Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2012 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Bałagan w finansach w szkole przy Czwartaków

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Szereg nieprawidłowości wytknęli kontrolerzy z Ratusza dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 przy
ul. Czwartaków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrola dotyczyła zarządzania majątkiem szkoły. Placówka nie prowadziła m.in. ewidencji faktycznego czasu i terminu korzystania przez najemców ze szkolnych pomieszczeń, mimo że w umowach opłata ustalana była według stawek godzinowych. Faktyczny czas najmu miał też niewiele wspólnego z dołączanymi do umowy harmonogramami.

Szkoła z pominięciem procedury przetargowej kupowała żywność do stołówki. W 2010 r. wydała na to 210 tys. złotych, w tym przeszło połowę u tego samego dostawcy. Podobne proporcje były w 2011 r., kiedy to bez przetargu szkoła kupiła żywność za blisko 230 tys. zł. Kontrolerzy uznali to za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Na jaw wyszło też, że dyrektorka nie sprawdzała, czy w przelewach wychodzących ze szkoły zgadzają się adresaci i numery kont. W ten sposób w 2009 r. prawie 2,3 tys. zł opisane jako przelew do Urzędu Miasta trafiło na konto w mBanku, choć urząd miał konto w Pekao SA. Zdaniem kontrolerów, było to bezprawne dysponowanie pieniędzmi szkoły.

Kilka dni wcześniej z konta szkoły wyszły dwa przelewy po niespełna 1,3 tys. zł opisane jako zapomogi socjalne. Jeden trafił do ówczesnej głównej księgowej, drugi do głównego specjalisty ds. osobowych. Dyrektorka zatwierdziła przelewy, choć nie ma żadnych dowodów na to, by osoby te występowały o zapomogi, ani decyzji o ich przyznaniu.

Kolejny przykład pochodzi z czerwca 2011 r., kiedy to dwóm pracownikom szkoła wypłaciła po 1219 zł zapomogi, tłumacząc, że ich dochody będą niższe po tym, jak w sierpniu stracą pracę. Tymczasem 11 dni później jednej z tych osób dyrektorka cofnęła wypowiedzenie i osoba ta pracuje do dzisiaj. Druga faktycznie została zwolniona, ale dostała odprawę.

W trakcie wyrywkowej inwentaryzacji prowadzonej przez kontrolerów Ratusza wyszedł na jaw także brak aparatu cyfrowego. Sześć dni później szkoła okazała kontrolerom jakiś aparat, ale nie wiadomo, czy był to ten sam, który wcześniej się zapodział. W szkolnej ewidencji aparat nie był szczegółowo opisany. Z kolei przyjmowane przez szkołę darowizny nie były wyceniane.

Miażdżąca dla placówki kontrola zakończyła się oceną negatywną. Teraz dyrekcja szkoły ma miesiąc na złożenie raportu o tym, jak zamierza wyeliminować nieprawidłowości.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 30 kwietnia 2013 o 18:03
Szkoła podstawowa nr 6 w Lublinie to bardzo dobra szkoła. Bardzo mnie zdziwiły inne negatywne komentarze. Według mnie owszem szkoła jest na wysokim poziomie, ale bez przesady! Pani Dyrektor to miła i dobrze dogadująca się z dziećmi i młodzieżą osoba. Może nie radzi sobie ze sprawami technicznymi, ale robi to za nią świetnie Pan Wicedyrektor. Nauczyciele w większości są mili i mają poczucie humoru. Moje dziecko się w niej uczy i jest zadowolone. Dzieci naprawdę różne, nie same "kujony". Nie przejmują się przesadnie ocenami i nie odbija się to na nich psychice, ale odnoszą sukcesy. Nie jest prawdą że posyła się tam dzieci tylko osób wysoko postawionych. Co do placu zabaw to jest, i nie tylko. Są tam również dwa dobrze wyposażone boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Poza tym dwie pracownie komputerowe, monitoring, w większości sal laptop i telewizor plazmowy i inne pomoce naukowe.

Jednym słowem świetna szkoła, na poziomie, dobrze wyposażona, przeważnie fajne dzieci Naprawdę polecam!!!

