piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Będzie sucho, 8 sierpnia będzie mecz

Dodano: 10 lipca 2007, 19:29
Autor: Dominik Smaga

- A co to jest, o to? - Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta miasta wskazuje zdezelowaną wiatę. - Straszydło - odpowiada Robert Pływacz, kierownik z MOSiR-u.

- Ławki rezerwowych - precyzuje. Takie rozmowy toczyły się wczoraj na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w czasie gdy władze miasta wizytowały remontowany obiekt.
Dopiero dziś Ratusz i MOSiR zastanawiali się jak ma wyglądać ogrodzenie stadionu od strony rzeki: czy nad istniejącym płotem wystarczy rozpiąć dodatkową siatkę, czy to za mało. - Uzgodnijcie z prezesem Motoru, czy siatka wystarczy - polecił Wysocki. Dopiero wtedy będzie można szacować koszty i przygotować opis robót. Dlaczego takie decyzje nie zapadły wcześniej? - Bo liczyliśmy na to, że Polski Związek Piłki Nożnej odstąpi od tego wymogu. Dopiero w piątek okazało się, że tego nie zrobi - wyjaśnia Pływacz. Do zrobienia jest 200 m płotu. - To nie jest problem - twierdzi Pływacz. - Jak płot ma być a go nie ma, to problem jest - odpowiada Wysocki.
Dziś prace nabrały tempa. Robotnicy wydłubali resztki starych ławek niemal ze wszystkich sektorów. I uzupełniali ubytki w betonowych trybunach. Roboty murarskie mają się zakończyć do końca tygodnia. O ile nie będzie deszczu. Od pogody zależy też stan murawy, z której trzeba usunąć koniczynę. By preparat odchwaszczający zadziałał, przez 48 godzin musi być sucho. Poprawić trzeba też odwodnienie płyty stadionu. Prace już się zaczęły.
W poniedziałek z Poznania przyjedzie 1400 krzesełek. Ich montaż potrwa 3 dni. O ile dopisze pogoda. W trzech lub czterech dolnych rzędach trybun nie będzie krzesełek - na prośbę kibiców będą przeniesione na górę. Siedzenia pojawia się tylko w czterech sektorach dla Motoru. Goście zasiądą na betonie. W każdym z sektorów trzeba zrobić w płocie dodatkowe wyjście dla kibiców. Montaż bramek ma zacząć się w piątek i potrwa trzy dni.
Pierwszy mecz w Lublinie piłkarze Motoru powinni rozegrać 28 lipca z Turem Turek. Ale tak się nie stanie, bo stadion nie będzie gotowy. Gdzie odbędzie się mecz? Prawdopodobnie w Zamościu. Tamtejszy stadion spełnia wymagania drugoligowe, ale nie został przyjęty przez PZPN do rozgrywek II ligi.
Robotnicy mają zdążyć na 8 sierpnia i dopiero wtedy piłkarze Motoru będą mogli zagrać u siebie podejmując Wisłę Płock.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!