Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2014 r.
21:31
Edytuj ten wpis

Bartek Jaskulski ucierpiał w wypadku taksówki. Czeka na krew

Autor: Zdjęcie autora (pp)
188 23 A A

Bartek Jaskulski był pasażerem taksówki, która na Wieniawie stoczyła się ze skarpy. W tym tygodniu będzie mieć wieloetapową operację, lecz na razie brakuje krwi niezbędnej do wykonania zabiegu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O pomoc apelują koleżanki i koledzy z pracy. - W Lublinie są duże deficyty krwi, dlatego szukamy osób, które chciałyby oddać krew - mówi Justyna Szafraniec, rzecznik prasowy firmy Proama.

Nie ma znaczenia, jaką dana osoba ma grupę krwi, wystarczy, że przy jej oddawaniu zaznaczy, że ma być ona przeznaczona dla Bartosza Jaskulskiego, który leży w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Ul. I Armii Wojska Polskiego nr 8.
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 4 sierpnia 2014 o 21:54

Nie chrzań głupot, nikt nie uzależnia podawania krwi podczas operacji od tego, czy rodzina (lub znajomi) oddała krew i ile. Nikt Ci nie zabrania leczyć się prywatnie. Popatrz na wysokość swoich składek i policz (tylko uczciwie) ile wykorzystałeś. Łyso?

nie wiedziałem że pracownicy NFZu udzielają się tutaj na forum

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 21:27

Doszło do tego, że darmowa służba zdrowia to fikcja! Mój ojciec miał mieć przetaczaną krew i trzeba było oddać jej więcej niż było to konieczne i jeszcze dać komu trzeba żeby łaskawcy operację wykonali. Wszelkie badania dostępne są prywatnie, bo te z NFZ’ta są długie kolejki, tylko nie każdy chory się doczeka! Poza tym jak można ustalać limity na leczenie!!! Co za kretyn to wymyślił? Ludzie z tym trzeba zrobić porządek! Jakaś pani z ministerstwa na komputerku policzy ile osób możemy wyleczyć a reszta niech zdycha albo kombinuje...? A za co ja te p... składki płacę? To ja wolę wykupić ubezpieczenie i prywatnie się leczyć zamiast tą mafie urzymywać.

Nie chrzań głupot, nikt nie uzależnia podawania krwi podczas operacji od tego, czy rodzina (lub znajomi) oddała krew i ile. Nikt Ci nie zabrania leczyć się prywatnie. Popatrz na wysokość swoich składek i policz (tylko uczciwie) ile wykorzystałeś. Łyso?

Nie chrzań głupot, nikt nie uzależnia podawania krwi podczas operacji od tego, czy rodzina (lub znajomi) oddała krew i ile. Nikt Ci nie zabrania leczyć się prywatnie. Popatrz na wysokość swoich składek i policz (tylko uczciwie) ile wykorzystałeś. Łyso?

rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 21:02

Ludzie po pierwsze jk ktoś odda grupę krwi A a bartek ma B to dostanie ktoś inny tą A i uratuje ona życie komuś innemu!!!

nie wazne kim jest Bartek wazne że mu pomagacie a czy on jest śmieciązem czy papieżem to chyba żadna rożnica? jest czlowiekiem potzrebującym pomocy

masz rację, tylko że ludzie już są zdesperowani tym, że rząd przepija i przejada itp. nasze pieniądze a jak trzeba naprawdę potrzebującym chorym pomagać to najlepiej niech ludzie pomogą w imię dobrej woli. Życzę jak najszybszego powrotu Bartka do zdrowia pomimo tego, że państwo umywa ręce w tej pomocy.

masz rację, tylko że ludzie już są zdesperowani tym, że rząd przepija i przejada itp. nasze pieniądze a jak trzeba naprawdę potrzebującym chorym pomagać to najlepiej niech ludzie pomogą w imię dobrej woli. Życzę jak najszybszego powrotu Bartka do zdrowia pomimo tego, że państwo umywa ręce w tej pomocy.

rozwiń
Avatar
Elena / 4 sierpnia 2014 o 19:09

Ludzie po pierwsze jk ktoś odda grupę krwi A a bartek ma B to dostanie ktoś inny tą A i uratuje ona życie komuś innemu!!!

nie wazne kim jest Bartek wazne że mu pomagacie a czy on jest śmieciązem czy papieżem to chyba żadna rożnica? jest czlowiekiem potzrebującym pomocy

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 13:15

do tego jeszcze tuskowej sukienki kupują za nasze pieniądze, bo ona nie raczy tyłka ruszyć i pójść do pracy tak jak inne kobiety, nie ma w czym jechać to po cholerę jeździ, ona tam potrzebna jak dziura w moście 