PS: Jaka patologia?!
Szkoła podstawowa nr 6 w Lublinie to bardzo dobra szkoła. Bardzo mnie zdziwiły inne negatywne komentarze. Według mnie owszem szkoła jest na wysokim poziomie, ale bez przesady! Pani Dyrektor to miła i dobrze dogadująca się z dziećmi i młodzieżą osoba. Może nie radzi sobie ze sprawami technicznymi, ale robi to za nią świetnie Pan Wicedyrektor. Nauczyciele w większości są mili i mają poczucie humoru. Moje dziecko się w niej uczy i jest zadowolone. Dzieci naprawdę różne, nie same "kujony". Nie przejmują się przesadnie ocenami i nie... rozwiń
Avatar
przykre / 23 maja 2012 o 20:20
A taka "katolicka" szkoła. Pełno świątków zamiast placu zabaw dla dzieciaków... A tu tak pod stołem... :/ Odwołać natychmiast tę dyrektorkę, bo tylko wstyd.
Avatar
uczeń / 23 maja 2012 o 13:58
Przykład z życia." Stopki" zamiast przeprowadzać bezpiecznie dzieci przez przejścia sadziły krzaczki wokół szkoły żeby Orlik glanc miał na przyjazd "ministry" Muchy. Ciekawe co Pani Dyrektor miała by do powiedzenia gdyby doszło do wypadku na przejściu. Jakie są priorytet? Bezpieczeństwo czy medialna sława u boku Pani Siemińskiej i oficjeli?
Avatar
novus / 23 maja 2012 o 11:58
[quote name='SP 6' timestamp='1337762329' post='632825']
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu rozwiązania problemów co powoduje narastanie napięć. Nie dba też właściwie o nauczycieli. Wystarczy że jakaś nadwrażliwa znajomka napłacze do niej że jej dziecko cierpi bo się musi dużo uczyć i podporządkować się pewnym rygorom a nauczyciel ma problemy a nie rodzic że nie potrafi poradzić sobie z dzieckiem. Boi się rodziców szczególnie tych wpływowych mających kontakt z mediami czy władzami. Nietety taka posada wymaga twardej ręki, umiejętności zarządzania i rozwiązywania problemów.
[/quote]Dlatego nie posłałem tam dziecka - dzisiaj widzę, że dobrze zrobiłem posyłajac je do oddalonej o kilkaset metrów dalej SP nr 3.
[quote name='SP 6' timestamp='1337762329' post='632825']
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu ... rozwiń
Avatar
Ladis / 23 maja 2012 o 11:36
Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że Pani Dyrektor nic się nie stanie. Zresztą nic się nie stało po zmianie charakteru szkoły z państwowego na katolicki. Wystarczy wejść do szkoły, żeby stwierdzić że najważniejsi są Święci i Błogosławieni. Boisko za szkołą zostało w pewnym momencie zmienione na "kącik zadumy" z figurą Matki Boskiej. W zasadzie słusznie, bo chyba ważniejszy jest rozwój duchowy od fizycznego. Niech smarkacze myślą, a nie biegają bez sensu za piłką. O kamieniach z cytatami przed szkołą, na które musieli składać się rodzice, nie wspominam. Grono pedagogiczne jest skonfliktowane z dyrekcją. Rada Rodziców jest traktowana jak skarbonka, którą na okrągło motywuje się do zbierania kasy na potrzeby szkoły - w zasadzie to jej jedyne zadanie. Oprócz podstawy programowej szkoła nie oferuje dzieciom niczego. Wymieniać można dalej, ale chyba nie ma sensu. Kto ma dzieci w tej szkole, to wie o co chodzi. A ja mam i wiem o czym piszę. Tylko, jak znam życie, będzie telefon wiadomo skąd i dalej nic się nie zmieni. A poziom nauczania w dalszym ciągu będzie spadał. Ta szkoła umiera a nie powinna... Szkoda.
Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że Pani Dyrektor nic się nie stanie. Zresztą nic się nie stało po zmianie charakteru szkoły z państwowego na katolicki. Wystarczy wejść do szkoły, żeby stwierdzić że najważniejsi są Święci i Błogosławieni. Boisko za szkołą zostało w pewnym momencie zmienione na "kącik zadumy" z figurą Matki Boskiej. W zasadzie słusznie, bo chyba ważniejszy jest rozwój duchowy od fizycznego. Niech smarkacze myślą, a nie biegają bez sensu za piłką. O kamieniach z cytatami przed szkołą, na które musieli składać się... rozwiń
