niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Biskup Cisło i arcybiskup Abel w obronie odwołanej dyrektor COZL

Dodano: 11 lutego 2016, 13:22
Autor: opr. pab

Elżbieta Starosławska i bp Mieczysław Cisło podczas Świąteczno-Noworocznego Spotkania z Pacjentami, Pracownikami i Przyjaciółmi COZL (fot. COZL / YouTube)
Elżbieta Starosławska i bp Mieczysław Cisło podczas Świąteczno-Noworocznego Spotkania z Pacjentami, Pracownikami i Przyjaciółmi COZL (fot. COZL / YouTube)

Kolejne oświadczenia w sprawie odwołania prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Sekretariat COZL rozsyła teraz do mediów pisma biskupa Mieczysław Cisło i arcybiskupa Abla w obronie dotychczasowej szefowej szpitala.

"Odwołanie ze stanowiska Dyrektora Pani prof. Elżbiety Starosławskiej, która wraz z pracownikami i ludźmi dobrej woli stworzyła Centrum w jego obecnej formie, jako przodującego ośrodka onkologicznego w kraju powoduje zagrożenie dla dalszego istnienia i samodzielności tej jednostki, a co za tym idzie powoduje zagrożenie dla wszystkich mieszkańców naszego Województwa" – pisze bp Mieczysław Cisło, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej.

"Zaistniała sytuacja (...) zaniepokoiła moją osobę, duchowieństwo Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, jak też szerokie grono naszych wiernych" – pisze z kolei abp Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski.

Obaj biskupi apelują równocześnie do marszałka województwa o rozważenie raz jeszcze decyzji o odwołaniu prof. Starosławskiej.

Była dyrektor COZL o swoim zwolnieniu: To zamach na Centrum Onkologii

Maciej Kondratowicz-Kucewicz nowym, tymczasowym dyrektorem COZL

SONDA
Liczba głosów: 1134

Co sądzisz o pozbawieniu prof. Elżbiety Starosławskiej funkcji dyrektora COZL?

50.26 %
Dobra decyzja
49.74 %
Zła decyzja

Oświadczenie bp Mieczysława Cisło

W związku z informacjami o odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej ze stanowiska Dyrektora COZL w Lublinie w imieniu swoim i księży koncelebransów wyrażam daleko idące zaniepokojenie zaistniałą sytuacją i ponawiam  apel wygłoszony podczas świątecznego spotkania  pracowników i pacjentów COZL o zabezpieczenie funkcjonowania Centrum. Odwołanie ze stanowiska Dyrektora Pani prof. Elżbiety Starosławskiej, która wraz z pracownikami i ludźmi dobrej woli stworzyła Centrum w jego obecnej formie, jako przodującego ośrodka onkologicznego w kraju powoduje zagrożenie dla dalszego istnienia i samodzielności tej jednostki, a co za tym idzie powoduje zagrożenie dla wszystkich mieszkańców naszego Województwa.

Apeluje w związku z tym do władz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o ponowne rozważenie tej decyzji, zaś do wszystkich mieszkańców naszego regionu o udzielenie wsparcia Pani Dyrektor Elżbiecie Starosławskiej.   

Ks. dr Biskup Mieczysław Cisło

Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej

Oświadczenie abp Abla
Oświadczenie abp Abla

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
itd
patrzę na to
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 listopada 2016 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fragment książki pt. „Oficer”. „ – Niech pan rzuci na to okiem – arcybiskup Józef * podał mi kopertę, z której wyjąłem jedną kartkę. Był to dokument odnoszący się do księdza biskupa Mieczysława *, informujący, że był on tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. W informacji podany był pseudonim * – TW „Rzymianin” – i jego numer rejestracyjny.
Rozwiń
itd
itd (2 marca 2016 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kościół nie zarządza COZL,ale poza chciwymi wikariuszami czy proboszczami , ma jeszcze w swych szeregach ludzi rozsądnych i uczciwych !!! I chwała mu za to ,że ma odwagę dać odpór głupstwom , które są cechą ludzi prostych ,by nie powiedzieć prostackich...!!!

Rozwiń
patrzę na to
patrzę na to (16 lutego 2016 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Krytycy Pani Dyrektor, wy jej po prostu do pięt nie dorastacie a krytykować to każdy śmieć może gdy chowa się za niby anonimowość wszelkie insynuacje o braniu jkichś łapówek,o przekrętach niegospodarności itp to powinien tymi typkami powinien się zająć prokurator bo to są wierutne bzdury.Sprawa bardzo drażniąca tak pilnych obserwatorów obsługi takich czy owakich osób w ten czy inny sposób to jest pikuś wobec placówek gdzie się to samo robi i bierze się jeszcze za to kasę na lewika. I tak na serio nikt tam nie przychodzi na partyjkę brydża czy pokera, a odwdzięczenie się pacjenta komuś kwiatami/ bo nie bierze/ chociaż nie ma przymusu to nie kryminał. Ośrodek ze swoim zapleczem w postaci ilości łóżek, stanu obiektu itp to już była tragedia i osiąganie w  tych warunkach jakichś kosmicznych osiągnięć nie było możliwe gdy pacjenci leżeli na materacach w korytarzu.Ale jednostka radziła sobie i tak w skali Lublina najlepiej. A jak tam była taka tragedia to czemu wszyscy tam tkwili i wszyscy walili tam, żeby się zatrudnić trzeba się było zwolnić i pójść na kraśnicke, jana, kruczkowskiego bo tam jest tak wspaniale.No i to rozsierdziło tak zsl owców że postanowili to rozpieprzyć z pomocą też am.

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niech się Pan(i) dobrze przyjrzy, bo to może jeden z nielicznych dyrektorów co do swojej kiszeni nic nie nabrał. Osądzić łatwo, bez przyjrzenia się sprawie! I zamiast wspierać tych, co nie napełniają sobie kieszenie popiera Pan(i) decyzję tych, którym właśnie ludzie uczciwi nie w smak!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 07:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PIS nie dal 20 milionow z sejmu i są konsekwencje. A ta niegospodarna dyrektorka juz swoje do kieszeni na lewo nabrała!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!