niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Będą nowe plany zagospodarowania zaniedbanych dzielnic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2009, 19:57
Autor: (drs)

Bronowice, Kośminek i Majdan Tatarski będą miały własny plan zagospodarowania przestrzennego. Uchwałę o przystąpieniu do tworzenia takiego planu przyjęła dzisiaj Rada Miasta na wniosek prezydenta Lublina.

Plan ma określić szczegółowe przeznaczenie poszczególnych nieruchomości. Ratusz zapowiada, że urbaniści przygotowujący projekt takiego dokumentu mają zadbać o lepsze wykorzystanie znajdujących się w tych dzielnicach dolin rzecznych. Według wstępnych założeń doliny te mają być miejscem rekreacji i wypoczynku lublinian. Planiści mają też zadbać o rewitalizację zniszczonych obszarów poprzemysłowych.

Plan będzie uchwalany w dwóch niezależnych od siebie częściach, obejmujących dwa różne obszary.

Granica pierwszego z nich biegnie torami kolejowymi, al. Tysiąclecia, Bystrzycą i Czerniejówką.

Granicą drugiego jest linia kolejowa, al. Witosa, ul. Lucyny Herc, ogrodzenie byłego obozu na Majdanku, ul. Wilcza i brzeg Czerniejówki.

Dokument nie obejmuje terenu byłego obozu na Majdanku. Szczegółowe zasady ochrony tego obszaru określone zostaną przez rząd. Ratusz nadal czeka na te ustalenia.

Uchwała nie oznacza jednak, że planiści od razu zabiorą się za przygotowanie takiego dokumentu. Działająca w strukturach magistratu Lubelska Pracownia Urbanistyczna ma problemy kadrowe. Nie jest w stanie zaoferować zarobków atrakcyjnych dla planistów, którzy o wiele większe pieniądze mogą zarobić w prywatnych firmach. Już teraz na opracowanie czeka wiele planów, których nie ma kto przygotowywać. - Będziemy musieli się posiłkować pracowniami zewnętrznymi - mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina. - Bez zleceń na zewnątrz nie uda nam się znacząco przyspieszyć tych prac - dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!