niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

W ubiegłym tygodniu nagle odłączono mi TVN i Polsat. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Przecież płacę regularnie rachunki – skarży się Irena Cz., mieszkanka osiedla Błonie w Lublinie. – W podobnej sytuacji jest wielu mieszkańców mojego osiedla.

Jak dowiedzieliśmy się w administracji osiedla Błonie, na mocy obowiązującej umowy z UPC Telewizją Kablową mieszkańcy osiedla mieli w pakiecie podstawowym programy – pierwszy, drugi, trzeci i TV Polonia. Później UPC dołączyła Polsat i TVN, ale nie było to zawarte w umowie. Mieszkańcy miesięcznie płacili 2,20 zł w czynszu. Od pewnego czasu UPC chce podnieść opłatę do 6 zł. W związku z tym pojawił się problem, bo spółdzielnia nie zgadza się na podniesienie opłaty. Jak twierdzi, tego nie było w umowie.
Dorota Zawadzka, rzecznik prasowy UPC Telewizji Kablowej, twierdzi, że zmiana stawki za dostarczanie programów pakietu podstawowego i zmiana sposobu rozliczania (przejście na tzw. rozliczanie indywidualne, bez pośrednictwa spółdzielni mieszkaniowych) jest procesem, który realizowany jest we wszystkich sieciach w Polsce, nie tylko w Lublinie.
– Wprowadzenie stawki 6 zł ma na celu urealnienie wysokości abonamentu w stosunku do ponoszonych przez nas kosztów. Stawka ta nie odbiega od opłat przyjętych przez innych operatorów telewizji kablowej za usługi tego samego rodzaju. Decyzja o wprowadzeniu zmiany wysokości opłaty abonamentowej za pakiet minimalny została podjęta po dokonaniu analiz ekonomicznych – tłumaczy D. Zawadzka, rzecznik prasowy UPC Telewizji Kablowej.– Pobierany do tej pory abonament nie pokrywał kosztów ponoszonych przez firmę.
Zmiany do obowiązującej umowy pomiędzy UPC Telewizją Kablową a spółdzielnią mieszkaniową muszą być zaakceptowane przez obie strony. Obecnie przedstawiciele UPC Telewizji Kablowej prowadzą rozmowy z władzami spółdzielni mieszkaniowych związane z renegocjacją umów, w tym zmianami dotychczasowej ceny pakietu minimalnego lub zmianą sposobu rozliczania. W przypadku spółdzielni, które nie zgadzają się na proponowane warunki, UPC będzie świadczyła usługę przewidzianą w umowie – czyli dostarczała sygnał telewizji publicznej.

Lidia Baran Ćwirta, miejski rzecznik konsumentów w Lublinie

Problem polega na tym, że w momencie, kiedy instalowane były kablówki w osiedlach, umowy ze spółdzielniami były zawierane na dostarczanie sygnału telewizji publicznej. TVN i Polsat to telewizje komercyjne, dlatego UPC nie chce dostarczać sygnału za dawną opłatę 2,20 zł. Teraz żąda 6 zł. Administracje osiedli negocjują tę cenę. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!