Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2009 r.
16:49
Edytuj ten wpis

Barmanka i kucharz z bakteriami na rękach

0 15 A A

Sanepid zamknął dzisiaj restaurację "Marakesz" w Centrum Handlowym T. Zana Leclerc. Powód? Bakterie i drobnoustroje chorobotwórcze na dłoniach personelu i naczyniach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Kontrolę przeprowadziliśmy przed tygodniem, wtedy pobraliśmy wymazy z naczyń kuchennych jak i ze sztućców. Po otrzymaniu wyników badań zdecydowaliśmy o natychmiastowym zamknięciu lokalu - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu.

Kontrola wykazała również to, że pracownicy nie dbali o podstawowe zasady higieny w lokalu. Dodatkowo dzisiaj do sanepidu zgłosił się klient, który na sali konsumpcyjnej znalazł mole. Inspektorzy już nakazali szefowi restauracji przeprowadzenie dezynsekcji.

Sanepid rozważa także złożenie doniesienia na właściciela "Marakeszu". Podczas kontroli ubliżał on inspektorom. Zadzwonił również do stacji sanepidu i telefonicznie kontynuował obelgi. Lubelski sanepid nagrywa rozmowy telefoniczne, dlatego nagranie rozmowy zostanie przedstawione jako dowód w prokuraturze.

Dzisiaj pozwolenie na otwarcie dostał właściciel cukierni Ambasador przy Krakowskim Przedmieściu. Cukiernia zamknięta została w poniedziałek za brud i mole, które się w niej zagnieździły.
(tom)