Avatar
racjonalista / 23 maja 2012 o 11:16
[quote name='żuczek' timestamp='1337763057' post='632827']
Jeśli po takich wynikach Pani Dyrektor utrzyma stanowisko to będzie skandal i nieudolność rządzenia Żuka!!!!!. Widać ja na dłoni że osoba na dyrektorskim stanowisku nie zna prawa i go nie szanuje a w Szkole panuje prywata,jedynym sposobem jest usunięcie dyscyplinarne dyraktorki .Każde inne posunięcie rozzuchwali ją i jej podwładne. Myslę że jej zastepczyni i głowna ksiegowa też nie sa inne. Patologia !!!.
[/quote]
Do "żuczka":
A co do tego wszystkiego ma prezydent Żuk? Może to też wina Tuska, Komorowskiego, Szumilas i rektora UMCS, bo szkoła sąsiaduje z miasteczkiem akademickim...
[quote name='żuczek' timestamp='1337763057' post='632827']
Jeśli po takich wynikach Pani Dyrektor utrzyma stanowisko to będzie skandal i nieudolność rządzenia Żuka!!!!!. Widać ja na dłoni że osoba na dyrektorskim stanowisku nie zna prawa i go nie szanuje a w Szkole panuje prywata,jedynym sposobem jest usunięcie dyscyplinarne dyraktorki .Każde inne posunięcie rozzuchwali ją i jej podwładne. Myslę że jej zastepczyni i głowna ksiegowa też nie sa inne. Patologia !!!.
[/quote]rozwiń
Avatar
żuczek / 23 maja 2012 o 10:50
Jeśli po takich wynikach Pani Dyrektor utrzyma stanowisko to będzie skandal i nieudolność rządzenia Żuka!!!!!. Widać ja na dłoni że osoba na dyrektorskim stanowisku nie zna prawa i go nie szanuje a w Szkole panuje prywata,jedynym sposobem jest usunięcie dyscyplinarne dyraktorki .Każde inne posunięcie rozzuchwali ją i jej podwładne. Myslę że jej zastepczyni i głowna ksiegowa też nie sa inne. Patologia !!!.
Avatar
King / 23 maja 2012 o 10:40
Najlepiej sytuacje oddaje ten fragment http://www.youtube.com/watch?v=adO1MFr4-7A
Avatar
SP 6 / 23 maja 2012 o 10:38
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu rozwiązania problemów co powoduje narastanie napięć. Nie dba też właściwie o nauczycieli. Wystarczy że jakaś nadwrażliwa znajomka napłacze do niej że jej dziecko cierpi bo się musi dużo uczyć i podporządkować się pewnym rygorom a nauczyciel ma problemy a nie rodzic że nie potrafi poradzić sobie z dzieckiem. Boi się rodziców szczególnie tych wpływowych mających kontakt z mediami czy władzami. Nietety taka posada wymaga twardej ręki, umiejętności zarządzania i rozwiązywania problemów.
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu rozwiązania problemów co powoduje narastanie napięć. Nie dba też właściwie o nauczyciel... rozwiń
Avatar
Jacek / 30 kwietnia 2013 o 18:03
Szkoła podstawowa nr 6 w Lublinie to bardzo dobra szkoła. Bardzo mnie zdziwiły inne negatywne komentarze. Według mnie owszem szkoła jest na wysokim poziomie, ale bez przesady! Pani Dyrektor to miła i dobrze dogadująca się z dziećmi i młodzieżą osoba. Może nie radzi sobie ze sprawami technicznymi, ale robi to za nią świetnie Pan Wicedyrektor. Nauczyciele w większości są mili i mają poczucie humoru. Moje dziecko się w niej uczy i jest zadowolone. Dzieci naprawdę różne, nie same "kujony". Nie przejmują się przesadnie ocenami i nie odbija się to na nich psychice, ale odnoszą sukcesy. Nie jest prawdą że posyła się tam dzieci tylko osób wysoko postawionych. Co do placu zabaw to jest, i nie tylko. Są tam również dwa dobrze wyposażone boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Poza tym dwie pracownie komputerowe, monitoring, w większości sal laptop i telewizor plazmowy i inne pomoce naukowe.

