Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Awantura przedwyborcza w lubelskiej PO. Poseł: "Przegramy te wybory z kretesem"

68 41 A A

Platforma Obywatelska ustaliła pierwsze "trójki list w czterech z pięciu okręgów w wyborach do sejmiku województwa. - Wycięto wszystkich ludzi związanych ze mną - zarzuca lubelskim władzom partii poseł Stanisław Żmijan i ostrzega: Przegramy te wybory z kretesem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami liderem w okręgu lubelskim będzie kandydat PO na prezydenta Lublina Krzysztof Żuk. Niespodzianką jest drugie miejsce, które zajmie Celina Stasiak. To prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lublinie, która w ostatnich wyborach samorządowych kandydowała do lubelskiej Rady Miasta z listy SLD.

Trzecią pozycję ma zająć dyrektor Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich Henryka Strojnowska, a kolejne obecni radni wojewódzcy: Adam Wasilewski i Bożena Lisowska.

Największa niespodzianka

Na lubelskiej liście zabraknie Jacka Sobczaka, członka Zarządu Województwa, który nieoczekiwanie został wystawiony na trzecim miejscu w okręgu nr 2, tzw. nadwiślańskim, obejmującym powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, opolski, puławski i rycki. Liderką ma tam być radna z Puław Teresa Gutowska. Druga pozycja przypadła lubelskiemu kuratorowi oświaty, radnemu sejmiku Krzysztofowi Babiszowi.

W okręgu bialskim na razie wskazano tylko dwoje kandydatów. "Jedynką” będzie ubiegający się o fotel prezydenta Białej Podlaskiej radny sejmiku Bogusław Broniewicz, a "dwójką” Urszula Bancerz, radna miejska z Łukowa.

Kandydat na prezydenta miasta będzie też liderem listy do sejmiku na Zamojszczyźnie. Mowa o zastępcy dyrektora szpitala wojewódzkiego w Zamościu Marku Lipcu, który stanie do rywalizacji z Marcinem Zamoyskim. Drugie miejsce przypadło szefowej klubu radnych PO w sejmiku Zofii Woźnicy, a trzecie Agnieszce Berezeckiej, kierowniczce biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zamościu.

Nie ustalona została pierwsza "trójka” w okręgu chełmskim. Tu listę miał otwierać wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, szef sztabu wyborczego PO w regionie. Jednak do gry wszedł poseł Grzegorz Raniewicz, który przymierza się do startu na prezydenta Chełma. Co ciekawe, wcześniej Grabczuk jako kandydata na to stanowisko wskazał Marka Sikorę, wicedyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim.

Działacze rozżaleni

Część działaczy Platformy nie kryje rozżalenia z decyzji Zarządu Regionu. - Nie chcę komentować tej decyzji, ale nikt nie konsultował ze mną startu z innego okręgu. Zamierzam odwołać się do zarządu krajowego partii - zapowiada Jacek Sobczak. Odwołania nie wyklucza także Zofia Woźnica, która podobno rozważa nawet rezygnację z udziału w wyborach.

Niezadowolony z powodu takich rozstrzygnięć jest też były szef lubelskiej Platformy, poseł Stanisław Żmijan, który przewodzi partyjnej frakcji, konkurencyjnej dla grupy skupionej wokół obecnego przewodniczącego, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego.

- W ten sposób wycięto wszystkich, nawet najmocniejszych ludzi związanych ze mną. Zostali bezczelnie ukarani - uważa Żmijan. - Efekt będzie taki, że przegramy te wybory z kretesem i będziemy poza sejmikiem. Przewodniczący Karpiński nie wyciągnął wniosków z klęski w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Z ministrem Karpińskim nie udało nam się skontaktować. Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO, poseł Mariusz Grad przyznaje, że nie dziwi go niezadowolenie niektórych polityków.

- Pierwsze miejsce jest tylko jedno, a chętnych do jego zajęcia zawsze jest więcej. Spodziewam się, że niektórzy będą odwoływać się do zarządu krajowego, bo mają do tego prawo. Ale liczymy na dobrą współpracę, bo najważniejsze jest, aby na wynik pracowała cała lista. Ambicje personalne są na dalszym miejscu - przekonuje poseł Grad.

