wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Bezpieczniej i szybciej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2001, 19:32
Autor: (Ire)

Tylko dwie osoby nie chcą sprzedać ziemi pod budowę kraśnickiej obwodnicy na trasie Kielce–Lublin. Sprawa doszła aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który utrzymał decyzję wywłaszczenia administracyjnego w mocy. Inwestycja jest na etapie opracowania dokumentacji geodezyjnej i prawnej.

Obwodnica zacznie się
w Spławach Pierwszych, a skończy na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej z Janowską. Jej długość wyniesie około 6 km. Jest już prawomocna decyzja o warunkach zabudowy
i zagospodarowania terenu. Na 300 właścicieli gruntów, przez które przebiega obwodnica tylko dwie osoby złożyły protest.
– W przyszłym roku przystąpimy do wykupu gruntów – powiedział Henryk Kawa, kierownik Rejonu Dróg Krajowych w Kraśniku.
– Po wykupieniu gruntów natychmiast zlecimy przygotowanie projektu budowlanego. Na drodze będą dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3,5 m oraz utwardzone pobocza dwumetrowej szerokości po obydwu stronach jezdni. Zaplanowane są bezkolizyjne skrzyżowania w różnych poziomach (estakady, wiadukty i przejazdy gospodarcze) z drogami gminnymi i powiatowymi.
Jak bardzo potrzebna jest ta obwodnica, wskazują badania natężenia ruchu przeprowadzone w 2000 roku na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych. Średnie dobowe natężenie tranzytowego ruchu pojazdów przez Kraśnik w kierunku na Kielce wynosi 11800 pojazdów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!