wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Bez TVN i Polsat

Dodano: 1 września 2002, 16:53

W ubiegłym tygodniu nagle odłączono mi TVN i Polsat. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Przecież płacę regularnie rachunki – skarży się Irena Cz., mieszkanka osiedla Błonie w Lublinie. – W podobnej sytuacji jest wielu mieszkańców mojego osiedla.

Jak dowiedzieliśmy się w administracji osiedla Błonie, na mocy obowiązującej umowy z UPC Telewizją Kablową mieszkańcy osiedla mieli w pakiecie podstawowym programy – pierwszy, drugi, trzeci i TV Polonia. Później UPC dołączyła Polsat i TVN, ale nie było to zawarte w umowie. Mieszkańcy miesięcznie płacili 2,20 zł w czynszu. Od pewnego czasu UPC chce podnieść opłatę do 6 zł. W związku z tym pojawił się problem, bo spółdzielnia nie zgadza się na podniesienie opłaty. Jak twierdzi, tego nie było w umowie.
Dorota Zawadzka, rzecznik prasowy UPC Telewizji Kablowej, twierdzi, że zmiana stawki za dostarczanie programów pakietu podstawowego i zmiana sposobu rozliczania (przejście na tzw. rozliczanie indywidualne, bez pośrednictwa spółdzielni mieszkaniowych) jest procesem, który realizowany jest we wszystkich sieciach w Polsce, nie tylko w Lublinie.
– Wprowadzenie stawki 6 zł ma na celu urealnienie wysokości abonamentu w stosunku do ponoszonych przez nas kosztów. Stawka ta nie odbiega od opłat przyjętych przez innych operatorów telewizji kablowej za usługi tego samego rodzaju. Decyzja o wprowadzeniu zmiany wysokości opłaty abonamentowej za pakiet minimalny została podjęta po dokonaniu analiz ekonomicznych – tłumaczy D. Zawadzka, rzecznik prasowy UPC Telewizji Kablowej.– Pobierany do tej pory abonament nie pokrywał kosztów ponoszonych przez firmę.
Zmiany do obowiązującej umowy pomiędzy UPC Telewizją Kablową a spółdzielnią mieszkaniową muszą być zaakceptowane przez obie strony. Obecnie przedstawiciele UPC Telewizji Kablowej prowadzą rozmowy z władzami spółdzielni mieszkaniowych związane z renegocjacją umów, w tym zmianami dotychczasowej ceny pakietu minimalnego lub zmianą sposobu rozliczania. W przypadku spółdzielni, które nie zgadzają się na proponowane warunki, UPC będzie świadczyła usługę przewidzianą w umowie – czyli dostarczała sygnał telewizji publicznej.

Lidia Baran Ćwirta, miejski rzecznik konsumentów w Lublinie

Problem polega na tym, że w momencie, kiedy instalowane były kablówki w osiedlach, umowy ze spółdzielniami były zawierane na dostarczanie sygnału telewizji publicznej. TVN i Polsat to telewizje komercyjne, dlatego UPC nie chce dostarczać sygnału za dawną opłatę 2,20 zł. Teraz żąda 6 zł. Administracje osiedli negocjują tę cenę. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24