Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2011 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Biskup apeluje do księży: Spowiadajcie też w Wielkanoc

0 10 A A
W tym roku w uzasadnionych przypadkach będzie się można spowiadać także w Wielką Niedzielę. (Jacek Ś
W tym roku w uzasadnionych przypadkach będzie się można spowiadać także w Wielką Niedzielę. (Jacek Ś

Spowiadajcie nawet w niedzielę wielkanocną – apeluje do księży biskup Mieczysław Cisło, administrator archidiecezji lubelskiej. W większości kościołów nie spowiada się w tym dniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Czekamy na emigrantów, rodaków, którzy przyjeżdżają do nas na święta. Upraszam naszych duszpasterzy o umożliwienie im spowiedzi nawet w niedzielę wielkanocną – mówi biskup Mieczysław Cisło, który zarządza archidiecezją lubelską.

Biskup podkreśla, że wiele osób odwiedza kraj tylko na kilka dni i nie ma czasu, by się wyspowiadać. A za granicą uniemożliwia im to bariera językowa. – Nie chodzi mi tu o osoby, które żyją na miejscu i z powodu lenistwa nie biorą udziału w rekolekcjach, czy uroczystościach triduum paschalnego – dodaje.

– Największy ruch na lotnisku mamy w Wielki Czwartek i Piątek. Część osób przylatuje do Polski nawet w Wielką Sobotę – przyznaje Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. – Są w kraju bardzo krótko, bo już w lany poniedziałek wracają za granicę – dodaje.

Tymczasem w kościołach w Wielką Niedzielę konfesjonały najczęściej są puste. Dlaczego? – Nie ma przepisów, które by to określały, jednak zwykle zakładamy, że wierni mieli czas na wyspowiadanie się wcześniej, podczas rekolekcji i w okresie triduum paschalnego – tłumaczy ksiądz Mieczysław Puzewicz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.
Jak miałaby wyglądać pomoc duchownych dla emigrantów? – Nie mówię tutaj o ciągłej spowiedzi przez całą Wielką Niedzielę. Wierny zgłosiłby się przed nabożeństwem i poprosił o spowiedź, tłumacząc, dlaczego nie udało mu się zrobić tego wcześniej – wyjaśnia biskup Cisło.

– Osobiście pamiętam takie przypadki, kiedy ktoś prosił o spowiedź w Wielką Niedzielę, bo zbyt późno przyjechał do domu z zagranicy – dodaje ks. Puzewicz.

Już od początku tygodnia wielu wiernych przystępuje do spowiedzi. – Kolejka jest od godz. 6 rano, kiedy otwieramy konfesjonał. A im bliżej świąt, tym więcej osób chce wyznać grzechy – zauważa ks. Krzysztof Lewandowski, rektor Klasztoru Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.

