Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2017 r.
18:00

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży. Ale nie dla wszystkich

Autor: Zdjęcie autora aa
167 56 A A

Jest decyzja Rady Miasta Lublin w sprawie bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży komunikacją miejską.

Aktualizacja artykułu: 10 listopada 2017 r. 19:09
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radni podczas sesji nadzwyczajnej przyjęli jednogłośnie projekt zgłoszony przez prezydenta Lublina. Uchwała przyznaje prawo do bezpłatnych przejazdów dzieciom od lat 4 do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniom szkół podstawowych i klas wygaszanych gimnazjów, ale nie dłużej niż do 16 roku życia.

Zanim jednak radni zagłosowali, spierali się o zakres wsparcia i "dzielenia lublinian".

– Czym różni się uczeń szkoły podstawowej od ucznia szkoły średniej? – dopytywał radny Zbigniew Ławniczak (PiS). – Podzielicie społeczeństwo Lublina robiąc te dwie rzeczy.

Z kolei radny Michał Krawczyk (PO) postulował, aby radni kierowali się rozsądkiem. – Musimy wiedzieć na co Lublin stać, a na co Lublina nie stać – podreślał podczas dyskusji radny Krawczyk, dodając, że na darmowe bilety dla licealistów miasta nie stać. Projekt radnych PiS wiązałby się bowiem z większymi kosztami, przez rozszerzenie grupy uczniów zwolnionych z opłat za bilety o szkoły ponadgimnazjalne. – Jeśli wprowadzimy wasz projekt (radnych PiS - red.) będziemy musieli znaleźć finansowanie - podwyższając cenę biletów – przestrzegał radny Krawczyk.

Ostatecznie Tomasz Pitucha zapowiedział, że klub radnych PiS, poprze prezydencki wniosek. – My ten projekt poprzemy, bo uważamy, że jest zasadny od początku do końca.

***

To jednak nie jedyny projekt, jakim mają się zajmowac dziś radni. Na godz. 18 zaplanowano drugą nadzwyczajną sesję rady miasta, tym razem zwołaną na wniosek klubu radnych PiS, który chce poddać pod głosowanie swój projekt uchwały. Różni się on od prezydenckiego tym, że bezpłatne przejazdy przysługiwałyby uczniom nie tylko szkół podstawowych, ale i średnich, do ukończenia 21. roku życia. Ulga proponowana przez PiS byłaby jednak ograniczona wyłącznie do uczniów zamieszkałych w Lublinie.

Ostatecznie jednak propozycja grupy radnych PiS nie zyskała poparcia większości. Za głosowało 15 radnych, przeciw było 16 radnych z koalicji PO - Wspólny Lublin.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 12:09
Bardzo fajny pomysł. Wariant prezydenta jest lepszy, nie będzie podwyzek.biletów.
Avatar
xxxxx / 11 listopada 2017 o 12:07
O!!!!!! radna Suchanowska jest na zdjęciach z posiedzenia nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lublin. Chora jest do pracy, a zdrowa, żeby uczestniczyć w posiedzeniu. Nadzwyczajny cud.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 11:08
wygrał zdrowy rozsądek - wariant proponowany przez PiS wiązałby się z podwyżkami cen biletów
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 10:33
Podwyżki cen biletów nie będzie, pieniądze znajdą się w ramach obecnego budżetu.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 10:31
brawo prezydent Żuk!!!! o to właśnie chodzi!!!! rodzice zaoszczędzą na biletach dla swoich dzieci, ponadto zmniejszy się ilość samochodów wyjeżdżających na lubelskie ulice!!!!
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 10:28
A ja z chęcią skorzystam z tej ulgi, uważam że jej wprowadzenie to bardzo dobry pomysł. Żuk po raz kolejny pokazał, że jest dobrym gospodarzem.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 09:06
No to Żuk straci poparcie rodziców 15+. PiS sprytnie poparł takie rozwiązanie jednocześnie proponując więcej. Nieunikniona podwyżka cen biletów też nie przysporzy wyborców zukowi..
Avatar
xxx / 11 listopada 2017 o 08:26
To kiedy podwyżka cen biletów - pytanie do WL+PO?
Avatar
lbn / 11 listopada 2017 o 08:24
Absolutnie nie zgadzam się na sponsoring dzieci z gmin ościennych z moich podatków!!! Wyprowadzili się z miasta to niech się kształcą w swoich gminach!!!
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 07:18
Jeszcze nikt mówił o podwyzce biletów...
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 12:09
Bardzo fajny pomysł. Wariant prezydenta jest lepszy, nie będzie podwyzek.biletów.
Avatar
xxxxx / 11 listopada 2017 o 12:07
O!!!!!! radna Suchanowska jest na zdjęciach z posiedzenia nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lublin. Chora jest do pracy, a zdrowa, żeby uczestniczyć w posiedzeniu. Nadzwyczajny cud.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 11:08
wygrał zdrowy rozsądek - wariant proponowany przez PiS wiązałby się z podwyżkami cen biletów
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 10:33
Podwyżki cen biletów nie będzie, pieniądze znajdą się w ramach obecnego budżetu.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 10:31
brawo prezydent Żuk!!!! o to właśnie chodzi!!!! rodzice zaoszczędzą na biletach dla swoich dzieci, ponadto zmniejszy się ilość samochodów wyjeżdżających na lubelskie ulice!!!!
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 10:28
A ja z chęcią skorzystam z tej ulgi, uważam że jej wprowadzenie to bardzo dobry pomysł. Żuk po raz kolejny pokazał, że jest dobrym gospodarzem.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 09:06
No to Żuk straci poparcie rodziców 15+. PiS sprytnie poparł takie rozwiązanie jednocześnie proponując więcej. Nieunikniona podwyżka cen biletów też nie przysporzy wyborców zukowi..
Avatar
xxx / 11 listopada 2017 o 08:26
To kiedy podwyżka cen biletów - pytanie do WL+PO?
Avatar
lbn / 11 listopada 2017 o 08:24
Absolutnie nie zgadzam się na sponsoring dzieci z gmin ościennych z moich podatków!!! Wyprowadzili się z miasta to niech się kształcą w swoich gminach!!!
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 07:18
Jeszcze nikt mówił o podwyzce biletów...
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!