” i 22 tys. zł pensji. Szczegółów nie chciał zdradzić. Z jego wypowiedzi wynikało, że chodzi o osoby z otoczenia prezydenta Krzysztofa Żuka. Prezydent nazwał to pomówieniami.

Śledczy sprawdzą, czy ktoś powoływał się na wpływy w Urzędzie Miasta i podjął się pośrednictwa w załatwieniu awansu dla Pruszkowskiego na stanowisko prezesa w zamian za poparcie przez niego "projektu politycznego”.

Cześć działaczy PiS utworzyło jesienią klub radnych miejskich sprzyjających Żukowi. Zostali za to wyrzuceni z partii. Pruszkowski należy w PiS do "jastrzębi” krytykujących rządy prezydenta.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BAS / 9 stycznia 2013 o 15:06
WYNAGRODZENIE DLA P .PRUSZKOWSKIEGO WINNO WYNOSIĆ 1.600 ZŁ MIESIĘCZNIE ! WÓWCZAS SZANOWAŁ BY INNYCH.NIE TYLKO JA I MNIE !DAĆ , DAĆ ,DAĆ!
Avatar
nino / 9 stycznia 2013 o 08:12
A KTO ustala takie wynagrodzenia. W głowie się nie mieści aby były takie dysproporcje. To nie są prywatne firmy, tylko póki co mieszkańcy łożą na tych urzędasów. Podobnie jest w MPWiK, LPEC, Gazownia, Za-ad Energetyczny, MPK..... itd. Są to przechowalnie byłych p-osłów na intratnych stanowiskach. Niezły system, ale dla kolesiostwa.
Avatar
Pit / 6 grudnia 2012 o 10:56
Dziwne, dlaczego mam nieodparte wrazenie ze Pruszkowski najzwyczajniej na swiecie lze. Moze dlatego ze jego poparcie kogokolwiek byloby jak pocalunek smierci. Czy on mysli ze mieszkancy zapomnieli o jego beznadziejnej prezydenturze,? O sladowych inwestycjach w przeciagu 8 LAT !!! O wycieczkach zagranicznych na koszt mieszkancow LUBLINA.

Pruszkowski kojarzy mi sie jeszcze z jednym, gdy pojawil sie kompletnie najeb***ny na oficjalnym spotkaniu na ktorym mialem nieprzyjemnosc go spotkac.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 o 08:41
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
[/quote]
Przecież Pruszkowski wybudował - swój dom na ul. Jagiellońskiej !!! Mało ???
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyżs... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 5 grudnia 2012 o 22:06
wszędzie gdzie są politycy są przekręty i kolesiostwo! A jak zbliżają się wybory to wazeliną się posługują! wstyd! oszuści!
Avatar
kokoszka / 5 grudnia 2012 o 21:12
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym polit... rozwiń
Avatar
niebieski ptak / 5 grudnia 2012 o 21:01
[quote name='KAJA' timestamp='1354734638' post='705857']
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
[/quote]
HOHO i jeszcze więcej, czyli nic...
Avatar
tesko wy / 5 grudnia 2012 o 20:58
Może wreście ktoś mu się dobierze do d..y
Avatar
KAJA / 5 grudnia 2012 o 20:10
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
Avatar
misio / 5 grudnia 2012 o 19:43
Pruszkowski krytykuje Żuka? By się wstydził !!! Zmarnował 8 lat dla naszego miasta. Kielce, Rzeszów - te miasta się rozwijały, a Lublin tkwił w stagnacji. Pruszkowski był najgorszym prezydentem jakiego miał Lublin po upadku komunizmu. Żukowi do pięt nie dorasta.
Avatar
BAS / 9 stycznia 2013 o 15:06
WYNAGRODZENIE DLA P .PRUSZKOWSKIEGO WINNO WYNOSIĆ 1.600 ZŁ MIESIĘCZNIE ! WÓWCZAS SZANOWAŁ BY INNYCH.NIE TYLKO JA I MNIE !DAĆ , DAĆ ,DAĆ!
Avatar
nino / 9 stycznia 2013 o 08:12
A KTO ustala takie wynagrodzenia. W głowie się nie mieści aby były takie dysproporcje. To nie są prywatne firmy, tylko póki co mieszkańcy łożą na tych urzędasów. Podobnie jest w MPWiK, LPEC, Gazownia, Za-ad Energetyczny, MPK..... itd. Są to przechowalnie byłych p-osłów na intratnych stanowiskach. Niezły system, ale dla kolesiostwa.
Avatar
Pit / 6 grudnia 2012 o 10:56
Dziwne, dlaczego mam nieodparte wrazenie ze Pruszkowski najzwyczajniej na swiecie lze. Moze dlatego ze jego poparcie kogokolwiek byloby jak pocalunek smierci. Czy on mysli ze mieszkancy zapomnieli o jego beznadziejnej prezydenturze,? O sladowych inwestycjach w przeciagu 8 LAT !!! O wycieczkach zagranicznych na koszt mieszkancow LUBLINA.

Pruszkowski kojarzy mi sie jeszcze z jednym, gdy pojawil sie kompletnie najeb***ny na oficjalnym spotkaniu na ktorym mialem nieprzyjemnosc go spotkac.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 o 08:41
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
[/quote]
Przecież Pruszkowski wybudował - swój dom na ul. Jagiellońskiej !!! Mało ???
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyżs... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 5 grudnia 2012 o 22:06
wszędzie gdzie są politycy są przekręty i kolesiostwo! A jak zbliżają się wybory to wazeliną się posługują! wstyd! oszuści!
Avatar
kokoszka / 5 grudnia 2012 o 21:12
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym polit... rozwiń
Avatar
niebieski ptak / 5 grudnia 2012 o 21:01
[quote name='KAJA' timestamp='1354734638' post='705857']
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
[/quote]
HOHO i jeszcze więcej, czyli nic...
Avatar
tesko wy / 5 grudnia 2012 o 20:58
Może wreście ktoś mu się dobierze do d..y
Avatar
KAJA / 5 grudnia 2012 o 20:10
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
Avatar
misio / 5 grudnia 2012 o 19:43
Pruszkowski krytykuje Żuka? By się wstydził !!! Zmarnował 8 lat dla naszego miasta. Kielce, Rzeszów - te miasta się rozwijały, a Lublin tkwił w stagnacji. Pruszkowski był najgorszym prezydentem jakiego miał Lublin po upadku komunizmu. Żukowi do pięt nie dorasta.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!