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 12:55

Naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz??? Krew nie bierze się znikąd, ani też lekarze sami jej dla pacjentów nie oddadzą. Nakłania się rodziny potrzebujących, aby oddały krew dla swojego chorego, ale niekoniecznie ich chory dostanie tę konkretna krew, to już zauważyłeś... Ale tę krew dostanie inny potrzebujący, a krew oddana przez jeszcze innych zostanie podana Tobie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? Naprawdę nie można tego wykombinować w "inteligentnej" głowie?
Twoje myślenie "mnie się należy, ja natomiast nic nie muszę" naprawdę "godne podziwu" :(

popieram autora topiku, też uważam, że mnie się należy bo 35 lat płacę składki, a że ludzie oddają za darmo krew to chwała im, mój syn też oddaje, ale tak nie powinno być, tych ...... na górze stać za nasze pieniądze żreć, pić to niech płacą za oddanie krwi, wtedy nie będzie żebractwa, ludzie dla pieniędzy przy tak dużej biedzie w naszym kraju więcej by oddali krwi.

popieram autora topiku, też uważam, że mnie się należy bo 35 lat płacę składki, a że ludzie oddają za darmo krew to chwała im, mój syn też oddaje, ale tak nie powinno być, tych ...... na górze stać za nasze pieniądze żreć, pić to niech płacą za oddanie krwi, wtedy nie będzie żebractwa, ludzie dla pieniędzy przy tak dużej biedzie w naszym kraju więcej by oddali krwi.

rozwiń
Avatar
DD / 4 sierpnia 2014 o 11:20

należy podjechać ambulansem pod wiejską w warszawie  i tam od nich pobrać, jak głupio rządzą to niech przynajmniej w ten sposób pomogą

To podjedź debilu!

Avatar
Stefan / 4 sierpnia 2014 o 11:19

Krwii ani życia nie da się kupić, zastanów sie zanim jeszcze coś głupiego powiesz.....

A skąd byś ty mądralo tę krew kupił??? Naprawdę twój umysł nie jest w stanie pojąć, że krew dla ludzi zawsze pochodzi od innego człowieka i obojętnie czy chcesz ją kupić czy otrzymać za darmo, musi być najpierw oddana przez innego człowieka.
Po prostu wierzyć się nie chce, że są ludzie tak durni jak ty.

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 11:15

ja oddaje krew od jakiegoś czasu i dziwi mnie fragment o tym że wszystko jedno jaka grupa krwi...czy pacjent nie powinien otrzymać swojej grupy? 

Mądry Ty jesteś??? Oczywiście, że pacjent MUSI otrzymać swoją grupę! Ale 1. wśród oddających może być ta pożądana grupa...
2. Oddana krew otrzyma kto inny, za to ten chory otrzyma krew oddaną dla innego chorego... 
Boże mój, naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz????

Mądry Ty jesteś??? Oczywiście, że pacjent MUSI otrzymać swoją grupę! Ale 1. wśród oddających może być ta pożądana grupa...
2. Oddana krew otrzyma kto inny, za to ten chory otrzyma krew oddaną dla innego chorego... 
Boże mój, naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz????

rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 11:12

Doszło do tego, że darmowa służba zdrowia to fikcja! Mój ojciec miał mieć przetaczaną krew i trzeba było oddać jej więcej niż było to konieczne i jeszcze dać komu trzeba żeby łaskawcy operację wykonali. Wszelkie badania dostępne są prywatnie, bo te z NFZ’ta są długie kolejki, tylko nie każdy chory się doczeka! Poza tym jak można ustalać limity na leczenie!!! Co za kretyn to wymyślił? Ludzie z tym trzeba zrobić porządek! Jakaś pani z ministerstwa na komputerku policzy ile osób możemy wyleczyć a reszta niech zdycha albo kombinuje...? A za co ja te p... składki płacę? To ja wolę wykupić ubezpieczenie i prywatnie się leczyć zamiast tą mafie urzymywać.

Naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz??? Krew nie bierze się znikąd, ani też lekarze sami jej dla pacjentów nie oddadzą. Nakłania się rodziny potrzebujących, aby oddały krew dla swojego chorego, ale niekoniecznie ich chory dostanie tę konkretna krew, to już zauważyłeś... Ale tę krew dostanie inny potrzebujący, a krew oddana przez jeszcze innych zostanie podana Tobie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? Naprawdę nie można tego wykombinować w "inteligentnej" głowie?
Twoje myślenie "mnie się należy, ja natomiast nic nie muszę" naprawdę "godne podziwu" :(

Naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz??? Krew nie bierze się znikąd, ani też lekarze sami jej dla pacjentów nie oddadzą. Nakłania się rodziny potrzebujących, aby oddały krew dla swojego chorego, ale niekoniecznie ich chory dostanie tę konkretna krew, to już zauważyłeś... Ale tę krew dostanie inny potrzebujący, a krew oddana przez jeszcze innych zostanie podana Tobie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? Naprawdę nie można tego wykombinować w "inteligentnej" głowie?
Twoje myślenie "mnie się należy, ja nat... rozwiń

Avatar
gość / 4 sierpnia 2014 o 21:54

Nie chrzań głupot, nikt nie uzależnia podawania krwi podczas operacji od tego, czy rodzina (lub znajomi) oddała krew i ile. Nikt Ci nie zabrania leczyć się prywatnie. Popatrz na wysokość swoich składek i policz (tylko uczciwie) ile wykorzystałeś. Łyso?

nie wiedziałem że pracownicy NFZu udzielają się tutaj na forum

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 21:27

Doszło do tego, że darmowa służba zdrowia to fikcja! Mój ojciec miał mieć przetaczaną krew i trzeba było oddać jej więcej niż było to konieczne i jeszcze dać komu trzeba żeby łaskawcy operację wykonali. Wszelkie badania dostępne są prywatnie, bo te z NFZ’ta są długie kolejki, tylko nie każdy chory się doczeka! Poza tym jak można ustalać limity na leczenie!!! Co za kretyn to wymyślił? Ludzie z tym trzeba zrobić porządek! Jakaś pani z ministerstwa na komputerku policzy ile osób możemy wyleczyć a reszta niech zdycha albo kombinuje...? A za co ja te p... składki płacę? To ja wolę wykupić ubezpieczenie i prywatnie się leczyć zamiast tą mafie urzymywać.

Nie chrzań głupot, nikt nie uzależnia podawania krwi podczas operacji od tego, czy rodzina (lub znajomi) oddała krew i ile. Nikt Ci nie zabrania leczyć się prywatnie. Popatrz na wysokość swoich składek i policz (tylko uczciwie) ile wykorzystałeś. Łyso?

Nie chrzań głupot, nikt nie uzależnia podawania krwi podczas operacji od tego, czy rodzina (lub znajomi) oddała krew i ile. Nikt Ci nie zabrania leczyć się prywatnie. Popatrz na wysokość swoich składek i policz (tylko uczciwie) ile wykorzystałeś. Łyso?

rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 21:02

Ludzie po pierwsze jk ktoś odda grupę krwi A a bartek ma B to dostanie ktoś inny tą A i uratuje ona życie komuś innemu!!!

nie wazne kim jest Bartek wazne że mu pomagacie a czy on jest śmieciązem czy papieżem to chyba żadna rożnica? jest czlowiekiem potzrebującym pomocy

masz rację, tylko że ludzie już są zdesperowani tym, że rząd przepija i przejada itp. nasze pieniądze a jak trzeba naprawdę potrzebującym chorym pomagać to najlepiej niech ludzie pomogą w imię dobrej woli. Życzę jak najszybszego powrotu Bartka do zdrowia pomimo tego, że państwo umywa ręce w tej pomocy.

masz rację, tylko że ludzie już są zdesperowani tym, że rząd przepija i przejada itp. nasze pieniądze a jak trzeba naprawdę potrzebującym chorym pomagać to najlepiej niech ludzie pomogą w imię dobrej woli. Życzę jak najszybszego powrotu Bartka do zdrowia pomimo tego, że państwo umywa ręce w tej pomocy.

rozwiń
Avatar
Elena / 4 sierpnia 2014 o 19:09

Ludzie po pierwsze jk ktoś odda grupę krwi A a bartek ma B to dostanie ktoś inny tą A i uratuje ona życie komuś innemu!!!

nie wazne kim jest Bartek wazne że mu pomagacie a czy on jest śmieciązem czy papieżem to chyba żadna rożnica? jest czlowiekiem potzrebującym pomocy

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 13:15

do tego jeszcze tuskowej sukienki kupują za nasze pieniądze, bo ona nie raczy tyłka ruszyć i pójść do pracy tak jak inne kobiety, nie ma w czym jechać to po cholerę jeździ, ona tam potrzebna jak dziura w moście 