Jednym słowem świetna szkoła, na poziomie, dobrze wyposażona, przeważnie fajne dzieci Naprawdę polecam!!!

PS: Jaka patologia?!
Szkoła podstawowa nr 6 w Lublinie to bardzo dobra szkoła. Bardzo mnie zdziwiły inne negatywne komentarze. Według mnie owszem szkoła jest na wysokim poziomie, ale bez przesady! Pani Dyrektor to miła i dobrze dogadująca się z dziećmi i młodzieżą osoba. Może nie radzi sobie ze sprawami technicznymi, ale robi to za nią świetnie Pan Wicedyrektor. Nauczyciele w większości są mili i mają poczucie humoru. Moje dziecko się w niej uczy i jest zadowolone. Dzieci naprawdę różne, nie same "kujony". Nie przejmują się przesadnie ocenami i nie... rozwiń
Avatar
przykre / 23 maja 2012 o 20:20
A taka "katolicka" szkoła. Pełno świątków zamiast placu zabaw dla dzieciaków... A tu tak pod stołem... :/ Odwołać natychmiast tę dyrektorkę, bo tylko wstyd.
Avatar
uczeń / 23 maja 2012 o 13:58
Przykład z życia." Stopki" zamiast przeprowadzać bezpiecznie dzieci przez przejścia sadziły krzaczki wokół szkoły żeby Orlik glanc miał na przyjazd "ministry" Muchy. Ciekawe co Pani Dyrektor miała by do powiedzenia gdyby doszło do wypadku na przejściu. Jakie są priorytet? Bezpieczeństwo czy medialna sława u boku Pani Siemińskiej i oficjeli?
Avatar
novus / 23 maja 2012 o 11:58
[quote name='SP 6' timestamp='1337762329' post='632825']
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu rozwiązania problemów co powoduje narastanie napięć. Nie dba też właściwie o nauczycieli. Wystarczy że jakaś nadwrażliwa znajomka napłacze do niej że jej dziecko cierpi bo się musi dużo uczyć i podporządkować się pewnym rygorom a nauczyciel ma problemy a nie rodzic że nie potrafi poradzić sobie z dzieckiem. Boi się rodziców szczególnie tych wpływowych mających kontakt z mediami czy władzami. Nietety taka posada wymaga twardej ręki, umiejętności zarządzania i rozwiązywania problemów.
[/quote]Dlatego nie posłałem tam dziecka - dzisiaj widzę, że dobrze zrobiłem posyłajac je do oddalonej o kilkaset metrów dalej SP nr 3.
[quote name='SP 6' timestamp='1337762329' post='632825']
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu ... rozwiń
Avatar
Ladis / 23 maja 2012 o 11:36
Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że Pani Dyrektor nic się nie stanie. Zresztą nic się nie stało po zmianie charakteru szkoły z państwowego na katolicki. Wystarczy wejść do szkoły, żeby stwierdzić że najważniejsi są Święci i Błogosławieni. Boisko za szkołą zostało w pewnym momencie zmienione na "kącik zadumy" z figurą Matki Boskiej. W zasadzie słusznie, bo chyba ważniejszy jest rozwój duchowy od fizycznego. Niech smarkacze myślą, a nie biegają bez sensu za piłką. O kamieniach z cytatami przed szkołą, na które musieli składać się rodzice, nie wspominam. Grono pedagogiczne jest skonfliktowane z dyrekcją. Rada Rodziców jest traktowana jak skarbonka, którą na okrągło motywuje się do zbierania kasy na potrzeby szkoły - w zasadzie to jej jedyne zadanie. Oprócz podstawy programowej szkoła nie oferuje dzieciom niczego. Wymieniać można dalej, ale chyba nie ma sensu. Kto ma dzieci w tej szkole, to wie o co chodzi. A ja mam i wiem o czym piszę. Tylko, jak znam życie, będzie telefon wiadomo skąd i dalej nic się nie zmieni. A poziom nauczania w dalszym ciągu będzie spadał. Ta szkoła umiera a nie powinna... Szkoda.
Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że Pani Dyrektor nic się nie stanie. Zresztą nic się nie stało po zmianie charakteru szkoły z państwowego na katolicki. Wystarczy wejść do szkoły, żeby stwierdzić że najważniejsi są Święci i Błogosławieni. Boisko za szkołą zostało w pewnym momencie zmienione na "kącik zadumy" z figurą Matki Boskiej. W zasadzie słusznie, bo chyba ważniejszy jest rozwój duchowy od fizycznego. Niech smarkacze myślą, a nie biegają bez sensu za piłką. O kamieniach z cytatami przed szkołą, na które musieli składać się... rozwiń
Avatar
racjonalista / 23 maja 2012 o 11:16
[quote name='żuczek' timestamp='1337763057' post='632827']
Jeśli po takich wynikach Pani Dyrektor utrzyma stanowisko to będzie skandal i nieudolność rządzenia Żuka!!!!!. Widać ja na dłoni że osoba na dyrektorskim stanowisku nie zna prawa i go nie szanuje a w Szkole panuje prywata,jedynym sposobem jest usunięcie dyscyplinarne dyraktorki .Każde inne posunięcie rozzuchwali ją i jej podwładne. Myslę że jej zastepczyni i głowna ksiegowa też nie sa inne. Patologia !!!.
[/quote]
Do "żuczka":
A co do tego wszystkiego ma prezydent Żuk? Może to też wina Tuska, Komorowskiego, Szumilas i rektora UMCS, bo szkoła sąsiaduje z miasteczkiem akademickim...
[quote name='żuczek' timestamp='1337763057' post='632827']
Jeśli po takich wynikach Pani Dyrektor utrzyma stanowisko to będzie skandal i nieudolność rządzenia Żuka!!!!!. Widać ja na dłoni że osoba na dyrektorskim stanowisku nie zna prawa i go nie szanuje a w Szkole panuje prywata,jedynym sposobem jest usunięcie dyscyplinarne dyraktorki .Każde inne posunięcie rozzuchwali ją i jej podwładne. Myslę że jej zastepczyni i głowna ksiegowa też nie sa inne. Patologia !!!.
[/quote]rozwiń
Avatar
żuczek / 23 maja 2012 o 10:50
Jeśli po takich wynikach Pani Dyrektor utrzyma stanowisko to będzie skandal i nieudolność rządzenia Żuka!!!!!. Widać ja na dłoni że osoba na dyrektorskim stanowisku nie zna prawa i go nie szanuje a w Szkole panuje prywata,jedynym sposobem jest usunięcie dyscyplinarne dyraktorki .Każde inne posunięcie rozzuchwali ją i jej podwładne. Myslę że jej zastepczyni i głowna ksiegowa też nie sa inne. Patologia !!!.
Avatar
King / 23 maja 2012 o 10:40
Najlepiej sytuacje oddaje ten fragment http://www.youtube.com/watch?v=adO1MFr4-7A
Avatar
SP 6 / 23 maja 2012 o 10:38
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu rozwiązania problemów co powoduje narastanie napięć. Nie dba też właściwie o nauczycieli. Wystarczy że jakaś nadwrażliwa znajomka napłacze do niej że jej dziecko cierpi bo się musi dużo uczyć i podporządkować się pewnym rygorom a nauczyciel ma problemy a nie rodzic że nie potrafi poradzić sobie z dzieckiem. Boi się rodziców szczególnie tych wpływowych mających kontakt z mediami czy władzami. Nietety taka posada wymaga twardej ręki, umiejętności zarządzania i rozwiązywania problemów.
Niestety Pani Dyrektor nie radzi sobie z kierowaniem szkołą. Fajna i miła osoba ale zarządzanie to nie jej domena. Widać to w wielu miejscach. Wystarczy wejść do sekretariatu, pobserwować zachowanie woźnych w stosunku do dzieci i do rodziców czy obsady szatni i do razu widać kto tu żądzi. Napewno nie Pani Dyrektor. Nie potrafi też rozwiązywać problemów jakie są w klasach z dziećmi a może bardziej z ich rodzicami. Nie podejmuje zdecydowanych decyzji w celu rozwiązania problemów co powoduje narastanie napięć. Nie dba też właściwie o nauczyciel... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 4 0

