piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Będzie ślicznie ale trochę później

Dodano: 23 września 2007, 18:31

Odnowione akademiki, nowe chodniki, boiska i stołówki. To wszystko miało czekać na lubelskich studentów od nowego roku akademickiego.

Ale to studenci będą musieli poczekać. Bo uczelnie się nie wyrobiły z remontami.
- To taka polska prawidłowość. Wszystko robi się w ostatniej chwili - przyznaje jeden z pracowników administracyjnych Politechniki Lubelskiej. Na tydzień przed początkiem roku akademickiego campus tej uczelni przypomina plac budowy. Rozkopane ulice, sterty piachu i góry kostki brukowej, z której dopiero powstaną nowe chodniki.
Uczelnia buduje główną drogę wewnętrzną miasteczka, wraz z sąsiadującymi z nią chodnikami. Dlaczego dopiero teraz? - W czerwcu byli studenci, w lipcu egzaminy. Mogliśmy zacząć dopiero w sierpniu - tłumaczy Mieczysław Hasiak, kanclerz PL. - Skończymy w październiku - obiecuje.

Gotowe są już za to nowe obiekty sportowe politechniki. W uczelnianym parku przy Bystrzycy na studentów czekają dwa nowe korty tenisowe z mini-trybunami, boiska do siatkówki i piłki nożnej.
Na nowe, obiecywane boiska muszą za to poczekać studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Władze uczelni chcą położyć nową, tartanową nawierzchnię na dotychczasowych obiektach obok AOS. Na razie robotnicy rozbierają ogrodzenia starych boisk. - Nowe będą gotowe w połowie przyszłego miesiąca - zapowiada Ewa Kwiatkowska, dyrektor ds. ogólnych UMCS.
UMCS uporządkował za to park między akademikami uczelni a ul. Głęboką. - Przecinka, którą zrobiliśmy, ma poprawić poziom bezpieczeństwa. Teraz park jest bardziej widny - mówi Kwiatkowska. - A w przyszłości ma być ładniejszy, bo pojawią się w nim nowe ławki i będą alejki.
Pierwsze zaczęły powstawać już w te wakacje. Ale prace przy ich układaniu potrwają do października. Studenci muszą poczekać.
Czytaj więcej o:
były student
były student
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

były student
były student (24 września 2007 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Schody ładne, brakuje tylko pochylni. Uczelnia, która uczy prawa sama go nie przestrzega. Wstyd.
Rozwiń
były student
były student (24 września 2007 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Schody ładne, brakuje tylko pochylni. Uczelnia, która uczy prawa sama go nie przestrzega. Wstyd.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!