W tym kościele wierni mogą się wyspowiadać nawet w Wielką Niedzielę, bez proszenia o to. – Mamy taką zasadę, że w każdą niedzielę w trakcie mszy jeden z braci dyżuruje w konfesjonale. Z spowiadających się tego dnia wiernych często można wywnioskować, że przyjechały z zagranicy – dodaje.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K. / 20 kwietnia 2011 o 13:55
[quote name='Gość' timestamp='1303234726' post='467417']
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powinien chyba eliminowac tych słabych, notorycznie grzesznych pychą i zachłannością na dobra materialne, mimo że przewodzą w rankingu strzyżenia owieczek ku chwale i bogactwu kościoła prawda?
[/quote]
odp do goscia :
Zapytales czy sie czesto spowiadam? raz na 2 ,3 miesiace,po kazdej spowiedzi staram sie być lepszym człowiekiem.To oczywiste ze żałuje za popelnione zło,jest mi wtedy przykro ze obraziłam Boga.Wiadomo kazdy z nas zmaga sie z roznymi pokusami ,myslami ktore chca nas odciagnac od Boga.Nikt nie jest doskonaly ja tez nie pomimo to Bog nas kocha...
Cieszy mnie to ze sa jeszcze ludzie ktorzy nie zagluszyli swoich sumien,przychodza prosic Boga o wybaczenie,zrozumieli ze zle zrobili itd. a nie to ze grzeszą.Dlatego ciesze się ze są te kolejki.
Nie zgodzę sie z Tobą ze im częściej sie spowiadam to więcej grzeszę nie w moim przypadku.
Szkoda mi ludzi ktorzy wgl nie podchodzą do konfesjonału bo wola żyć po swojemu,bez Boga ,inna sprawa kiedy ktos chce wrocic a boi sie,trzeba mu wtedy pomoc ale tez nie na sile.
Chyba lepiej żeby ktos zmagał sie z jednym grzechem niż miałyby mu dojść nowe.Nikt nie jest idealny.Kiedy upadniesz zawsze mozesz wrócić,Boże miłosierdzie nie ma końca.
[quote name='Gość' timestamp='1303234726' post='467417']
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powini... rozwiń
Avatar
09 / 19 kwietnia 2011 o 20:38
zamiast stać u kapucynów można pójść do karmelitów lub jezuitów.Nie ma tam takich kolejek a spowiadają cały dzień
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 19:38
[quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283']
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym.
[/quote]
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek
[quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283']
do ~ ANDRTY5R ~ Ksiądz to tez człowiek ,który podobnie jak my zmaga sie z własnymi słabościami,grzechami itd.Owszem są tacy dla których liczy sie tylko hajs a swoich wiernych maja gdzieś ale sa tez i tacy dla ktorych nie liczy sie kasa,kierują sie miłością ,nie boja się wychodzić do wiernych nawet jak maja drogie auta-wiem co pisze.Nie martw sie każdy z nas odpowie kiedyś za własne czyny w dniu Sądu oni tez,sutanna ich przed Bożym wyrokiem nie uchroni. .
[/quote]
Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powinien chyba eliminowac tych słabych, notorycznie grzesznych pychą i zachłannością na dobra materialne, mimo że przewodzą w rankingu strzyżenia owieczek ku chwale i bogactwu kościoła prawda?
[quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283']
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi ... rozwiń
Avatar
grzesznik / 19 kwietnia 2011 o 17:53
[quote name='K.' timestamp='1303220367' post='467300']
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie przejmuj sie jakims ksiedzem on jest tylko czlowiekiem ,ktory tez potrzebuje sie nieustannie nawracac.Moze warto zaryzykować,poszukać jakieś zaufanego księdza.Pamietaj czas ucieka wieczność czeka!pzdr
[/quote]

Ja do nawiedzonych nie chodzę ,tylko do zaufanych ale jeden z moich domowników ostatnio miał okazję trafić na takiego spowiednika.(z własnego wyboru- ) Nie napiszę jak wyglądał dialog z księdzem,ale sama boki zrywałam ze śmiechu. Już ta osoba daruje sobie w przyszłości spowiedź u niego i chociaż z wielką powagą podchodzi do tego sakramentu to zastanawia się kto zwariował Powiem to kiedyś mojemu spowiednikowi i jestem w stanie przewidzieć jego odpowiedź i reakcję na nadgorliwość niektórych kolegów po fachu...
[quote name='K.' timestamp='1303220367' post='467300']
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ... rozwiń
Avatar
łoj / 19 kwietnia 2011 o 17:36
Jeżeli chce się wyspowiadać to ma tłumaczyć się księdzu dlaczego nie przyszedł do spowiedzi dzien czy 2 dni wcześniej??! Jestem katolikiem ale niektórym w głowach nieżle się poprzewracało - nie sądziłem, że biskupowi też. Może jeszcze karę (sory tzn. "co łaska") powinien za to uiścic??? Poza tym nie wiedziałem, że na rekolekcje nie chodzą leniwi? Interesujące poglądy jak na biskupa.
Avatar
K. / 19 kwietnia 2011 o 15:39
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie przejmuj sie jakims ksiedzem on jest tylko czlowiekiem ,ktory tez potrzebuje sie nieustannie nawracac.Moze warto zaryzykować,poszukać jakieś zaufanego księdza.Pamietaj czas ucieka wieczność czeka!pzdr
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie prze... rozwiń
Avatar
mosquito / 19 kwietnia 2011 o 15:03
A więc jestem leniwy ! pogodziłem się z tym od kiedy dowiedziałem się ,że nie mogę być szczęśliwy bo nie przyjmuję sakramentów. Od tego czasu jestem w depresji i to za sprawą faceta w czarnej sukience. Załamka.
Avatar
K. / 19 kwietnia 2011 o 15:01
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym.