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ania / 13 lutego 2009 o 23:10
za brud i syf trzeba tepic!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 14:11
tak tylko czekałam kiedy to w koncu nastąpi bo już naprawdę przeginali w tym Marakeszu.
Avatar
Julia / 13 lutego 2009 o 12:56
Ja w marakeszu jadlam dosyc czesto,ale kiedys pod pizza znalazlam wlosa...krotkiego i czarnego. powaznie. i tylko jedno mi przyszlo do glowy... pizza zostala nie ruszona. nie zjem tam nic wiecej. szkoda tylko bo sympatyczne dziewczyny tam pracuja.
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 11:29
ta Elzbieta to chyba panna która miała te brudne łapy!? Albo własciciel kazał pisać pochlebstwa oczywiście. Gonić takie knajpy i takich włascicieli!
Avatar
szef kuchni nie z marakesz / 13 lutego 2009 o 11:00
Dla mnie ten kucharz i ta barmanko powinni mie już zakaz pracy w gastronomi nie ma co robic to pewnie grzebie sobie w du*** a potem klientom podaje jedzeni itp. a kucharz to już w ogóle co za deb*** rąk nie myc brudas, no i nie można go nazywac KUCHARZEM tylko poprostu ciota. Straszny ból dla lubelskiej gastronomii oby już nigdy nie pracował na żadnej kuchni.
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 10:46
bakterie na rekach ? ja jebi3, wysr@ł się i nie umył rąk, a Elżbieta (pewnie wysłannik Marakeszu) jeszcze broni brudasów...
Avatar
michał 23 / 13 lutego 2009 o 09:31
Macanki i ruchanko w pracy to normalna rzecz,a za mycie rąk nikt kucharzowi nie płaci,a gra wstępna musi być.
Avatar
Elżbieta / 12 lutego 2009 o 23:08
Marakesz to wspaniały lokal a jakie wyśmienite jedzonko. Palce lizać! Czyściutko, smacznie i ujmująca obsługa. Sanepid się czepia. Chyba ktoś chce zaistnieć w polityce. Pozdrawiam serdecznie kochaną załogę Marakeszu!
Avatar
taki jeden / 12 lutego 2009 o 22:34
i bardzo dobrze.. niech ich pilnuja, syf brud i smród w barach jest.. moze nie na sali konsumpcyjnej.. nie widzieliscie co jest na zapleczach.. a to tam sie przygotowuje jedzenie.. lepiej zeby mniej skllepów czy barów mniej bylo.. niz ludzie maja chorowac na jakies powazne choroby i meczyc sie. Sanepid bardzo dobrze robi.. jeszcze kary pieniezne powinien nakładac, zeby im sie odechciało.. a woleli by wydac ta kase na srodki czystosci
Avatar
Klient / 12 lutego 2009 o 22:26
Jadłam tam nie raz...i igdy nie pojde!!! widzialam tego szefa Marakeszu...i zaluje..arogancki i beszczelny gosc!!!! a obsluga to nawet do baru szybkiej obslugi sie nie nadaje!! dostalam kidys zimnego kotleta i na dodatek z wlosem! szok,.. ludzie nie chodzcie tam!!!
Avatar
Ania / 13 lutego 2009 o 23:10
za brud i syf trzeba tepic!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 14:11
tak tylko czekałam kiedy to w koncu nastąpi bo już naprawdę przeginali w tym Marakeszu.
Avatar
Julia / 13 lutego 2009 o 12:56
Ja w marakeszu jadlam dosyc czesto,ale kiedys pod pizza znalazlam wlosa...krotkiego i czarnego. powaznie. i tylko jedno mi przyszlo do glowy... pizza zostala nie ruszona. nie zjem tam nic wiecej. szkoda tylko bo sympatyczne dziewczyny tam pracuja.
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 11:29
ta Elzbieta to chyba panna która miała te brudne łapy!? Albo własciciel kazał pisać pochlebstwa oczywiście. Gonić takie knajpy i takich włascicieli!
Avatar
szef kuchni nie z marakesz / 13 lutego 2009 o 11:00
Dla mnie ten kucharz i ta barmanko powinni mie już zakaz pracy w gastronomi nie ma co robic to pewnie grzebie sobie w du*** a potem klientom podaje jedzeni itp. a kucharz to już w ogóle co za deb*** rąk nie myc brudas, no i nie można go nazywac KUCHARZEM tylko poprostu ciota. Straszny ból dla lubelskiej gastronomii oby już nigdy nie pracował na żadnej kuchni.
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 10:46
bakterie na rekach ? ja jebi3, wysr@ł się i nie umył rąk, a Elżbieta (pewnie wysłannik Marakeszu) jeszcze broni brudasów...
Avatar
michał 23 / 13 lutego 2009 o 09:31
Macanki i ruchanko w pracy to normalna rzecz,a za mycie rąk nikt kucharzowi nie płaci,a gra wstępna musi być.
Avatar
Elżbieta / 12 lutego 2009 o 23:08
Marakesz to wspaniały lokal a jakie wyśmienite jedzonko. Palce lizać! Czyściutko, smacznie i ujmująca obsługa. Sanepid się czepia. Chyba ktoś chce zaistnieć w polityce. Pozdrawiam serdecznie kochaną załogę Marakeszu!
Avatar
taki jeden / 12 lutego 2009 o 22:34
i bardzo dobrze.. niech ich pilnuja, syf brud i smród w barach jest.. moze nie na sali konsumpcyjnej.. nie widzieliscie co jest na zapleczach.. a to tam sie przygotowuje jedzenie.. lepiej zeby mniej skllepów czy barów mniej bylo.. niz ludzie maja chorowac na jakies powazne choroby i meczyc sie. Sanepid bardzo dobrze robi.. jeszcze kary pieniezne powinien nakładac, zeby im sie odechciało.. a woleli by wydac ta kase na srodki czystosci
Avatar
Klient / 12 lutego 2009 o 22:26
Jadłam tam nie raz...i igdy nie pojde!!! widzialam tego szefa Marakeszu...i zaluje..arogancki i beszczelny gosc!!!! a obsluga to nawet do baru szybkiej obslugi sie nie nadaje!! dostalam kidys zimnego kotleta i na dodatek z wlosem! szok,.. ludzie nie chodzcie tam!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!