sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Bardzo nietypowa sprawa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2002, 20:37

Dlaczego mieszkaniec Kraśnika trafił do więzienia? Jutro powinno zostać zakończone postępowanie wyjaśniające wszczęte przez prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie. Ma odpowiedzieć na to pytanie.

Sprawę opisaliśmy we wtorek. Jacek Ł. został 19 listopada zatrzymany przez policję. Trafił do Zakładu Karnego w Lublinie. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Lublinie, który chciał, żeby mężczyzna odsiedział resztę swojego wyroku. Jacek Ł. wyszedł już na drugi dzień. Okazało się, że latem otrzymał z wydziału penitencjarnego SO w Lublinie warunkowe zwolnienie z odbywania pozostałej części kary. Decyzja nie dotarła jednak do SR.
– Wyniki postępowania wyjaśniającego będą znane prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia – mówi Jarosław Matras, rzecznik SO w Lublinie. – Wtedy zostaną wydane odpowiednie zalecenia, a być może również będą nałożone kary.
Tymczasem Urząd Wojewódzki zajął się już rozpatrywaniem odwołania Jacka Ł. od decyzji Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku. Pośredniak z powodu umieszczenia mężczyzny w więzieniu, odebrał mu zasiłek. – To bardzo nietypowa sprawa – mówi Jarosław Szymczyk, zastępca dyr. Wydziału Polityki Społecznej UW w Lublinie. – Na decyzję mamy czas do 9 stycznia, ale już badamy sprawę. D.J.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!