do ~ crx~~ : Nie każdy jedzie za granicę zeby szukać partnera/ki ,owszem znajdą się wyjątki tak jak napisales/as te trzy kobiety, serio szkoda mi ich.Czego napisales/as ze po co spowiadac "zagraniczniaków" moze akurat ktoryś z nich autentycznie chce sie nawrócić?Nie wiesz co sie dzieje w duszy takiego czlowieka ktory się czegos takiego dopuscil.

do ~ ANDRTY5R ~ Ksiądz to tez człowiek ,który podobnie jak my zmaga sie z własnymi słabościami,grzechami itd.Owszem są tacy dla których liczy sie tylko hajs a swoich wiernych maja gdzieś ale sa tez i tacy dla ktorych nie liczy sie kasa,kierują sie miłością ,nie boja się wychodzić do wiernych nawet jak maja drogie auta-wiem co pisze.Nie martw sie każdy z nas odpowie kiedyś za własne czyny w dniu Sądu oni tez,sutanna ich przed Bożym wyrokiem nie uchroni. .
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym.

... rozwiń
Avatar
ANDRTY5R / 19 kwietnia 2011 o 13:40
BISKUPI CZEKAJĄ NA TYCH CO NA ZACHODZIE ZA PSIE PIENIĄDZE, PODMYWAJĄ TYŁKI BOGATYM NIEMCOM, FRANCUZOM CZY INNYM I ORAJĄ W KUCHNIACH KNAJP, BO W ŚWIĘTOJ...,KATOPAŃSTWIE, NIE MOGLI ZNALEŹĆ NORAMLNEJ PRACY, ZDYCHALI NA ZASIŁKU!!TERAZ DAJCIE KASIORĘ, NA "BIEDNYCH"BISKUPÓW, WSTYD I CYNIZM!!!CI CO PRACUJĄ NA ZACHODZIE PRZESTALI SIĘ DAWAĆ OGŁUPIAĆ SUKIENKOWEJ MAFII Z WATYKANU,PRZEJŻELI NA OCZY!!TYLKO DURNI POLSCY POLITYCY I URZĘDNICY W BOJAŹNI PRZED BARONAMI W SUKIENKACH,CO TYŁKI WOŻĄ FURAMI ZA SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH, ODDAJĄ KASĘ BUDŻETOWĄ, SAMORZĄDOWĄ A POTEM MÓWIĄ:NO NIE MA KASY: NA DROGI, NA SZKOŁY, NA SZPTIALE,NA DOŻYWIANIE DZIECI,LECZENIE CHORYCH, POMOC LUDZIOM STRASZYM I ZNIEDOŁĘŻNIAŁYM ITD!!WYMYŚLILI PRETEKST: SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ!!
BISKUPI CZEKAJĄ NA TYCH CO NA ZACHODZIE ZA PSIE PIENIĄDZE, PODMYWAJĄ TYŁKI BOGATYM NIEMCOM, FRANCUZOM CZY INNYM I ORAJĄ W KUCHNIACH KNAJP, BO W ŚWIĘTOJ...,KATOPAŃSTWIE, NIE MOGLI ZNALEŹĆ NORAMLNEJ PRACY, ZDYCHALI NA ZASIŁKU!!TERAZ DAJCIE KASIORĘ, NA "BIEDNYCH"BISKUPÓW, WSTYD I CYNIZM!!!CI CO PRACUJĄ NA ZACHODZIE PRZESTALI SIĘ DAWAĆ OGŁUPIAĆ SUKIENKOWEJ MAFII Z WATYKANU,PRZEJŻELI NA OCZY!!TYLKO DURNI POLSCY POLITYCY I URZĘDNICY W BOJAŹNI PRZED BARONAMI W SUKIENKACH,CO TYŁKI WOŻĄ FURAMI ZA SETKI TYSIĘCY ZŁ... rozwiń
Avatar
crx / 19 kwietnia 2011 o 12:57
Po co spowiadać "zagraniczniaków".Przeciez wiadomo,że jak jedzie mąż albo żona ,to od razu kogoś sobie znajduje i w razie koniczności zmienia się partnerów w miarę często!Nawet znajomy mi opowiadał ,jak to w miesiąc zaliczył trzy kobitki mające rodziny w Polsce.Samo życie......!!!Ale pewnie to nie jest zaden rekord;-).
Avatar
K. / 20 kwietnia 2011 o 13:55
[quote name='Gość' timestamp='1303234726' post='467417']
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powinien chyba eliminowac tych słabych, notorycznie grzesznych pychą i zachłannością na dobra materialne, mimo że przewodzą w rankingu strzyżenia owieczek ku chwale i bogactwu kościoła prawda?
