Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2016 r.
12:20

Bałagan na ul. Narutowicza: Pijany robotnik, złe oznakowanie

Autor: Zdjęcie autora drs
71 13 A A
Fot. drs
Fot. drs

Pijanego drogowca usunięto dziś z placu budowy na przebudowywanej ul. Narutowicza. A oznakowanie otwartej dziś dla ruchu ulicy wprowadzało kierowców w błąd i stwarzało niebezpieczne sytuacje.

Aktualizacja artykułu: 12 sierpnia 2016 r. 13:19
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największe zamieszanie zapanowało na ul. Ochotniczej, która nadal jest dwukierunkowa, ale nie obowiązuje na niej nakaz skrętu w lewo w ul. Narutowicza. Znak przekręcono bokiem do jezdni, a również bokiem wisiał znak „ustąp pierwszeństwa”. To prowadziło kierowców wyjeżdżających z ul. Ochotniczej do przekonania, że mają pierwszeństwo przed jadącymi Narutowicza na wprost od strony Nadbystrzyckiej, którym z kolei zawieszono znak mówiący, że to oni mają pierwszeństwo.

Na jezdni prowadzącej od Okopowej na skrzyżowaniu z ul. Lipową zasłonięto znak nakazujący skręt w prawo lub w lewo, a nie powieszono z powrotem zakazu skrętu w al. Piłsudskiego, co stwarzało kolizyjne sytuacje względem jadących ul. Narutowicza na wprost w stronę pl. Wolności. Zakazu skrętu w lewo nie powieszono też na al. Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ul. Szczerbowskiego.

Oznakowanie zostało poprawione dopiero po interwencji Zarządu Dróg i Mostów.

Z tego samego placu budowy wyrzucono dziś pijanego robotnika, pracownika firmy podwykonawczej. Mężczyzna wzbudzał wesołość przechodniów idąc chwiejnym krokiem podczas wykonywania pracy polegającej na wcieraniu szczotką piachu w szczeliny między świeżo ułożoną kostką brukową. Szczotkę porzucił przed sklepem, uzupełnił zapasy, a po ich spożyciu dowiedział się, że już tu nie pracuje.