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 12:55

Naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz??? Krew nie bierze się znikąd, ani też lekarze sami jej dla pacjentów nie oddadzą. Nakłania się rodziny potrzebujących, aby oddały krew dla swojego chorego, ale niekoniecznie ich chory dostanie tę konkretna krew, to już zauważyłeś... Ale tę krew dostanie inny potrzebujący, a krew oddana przez jeszcze innych zostanie podana Tobie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? Naprawdę nie można tego wykombinować w "inteligentnej" głowie?
Twoje myślenie "mnie się należy, ja natomiast nic nie muszę" naprawdę "godne podziwu" :(

popieram autora topiku, też uważam, że mnie się należy bo 35 lat płacę składki, a że ludzie oddają za darmo krew to chwała im, mój syn też oddaje, ale tak nie powinno być, tych ...... na górze stać za nasze pieniądze żreć, pić to niech płacą za oddanie krwi, wtedy nie będzie żebractwa, ludzie dla pieniędzy przy tak dużej biedzie w naszym kraju więcej by oddali krwi.

popieram autora topiku, też uważam, że mnie się należy bo 35 lat płacę składki, a że ludzie oddają za darmo krew to chwała im, mój syn też oddaje, ale tak nie powinno być, tych ...... na górze stać za nasze pieniądze żreć, pić to niech płacą za oddanie krwi, wtedy nie będzie żebractwa, ludzie dla pieniędzy przy tak dużej biedzie w naszym kraju więcej by oddali krwi.

rozwiń
Avatar
DD / 4 sierpnia 2014 o 11:20

należy podjechać ambulansem pod wiejską w warszawie  i tam od nich pobrać, jak głupio rządzą to niech przynajmniej w ten sposób pomogą

To podjedź debilu!

Avatar
Stefan / 4 sierpnia 2014 o 11:19

Krwii ani życia nie da się kupić, zastanów sie zanim jeszcze coś głupiego powiesz.....

A skąd byś ty mądralo tę krew kupił??? Naprawdę twój umysł nie jest w stanie pojąć, że krew dla ludzi zawsze pochodzi od innego człowieka i obojętnie czy chcesz ją kupić czy otrzymać za darmo, musi być najpierw oddana przez innego człowieka.
Po prostu wierzyć się nie chce, że są ludzie tak durni jak ty.

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 11:15

ja oddaje krew od jakiegoś czasu i dziwi mnie fragment o tym że wszystko jedno jaka grupa krwi...czy pacjent nie powinien otrzymać swojej grupy? 

Mądry Ty jesteś??? Oczywiście, że pacjent MUSI otrzymać swoją grupę! Ale 1. wśród oddających może być ta pożądana grupa...
2. Oddana krew otrzyma kto inny, za to ten chory otrzyma krew oddaną dla innego chorego... 
Boże mój, naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz????

Mądry Ty jesteś??? Oczywiście, że pacjent MUSI otrzymać swoją grupę! Ale 1. wśród oddających może być ta pożądana grupa...
2. Oddana krew otrzyma kto inny, za to ten chory otrzyma krew oddaną dla innego chorego... 
Boże mój, naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz????

rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2014 o 11:12

Doszło do tego, że darmowa służba zdrowia to fikcja! Mój ojciec miał mieć przetaczaną krew i trzeba było oddać jej więcej niż było to konieczne i jeszcze dać komu trzeba żeby łaskawcy operację wykonali. Wszelkie badania dostępne są prywatnie, bo te z NFZ’ta są długie kolejki, tylko nie każdy chory się doczeka! Poza tym jak można ustalać limity na leczenie!!! Co za kretyn to wymyślił? Ludzie z tym trzeba zrobić porządek! Jakaś pani z ministerstwa na komputerku policzy ile osób możemy wyleczyć a reszta niech zdycha albo kombinuje...? A za co ja te p... składki płacę? To ja wolę wykupić ubezpieczenie i prywatnie się leczyć zamiast tą mafie urzymywać.

Naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz??? Krew nie bierze się znikąd, ani też lekarze sami jej dla pacjentów nie oddadzą. Nakłania się rodziny potrzebujących, aby oddały krew dla swojego chorego, ale niekoniecznie ich chory dostanie tę konkretna krew, to już zauważyłeś... Ale tę krew dostanie inny potrzebujący, a krew oddana przez jeszcze innych zostanie podana Tobie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? Naprawdę nie można tego wykombinować w "inteligentnej" głowie?
Twoje myślenie "mnie się należy, ja natomiast nic nie muszę" naprawdę "godne podziwu" :(

Naprawdę jesteś tak głupi, że tego nie rozumiesz??? Krew nie bierze się znikąd, ani też lekarze sami jej dla pacjentów nie oddadzą. Nakłania się rodziny potrzebujących, aby oddały krew dla swojego chorego, ale niekoniecznie ich chory dostanie tę konkretna krew, to już zauważyłeś... Ale tę krew dostanie inny potrzebujący, a krew oddana przez jeszcze innych zostanie podana Tobie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? Naprawdę nie można tego wykombinować w "inteligentnej" głowie?
Twoje myślenie "mnie się należy, ja nat... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.