[/quote]
odp do goscia :
Zapytales czy sie czesto spowiadam? raz na 2 ,3 miesiace,po kazdej spowiedzi staram sie być lepszym człowiekiem.To oczywiste ze żałuje za popelnione zło,jest mi wtedy przykro ze obraziłam Boga.Wiadomo kazdy z nas zmaga sie z roznymi pokusami ,myslami ktore chca nas odciagnac od Boga.Nikt nie jest doskonaly ja tez nie pomimo to Bog nas kocha...
Cieszy mnie to ze sa jeszcze ludzie ktorzy nie zagluszyli swoich sumien,przychodza prosic Boga o wybaczenie,zrozumieli ze zle zrobili itd. a nie to ze grzeszą.Dlatego ciesze się ze są te kolejki.
Nie zgodzę sie z Tobą ze im częściej sie spowiadam to więcej grzeszę nie w moim przypadku.
Szkoda mi ludzi ktorzy wgl nie podchodzą do konfesjonału bo wola żyć po swojemu,bez Boga ,inna sprawa kiedy ktos chce wrocic a boi sie,trzeba mu wtedy pomoc ale tez nie na sile.
Chyba lepiej żeby ktos zmagał sie z jednym grzechem niż miałyby mu dojść nowe.Nikt nie jest idealny.Kiedy upadniesz zawsze mozesz wrócić,Boże miłosierdzie nie ma końca.
[quote name='Gość' timestamp='1303234726' post='467417']
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powini... rozwiń
Avatar
09 / 19 kwietnia 2011 o 20:38
zamiast stać u kapucynów można pójść do karmelitów lub jezuitów.Nie ma tam takich kolejek a spowiadają cały dzień
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 19:38
[quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283']
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym.
[/quote]
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek
[quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283']
do ~ ANDRTY5R ~ Ksiądz to tez człowiek ,który podobnie jak my zmaga sie z własnymi słabościami,grzechami itd.Owszem są tacy dla których liczy sie tylko hajs a swoich wiernych maja gdzieś ale sa tez i tacy dla ktorych nie liczy sie kasa,kierują sie miłością ,nie boja się wychodzić do wiernych nawet jak maja drogie auta-wiem co pisze.Nie martw sie każdy z nas odpowie kiedyś za własne czyny w dniu Sądu oni tez,sutanna ich przed Bożym wyrokiem nie uchroni. .
[/quote]
Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powinien chyba eliminowac tych słabych, notorycznie grzesznych pychą i zachłannością na dobra materialne, mimo że przewodzą w rankingu strzyżenia owieczek ku chwale i bogactwu kościoła prawda?
[quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283']
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi ... rozwiń
Avatar
grzesznik / 19 kwietnia 2011 o 17:53
[quote name='K.' timestamp='1303220367' post='467300']
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie przejmuj sie jakims ksiedzem on jest tylko czlowiekiem ,ktory tez potrzebuje sie nieustannie nawracac.Moze warto zaryzykować,poszukać jakieś zaufanego księdza.Pamietaj czas ucieka wieczność czeka!pzdr
[/quote]