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 17:22
Tam nawet wódkę pije dyrektor haha istna patologia
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 15:43
Bravo PRD LUBARTÓW
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 09:36
komentowanie nie wyłączone ?
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 07:04
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Avatar
Konkretnie Pier....my Robotę Drogową / 12 sierpnia 2016 o 23:08
no bez jaj, jak się nie podoba to droga wolna... poza tym niby tak źle ale na alkohol kasa jest, czyli chyba nie jest tak źle... poza tym fachowość firm wykonawczych pozostawia wiele do życzenia - partolą robotę a kasę chcą dużą, ja się pytam za co? za podpieranie się na łopacie? za pogoń z robotą w jeden dzień to co można było zrobić w tydzień? efekty potem są takie że duża kasa poszła a fuszerka po roku pokazuje jaka jest...
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 21:56
CZYLI TRZEŹWEGO POLICJANTA TEŻ TAM NIE BYŁO
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 21:48
Takie sa realia PRD LUBARTOW chlanie nostop
Avatar
:) / 12 sierpnia 2016 o 18:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
na Zachodzie Europy potrafią zasłonić znak lub go zdemontować po skończonych pracach lub innych okolicznościach np. pogodowych, u Nas przekręcają znak , a potem zwalą winę na kierowcę, a nikomu nie przyszło do głowy że może kierowca pomyślał że jakiś wandal lub pijany pracownik przez przypadek przekręcił znak jak to u nas bywa w PL i nikt nie poprawił? Policja dość często jest głucha lub nie widzi wadliwego oznakowania drogi i jak nie zrobisz zdjęcia i sprawy do sądu nie oddasz to ciężko jest na miejscu wytłumaczyć władzy i nie dostać mandatu za znak który nie obowiązuje a jest lub na odwrót: nie ma go a powinien być więc się domyśl, lub jest ale kupiony na Allegro podrabiany zainstalowany samowolnie, jak to już było na którejś ul. w Lublinie.
" na Zachodzie Europy potrafią zasłonić znak lub go zdemontować  (...)". Naprawdę?  A we Francji potrafią podobno żabę zjeść . . . 
" na Zachodzie Europy potrafią zasłonić znak lub go zdemontować  (...)". Naprawdę?  A we Francji potrafią podobno żabę zjeść . . .  rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 18:24
No fakt picie na budowach to nadal standard. Oczywiście ktoś z porządnej firmy, robiący na etacie nie będzie się narażał, za dużo ma do stracenia. Ale już pracownicy podwykonawców robiący często na czarno nie mają za dużo do stracenia. Pamiętam podczas remontu w mojej okolicy podwykonawca szukał ludzi do układania kostki, płacił 6, czy 7 złotych na godzinę, To oczywiste, że nikt mający pojęcie o robocie nie pójdzie do takiej pracy. Więc pracowały u niego tylko takie osiedlowe pijaczki. W przerwie na drugie śniadanie praktycznie wszyscy wynosili podobny zestaw z pobliskiej Biedronki: konserwa, bułka i litrowe piwo w plastikowej butelce.
No fakt picie na budowach to nadal standard. Oczywiście ktoś z porządnej firmy, robiący na etacie nie będzie się narażał, za dużo ma do stracenia. Ale już pracownicy podwykonawców robiący często na czarno nie mają za dużo do stracenia. Pamiętam podczas remontu w mojej okolicy podwykonawca szukał ludzi do układania kostki, płacił 6, czy 7 złotych na godzinę, To oczywiste, że nikt mający pojęcie o robocie nie pójdzie do takiej pracy. Więc pracowały u niego tylko takie osiedlowe pijaczki. W przerwie na drugie śniadanie praktycznie wszyscy wynos... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 18:12
za takie pieniądze to nie jeden na trzeźwo nie wytrzymał. Pamiętam jak remontowali koło mnie Filaretów. Panie w sklepie takie premia brały za obroty, które głównie trzepały im ,,małpeczki''.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 17:22
Tam nawet wódkę pije dyrektor haha istna patologia
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 15:43
Bravo PRD LUBARTÓW
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 09:36
komentowanie nie wyłączone ?
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 07:04
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Avatar
Konkretnie Pier....my Robotę Drogową / 12 sierpnia 2016 o 23:08
no bez jaj, jak się nie podoba to droga wolna... poza tym niby tak źle ale na alkohol kasa jest, czyli chyba nie jest tak źle... poza tym fachowość firm wykonawczych pozostawia wiele do życzenia - partolą robotę a kasę chcą dużą, ja się pytam za co? za podpieranie się na łopacie? za pogoń z robotą w jeden dzień to co można było zrobić w tydzień? efekty potem są takie że duża kasa poszła a fuszerka po roku pokazuje jaka jest...
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 21:56
CZYLI TRZEŹWEGO POLICJANTA TEŻ TAM NIE BYŁO
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 21:48
Takie sa realia PRD LUBARTOW chlanie nostop
Avatar
:) / 12 sierpnia 2016 o 18:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
na Zachodzie Europy potrafią zasłonić znak lub go zdemontować po skończonych pracach lub innych okolicznościach np. pogodowych, u Nas przekręcają znak , a potem zwalą winę na kierowcę, a nikomu nie przyszło do głowy że może kierowca pomyślał że jakiś wandal lub pijany pracownik przez przypadek przekręcił znak jak to u nas bywa w PL i nikt nie poprawił? Policja dość często jest głucha lub nie widzi wadliwego oznakowania drogi i jak nie zrobisz zdjęcia i sprawy do sądu nie oddasz to ciężko jest na miejscu wytłumaczyć władzy i nie dostać mandatu za znak który nie obowiązuje a jest lub na odwrót: nie ma go a powinien być więc się domyśl, lub jest ale kupiony na Allegro podrabiany zainstalowany samowolnie, jak to już było na którejś ul. w Lublinie.
" na Zachodzie Europy potrafią zasłonić znak lub go zdemontować  (...)". Naprawdę?  A we Francji potrafią podobno żabę zjeść . . . 
" na Zachodzie Europy potrafią zasłonić znak lub go zdemontować  (...)". Naprawdę?  A we Francji potrafią podobno żabę zjeść . . .  rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 18:24
No fakt picie na budowach to nadal standard. Oczywiście ktoś z porządnej firmy, robiący na etacie nie będzie się narażał, za dużo ma do stracenia. Ale już pracownicy podwykonawców robiący często na czarno nie mają za dużo do stracenia. Pamiętam podczas remontu w mojej okolicy podwykonawca szukał ludzi do układania kostki, płacił 6, czy 7 złotych na godzinę, To oczywiste, że nikt mający pojęcie o robocie nie pójdzie do takiej pracy. Więc pracowały u niego tylko takie osiedlowe pijaczki. W przerwie na drugie śniadanie praktycznie wszyscy wynosili podobny zestaw z pobliskiej Biedronki: konserwa, bułka i litrowe piwo w plastikowej butelce.
No fakt picie na budowach to nadal standard. Oczywiście ktoś z porządnej firmy, robiący na etacie nie będzie się narażał, za dużo ma do stracenia. Ale już pracownicy podwykonawców robiący często na czarno nie mają za dużo do stracenia. Pamiętam podczas remontu w mojej okolicy podwykonawca szukał ludzi do układania kostki, płacił 6, czy 7 złotych na godzinę, To oczywiste, że nikt mający pojęcie o robocie nie pójdzie do takiej pracy. Więc pracowały u niego tylko takie osiedlowe pijaczki. W przerwie na drugie śniadanie praktycznie wszyscy wynos... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 18:12
za takie pieniądze to nie jeden na trzeźwo nie wytrzymał. Pamiętam jak remontowali koło mnie Filaretów. Panie w sklepie takie premia brały za obroty, które głównie trzepały im ,,małpeczki''.