czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Będą wyższe kary za parkowanie na "kopertach"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2008, 18:37
Autor: Paweł Puzio

Ze 100 na 500 złotych ma wzrosnąć mandat za zostawienie auta na miejscu dla niepełnosprawnych. Tak będzie już od stycznia.

Ministrowie chcą dać służbom miejskim uprawnienia do odholowywania samochodów tarasujących chodniki

Teraz kierowca, który stanie na chodniku mimo zakazu parkowania i tabliczki T-24 (dotyczy także chodnika) ryzykuje zakuciem auta w szczęki.. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zastanawia się jednak, czy od nowego roku nie wprowadzić zmian w prawie, umożliwiających służbom miejskim odholowywanie źle zaparkowanych samochodów.

- To nie jest nic nowego, bo tak dzieje w wielu miastach na świecie. Mam jednak obawy, że samochody podczas wciągania na lawetę będą uszkadzane.

W Warszawie straż miejska próbowała tak usuwać nieprawidłowo zaparkowane auta i miasto musiało płacić odszkodowania - mówi Jan Dybowski, kierowca z Lublina. - W Londynie służby miejskie mają dźwig, który łapie auto w "szczypce” i przenosi na lawetę, bez uszkodzeń - dodaje Dybowski.

W centrum miasta piesi ciągle mają problem lawirując między nieprawidłowo zaparkowanymi autami na chodnikach. - Przykładów nie trzeba szukać daleko: ulica Staszica. Auta niemal wjeżdżaj do budynków szpitalnych. Jeżeli taki projekty wejdzie w życie, to będziemy go realizować. Koszty, jakie poniesie kierowca, będą znacznie wyższe niż dzisiaj. Właściciel pojazdu zapłaci mandat i za holowanie na parking - mówi Robert Gogola ze Straży Miejskiej. - Ale ważniejszy jest pomysł podniesienia kar za parkowanie dla miejscach dla osób niepełnosprawnych - dodaje.

- Podniesienie wysokości mandatu do 500 złotych za parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych jest spełnienie postulatu wielu osób - mówi Arkadiusz Kalita. - Natomiast pomysł odholowywania nieprawidłowo zaparkowanych na chodniku pojazdów wymaga zmian w ustawie, dokładnego określenie przypadków, w których służby miejskie mogłyby zastosować te narzędzie - dodaje Kalita.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Parkujesz...
indiced
nick
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Parkujesz...
Parkujesz... (30 sierpnia 2008 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapraszam na stronę [size=3]www.parkujeszjakdupek.pl[/size]
Strona powstała po to by walczyć z kierowcami którzy parkują gdzie popadnie i nie patrzą na to czy przypadkiem komuś nie utrudnią tym życia
Rozwiń
indiced
indiced (18 sierpnia 2008 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i dobrze, może skończy się parkowanie gdzie popadnie...
Rozwiń
nick
nick (18 sierpnia 2008 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..."W Warszawie straż miejska próbowała tak usuwać nieprawidłowo zaparkowane auta i miasto musiało płacić odszkodowania - mówi Jan Dybowski, kierowca z Lublina. - W Londynie służby miejskie mają dźwig, który łapie auto w "szczypce” i przenosi na lawetę, bez uszkodzeń - dodaje Dybowski. " Panie Janie niech się pan nie martwi o to jak i w jaki sposób bedzie usuwawny pojazd. Juz teraz kilka podmiotów gospodarczych ,które zajmują się holowaniem pojazdów w LBN zamierzaja kupić pojazdy z HDS-em(dźwigiem) bo to niejednoktotnie ułatwia załadowanie pojazdu na lawete zwłaszcza takiego co stoi na tęcznym i ma wrzucony bieg. Poza tym są juz w sprzedarzy specjalne wózki na koła pojazdów i mozna taki samochód podnieść na taki wózek i go wciągnąć na autolawete w tradycyjny sposób. jeśli wejda te przepisy w życie i tzw holowniki bedą musiały mieć dźwig to koszty odholowania wzrosną z 150zł obecnie do 300zł + 20 zł za parking( za dobe)
Rozwiń
KK
KK (18 sierpnia 2008 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAKżE TO WYGODNE ROZWIąZANIA DLA URZęDNIKóW ,ZAKAZY WSZęDZIE I KROPKA,JAKAż TO WIEKLKA INTELIGENCJA MUSIAłA BYć żEBY TO WYMYśLIć,DALEJ URZęDNICY ZACHOWUJą SIE JAKBY NIE WIEDZIELI żE SAMOCHODóW JEST WIELOKROTNIE WIęCEJ JAK PRZED LATY,ZAPEWNE WSZYSCY ZOSTANAą URZęDNIKAMI I TE TYSIąCE ZAMKNą TEż SWOJE DZIAłALNOOśCI GOSPODARCZE PRZY ULICACH I ZACZNA PRACOWAć W STRAżY MIEJSKIEJ,ZASTANAWIAM SIE CZęSTO CZY CI CO SIEDZą W TYCH URZęDACH I Są OPłACANI Z NASZYCH SPOłECZNYCH PIENIęDZY,KTóRZY żYCIE MAJą NAM UłATWIAć NAM JE UTRUDNIAJą,ZAKAZUJAC CZEGO SIę DA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!