Ja do nawiedzonych nie chodzę ,tylko do zaufanych ale jeden z moich domowników ostatnio miał okazję trafić na takiego spowiednika.(z własnego wyboru- ) Nie napiszę jak wyglądał dialog z księdzem,ale sama boki zrywałam ze śmiechu. Już ta osoba daruje sobie w przyszłości spowiedź u niego i chociaż z wielką powagą podchodzi do tego sakramentu to zastanawia się kto zwariował Powiem to kiedyś mojemu spowiednikowi i jestem w stanie przewidzieć jego odpowiedź i reakcję na nadgorliwość niektórych kolegów po fachu...
[quote name='K.' timestamp='1303220367' post='467300']
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ... rozwiń
Avatar
łoj / 19 kwietnia 2011 o 17:36
Jeżeli chce się wyspowiadać to ma tłumaczyć się księdzu dlaczego nie przyszedł do spowiedzi dzien czy 2 dni wcześniej??! Jestem katolikiem ale niektórym w głowach nieżle się poprzewracało - nie sądziłem, że biskupowi też. Może jeszcze karę (sory tzn. "co łaska") powinien za to uiścic??? Poza tym nie wiedziałem, że na rekolekcje nie chodzą leniwi? Interesujące poglądy jak na biskupa.
Avatar
K. / 19 kwietnia 2011 o 15:39
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie przejmuj sie jakims ksiedzem on jest tylko czlowiekiem ,ktory tez potrzebuje sie nieustannie nawracac.Moze warto zaryzykować,poszukać jakieś zaufanego księdza.Pamietaj czas ucieka wieczność czeka!pzdr
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie prze... rozwiń
Avatar
mosquito / 19 kwietnia 2011 o 15:03
A więc jestem leniwy ! pogodziłem się z tym od kiedy dowiedziałem się ,że nie mogę być szczęśliwy bo nie przyjmuję sakramentów. Od tego czasu jestem w depresji i to za sprawą faceta w czarnej sukience. Załamka.
Avatar
K. / 19 kwietnia 2011 o 15:01
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym.

do ~ crx~~ : Nie każdy jedzie za granicę zeby szukać partnera/ki ,owszem znajdą się wyjątki tak jak napisales/as te trzy kobiety, serio szkoda mi ich.Czego napisales/as ze po co spowiadac "zagraniczniaków" moze akurat ktoryś z nich autentycznie chce sie nawrócić?Nie wiesz co sie dzieje w duszy takiego czlowieka ktory się czegos takiego dopuscil.

do ~ ANDRTY5R ~ Ksiądz to tez człowiek ,który podobnie jak my zmaga sie z własnymi słabościami,grzechami itd.Owszem są tacy dla których liczy sie tylko hajs a swoich wiernych maja gdzieś ale sa tez i tacy dla ktorych nie liczy sie kasa,kierują sie miłością ,nie boja się wychodzić do wiernych nawet jak maja drogie auta-wiem co pisze.Nie martw sie każdy z nas odpowie kiedyś za własne czyny w dniu Sądu oni tez,sutanna ich przed Bożym wyrokiem nie uchroni. .
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym.