Dwie silne damy

Działacze Platformy namawiają do startu w wyborach do sejmiku lubelską radną Elżbietę Mroczkowską, która cztery lata temu kandydując do Rady Miasta zdobyła w swoim okręgu 3215 głosów. Lepszy wynik w Lublinie osiągnął wtedy tylko jej bezpośredni konkurent Sylwester Tułajew z PiS.

Ze startu do sejmiku zrezygnowała podobno zastępca prezydenta Lublina Monika Lipińska. Według wcześniejszych ustaleń to ona miała zająć drugie miejsce na liście, podobnie, jak miało to miejsce w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wtedy w całym Lublinie zebrała blisko 9 tysięcy głosów, najwięcej z całej Platformy.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 19 września 2014 o 11:09

Pan Lipiec liderem na Zamojszczyźnie??!! a z jakiej to okazji?? z tego co wiem to w ostatnich wyborach najlepiej mu nie poszło, szkoda że dalej kolesiostwo jest w modzie.

Avatar
bez-radny / 18 września 2014 o 13:33

na szczęście dla PO - nie ma z kim przegrać! - bo na tzw. prawicy nie będą mieli kogo wystawić.

Avatar
Radny / 18 września 2014 o 08:31

Przy osobach: Pani Celiny Stasiak ( PZPR, załatwienie Dyrektora swojej córce w sanatorium w Nałęczowie) na liście, wybory PO ma z głowy. Ani ja , ani nikt z mojej rodziny nie odda głosu na PO, to już cztery głosy mniej.

Dzieci komuny,dzieci resortowe,wszystko czerwone łajno !!

Avatar
PO / 17 września 2014 o 21:16

Życzę ten partii wszystkiego najgorszego.

Avatar
wit / 17 września 2014 o 20:56

Przy osobach: Pani Celiny Stasiak ( PZPR, załatwienie Dyrektora swojej córce w sanatorium w Nałęczowie) na liście, wybory PO ma z głowy. Ani ja , ani nikt z mojej rodziny nie odda głosu na PO, to już cztery głosy mniej.

Avatar
Gieniek gromada Budzewo / 17 września 2014 o 18:48

bo lubelski elektorat wi że tyko Jarosław Nadęty  pseudo konspiracyjne "Napoleun" może zbawić tyn kraj

Avatar
elo / 17 września 2014 o 18:03

wystawił was ten chyży rój - dobrze wam tak

Avatar
zatanawiający / 17 września 2014 o 16:45

Nic nie zatanawia, ŚITWA ,ŚITWA  i tyle.

"zatanawia" mnie ta "śitwa" bo ja znam ale sitwę

Avatar
Gość / 17 września 2014 o 15:38

Ktos sie odwazyl walczyc z hrabim?Przeciez wynik juz jest znany!

A kto do cholery wsadził Gutowską na jedynkę w okręgu puławskim? Kobieta nic nie robi tylko wygląda. Przesiedziała jak mumia egipska w radzie miasta Puławy nie zabierając głosu, tylko szpilki przed sesją zmieniała. No ale jak to wystarczy,. zeby być jedynką na liście do sejmiku to ja dziękuję za takie kandydatury. Kompromitacja dla puławskiej Platformy. zresztą nie pierw2sza. Pan Nakonieczny po raz kolejny robi krzywdę swojej partii przy układaniu list. Nie stawia na kompetencje czy osiągnięcia tylko na pozamerytoryczne względy. Pani Gutowska jest ładna - to fakt. Ale ja oczekuję od samorządowców czegoś więcej. Mogła się wykazać, ale nie kiwnęłą palcem

A kto do cholery wsadził Gutowską na jedynkę w okręgu puławskim? Kobieta nic nie robi tylko wygląda. Przesiedziała jak mumia egipska w radzie miasta Puławy nie zabierając głosu, tylko szpilki przed sesją zmieniała. No ale jak to wystarczy,. zeby być jedynką na liście do sejmiku to ja dziękuję za takie kandydatury. Kompromitacja dla puławskiej Platformy. zresztą nie pierw2sza. Pan Nakonieczny po raz kolejny robi krzywdę swojej partii przy układaniu list. Nie stawia na kompetencje czy osiągnięcia tylko na pozamerytoryczne wzgl... rozwiń

Avatar
VALDEE / 17 września 2014 o 14:45

Ktos sie odwazyl walczyc z hrabim?Przeciez wynik juz jest znany!