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 2

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 0

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej?

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej? 0 0

Prawie 340 tys. zł rozdzieliły władze Lublina na dotacje do wydarzeń kulturalnych. Ponad połowę puli zgarnęli organizatorzy dwóch festiwali. Wśród tych, którzy dostali okrągłe zero, jest Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema i festiwal operowy na lubelskim Zamku

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt budowlany. Obiekty mają powstać przy osiedlu wielorodzinnym Brzeska –Wyszyńskiego, które wciąż się rozbudowuje.

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach 0 0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II to główne tematy XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Cykl koncertów w kościele p.w. Św. Rodziny rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do połowy października.

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak
30 czerwca 2018, 0:00

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak 2 1

Co Gdzie Kiedy. W dniach 30 czerwca - 1 lipca we Włodawie na Placu Targowym przy ul. Lubelskiej odbędzie się wielkie święto miasta - Dni Włodawy 2018. Obchody uświetni występ Beaty Kozidrak!

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie
9 listopada 2018, 19:00

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku słynny Garou obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Kanadyjczyk rusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia] 1 1

O zasadach bezpiecznego podróżowania przypominano na dworcu autobusowym w Lublinie. Dwugodzinną akcję z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała zarządzająca obiektem spółka Lubelskie Dworce.

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK
25 czerwca 2018, 21:00

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK 1 0

W poniedziałek, wtorek i środę na Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) spektakl, który swoją premierę miał już dziewięć lat temu, ale nadal cieszy się wielkim uznaniem nie tylko lubelskiej publiczności.

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani
galeria

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani 42 9

Nocą wchodzili do mieszkań, wiązali swoje ofiary i okradali z kosztowności. Policjanci zatrzymali czterech Ukraińców.

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin 0 8

PIŁKARSKA III LIGA Leszek Bartnicki żegna się ze stanowiskiem prezesa Motoru Lublin. To efekt kolejnego nieudanego sezonu żółto-biało-niebieskich zakończonego kolejnym brakiem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 21 10

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.