... rozwiń
Avatar
ANDRTY5R / 19 kwietnia 2011 o 13:40
BISKUPI CZEKAJĄ NA TYCH CO NA ZACHODZIE ZA PSIE PIENIĄDZE, PODMYWAJĄ TYŁKI BOGATYM NIEMCOM, FRANCUZOM CZY INNYM I ORAJĄ W KUCHNIACH KNAJP, BO W ŚWIĘTOJ...,KATOPAŃSTWIE, NIE MOGLI ZNALEŹĆ NORAMLNEJ PRACY, ZDYCHALI NA ZASIŁKU!!TERAZ DAJCIE KASIORĘ, NA "BIEDNYCH"BISKUPÓW, WSTYD I CYNIZM!!!CI CO PRACUJĄ NA ZACHODZIE PRZESTALI SIĘ DAWAĆ OGŁUPIAĆ SUKIENKOWEJ MAFII Z WATYKANU,PRZEJŻELI NA OCZY!!TYLKO DURNI POLSCY POLITYCY I URZĘDNICY W BOJAŹNI PRZED BARONAMI W SUKIENKACH,CO TYŁKI WOŻĄ FURAMI ZA SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH, ODDAJĄ KASĘ BUDŻETOWĄ, SAMORZĄDOWĄ A POTEM MÓWIĄ:NO NIE MA KASY: NA DROGI, NA SZKOŁY, NA SZPTIALE,NA DOŻYWIANIE DZIECI,LECZENIE CHORYCH, POMOC LUDZIOM STRASZYM I ZNIEDOŁĘŻNIAŁYM ITD!!WYMYŚLILI PRETEKST: SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ!!
BISKUPI CZEKAJĄ NA TYCH CO NA ZACHODZIE ZA PSIE PIENIĄDZE, PODMYWAJĄ TYŁKI BOGATYM NIEMCOM, FRANCUZOM CZY INNYM I ORAJĄ W KUCHNIACH KNAJP, BO W ŚWIĘTOJ...,KATOPAŃSTWIE, NIE MOGLI ZNALEŹĆ NORAMLNEJ PRACY, ZDYCHALI NA ZASIŁKU!!TERAZ DAJCIE KASIORĘ, NA "BIEDNYCH"BISKUPÓW, WSTYD I CYNIZM!!!CI CO PRACUJĄ NA ZACHODZIE PRZESTALI SIĘ DAWAĆ OGŁUPIAĆ SUKIENKOWEJ MAFII Z WATYKANU,PRZEJŻELI NA OCZY!!TYLKO DURNI POLSCY POLITYCY I URZĘDNICY W BOJAŹNI PRZED BARONAMI W SUKIENKACH,CO TYŁKI WOŻĄ FURAMI ZA SETKI TYSIĘCY ZŁ... rozwiń
Avatar
crx / 19 kwietnia 2011 o 12:57
Po co spowiadać "zagraniczniaków".Przeciez wiadomo,że jak jedzie mąż albo żona ,to od razu kogoś sobie znajduje i w razie koniczności zmienia się partnerów w miarę często!Nawet znajomy mi opowiadał ,jak to w miesiąc zaliczył trzy kobitki mające rodziny w Polsce.Samo życie......!!!Ale pewnie to nie jest zaden rekord;-).
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury
22 czerwca 2018, 16:30

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czas na przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury. Tradycyjnie na uczestników czekają koncerty i warsztaty. Gwiazdą weekendu będzie Orkiestra Św. Mikołaja.

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni?

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni? 1 0

Gotowy jest już wakacyjny rozkład jazdy autobusów i trolejbusów. Jak zwykle pojadą rzadziej, a linie nocne nawet w weekendy mają kursować co 60 minut. Co jeszcze czeka pasażerów?

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend 1 0

Gospodarzem tegorocznej edycji jest po raz drugi w historii Gmina Miączyn.– W Gminie Miączyn są doskonałe warunki do organizacji rywalizacji w Igrzyskach Zrzeszenia LZS. Samorząd lokalny, z wójtem Ryszardem Borowskim na czele, bardzo angażuje się w sport masowy, jest przyjazny wszelkim działaniom i inicjatywom w tej dziedzinie – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać 3 0

31-latek tłumaczył, że sam przewrócił się na nóż. Okazało się, że ugodził go mężczyzna, który był zazdrosny o swoją dziewczynę.

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze 1 0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 57-letni kierowca Forda, który został zatrzymany przez policję.

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala 2 0

W niedzielę o godzinie 13 Budowlani Lublin rozegrają mecz z Ogniwem Sopot. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja 0 0

Chcemy, żeby nasi podopieczni mogli spędzić trochę czasu w gronie przyjaznych osób i w otoczeniu pięknej przyrody – mówi Urszula Kępczyk ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Można im w tym pomóc.

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił?
galeria

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił? 38 7

Wróciłem do tego, co robiłem. A lubię swoją pracę – mówi Grzegorz Iżycki, popularny Super Zbieracz z Lublina. Iżycki sprzedał lokal z kebabem przy ulicy Jasnej.