Avatar
gość / 19 września 2014 o 11:09

Pan Lipiec liderem na Zamojszczyźnie??!! a z jakiej to okazji?? z tego co wiem to w ostatnich wyborach najlepiej mu nie poszło, szkoda że dalej kolesiostwo jest w modzie.

Avatar
bez-radny / 18 września 2014 o 13:33

na szczęście dla PO - nie ma z kim przegrać! - bo na tzw. prawicy nie będą mieli kogo wystawić.

Avatar
Radny / 18 września 2014 o 08:31

Przy osobach: Pani Celiny Stasiak ( PZPR, załatwienie Dyrektora swojej córce w sanatorium w Nałęczowie) na liście, wybory PO ma z głowy. Ani ja , ani nikt z mojej rodziny nie odda głosu na PO, to już cztery głosy mniej.

Dzieci komuny,dzieci resortowe,wszystko czerwone łajno !!

Avatar
PO / 17 września 2014 o 21:16

Życzę ten partii wszystkiego najgorszego.

Avatar
wit / 17 września 2014 o 20:56

Przy osobach: Pani Celiny Stasiak ( PZPR, załatwienie Dyrektora swojej córce w sanatorium w Nałęczowie) na liście, wybory PO ma z głowy. Ani ja , ani nikt z mojej rodziny nie odda głosu na PO, to już cztery głosy mniej.

Avatar
Gieniek gromada Budzewo / 17 września 2014 o 18:48

bo lubelski elektorat wi że tyko Jarosław Nadęty  pseudo konspiracyjne "Napoleun" może zbawić tyn kraj

Avatar
elo / 17 września 2014 o 18:03

wystawił was ten chyży rój - dobrze wam tak

Avatar
zatanawiający / 17 września 2014 o 16:45

Nic nie zatanawia, ŚITWA ,ŚITWA  i tyle.

"zatanawia" mnie ta "śitwa" bo ja znam ale sitwę

Avatar
Gość / 17 września 2014 o 15:38

Ktos sie odwazyl walczyc z hrabim?Przeciez wynik juz jest znany!

A kto do cholery wsadził Gutowską na jedynkę w okręgu puławskim? Kobieta nic nie robi tylko wygląda. Przesiedziała jak mumia egipska w radzie miasta Puławy nie zabierając głosu, tylko szpilki przed sesją zmieniała. No ale jak to wystarczy,. zeby być jedynką na liście do sejmiku to ja dziękuję za takie kandydatury. Kompromitacja dla puławskiej Platformy. zresztą nie pierw2sza. Pan Nakonieczny po raz kolejny robi krzywdę swojej partii przy układaniu list. Nie stawia na kompetencje czy osiągnięcia tylko na pozamerytoryczne względy. Pani Gutowska jest ładna - to fakt. Ale ja oczekuję od samorządowców czegoś więcej. Mogła się wykazać, ale nie kiwnęłą palcem

A kto do cholery wsadził Gutowską na jedynkę w okręgu puławskim? Kobieta nic nie robi tylko wygląda. Przesiedziała jak mumia egipska w radzie miasta Puławy nie zabierając głosu, tylko szpilki przed sesją zmieniała. No ale jak to wystarczy,. zeby być jedynką na liście do sejmiku to ja dziękuję za takie kandydatury. Kompromitacja dla puławskiej Platformy. zresztą nie pierw2sza. Pan Nakonieczny po raz kolejny robi krzywdę swojej partii przy układaniu list. Nie stawia na kompetencje czy osiągnięcia tylko na pozamerytoryczne wzgl... rozwiń

Avatar
VALDEE / 17 września 2014 o 14:45

Ktos sie odwazyl walczyc z hrabim?Przeciez wynik juz jest znany!

Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 32 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!