Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 października 2023 r.
10:27

Biznes, strategia i nieprzewidywalny sport. Zbigniew Jakubas zdradził, jakie ma dalsze plany wobec Motoru

Autor: Zdjęcie autora BAS
0 A A

Za nami 130. spotkanie Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. W panelu dyskusyjnym swoimi doświadczeniami podzielili się przedsiębiorcy wspierający ekstraligowe kluby w Lublinie: żużlowy Platinum Motor, piłki ręcznej MKS Lublin, rugby KS Budowlani oraz piłkarski pierwszoligowy Motor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozmawiano o planach rozwoju lubelskich klubów, przyjętych strategiach i wartości współpracy sportu z biznesem. Spostrzeżenia dotyczące piłki nożnej przekazał uczestnikom spotkania Zbigniew Jakubas, miliarder pochodzących z Lublina, prezes i większościowy udziałowiec piłkarskiego Motoru. – Czy się przekłada lekcja z biznesu na to, co osiągamy? – rozpoczął pytaniem swoją wypowiedź Zbigniew Jakubas. – Nie przekłada to się w ogóle. Biznes to kompletnie inna struktura – szybko dodał przedsiębiorca i inwestor, właściciel Grupy Kapitałowej Multico Jakubas futbol nazwał prymitywnym sportem, w którym czyha się na błędy. – Nie ma tak idiotycznego drugiego biznesu jeśli piłkę nożną traktować, jak biznes – zwracał uwagę, podkreślając że wszystkie nakłady w przypadku braku sukcesu są niweczone, wymienia się zawodników, trenera itd. – Biznes w odróżnieniu od sportu jest przewidywalny – podkreślił i... zachęcał przedsiębiorców do wspierania sportu.

Podczas spotkania Zbigniew Jakubas zdradził, jakie ma dalsze plany wobec lubelskiego klubu.– Chcę wprowadzić Motor do ekstraklasy. Natomiast na końcu przekaże go społeczności lubelskiej, kibicom, mniejszym inwestorom. Piłka nożna to jest asocjacja kibicowska albo lokalnej społeczności. Powinien być własnością społeczności, która się z nim utożsamia – mówił przy okazji wyliczając, że w tym roku na utrzymanie pierwszoligowego klubu wydał już 5 milionów, a na budowa Lubelskiej Akademii Futbolu m.in. z boiskiem pod balonem pochłonęła aż 33 miliony złotych i to bez dofinansowania, a takie choćby dostał od rządzących zamojski Hetman.

>>>>>KOB na 104! Znamy Odpowiedzialne Marki Roku 2022 (zdjęcia)

W panelu udział wzięli także Piotr Więckowski, wiceprezes Speedway Lublin, współtwórca sportowego sukcesu żużlowego Motoru Lublin, który przyznał, że za klubowym osiągnięciami stoi praca od podstaw i realizowanie krok po kroku stawnych sobie celów; Grzegorz Krycka, dyrektor zarządzający w firmie Lovea, dystrybutorze m. in. marki Zwieger, jednego z czołowych sponsorów MKS Lublin, któremu z innymi firmami udało się zbudować w klubie świetne relacje oraz Jarosław Bryl, prokurent firmy Edach, strategicznego sponsora rugbistów Budowlanych, jednocześnie członek zarządu klubu, który zachęcał szczególnie do wspierania sportu najmłodszych, drużyn dzieci i młodzieży, które w lubelskim klubie regularnie odnoszą sukcesy.

Spotkaniu towarzyszyły mini targi klubowiczów, stanowiące przestrzeń do poznania bliżej ich działalności, wymiany ofert i networkingu. – To było piękne, wspólnie świętowanie tych naszych 130 miesięcy, wzajemnych spotkań i współpracy przedsiębiorców. Szczególnie cieszy mnie tak liczny udział w spotkaniu naszych klubowiczów – podsumowała Elżbieta Fijołek, szefowa Giełdy Eventów, pomysłodawczyni utworzenia przed 10 laty w Lublinie Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. W prowadzeniu imprezy E. Fijołek tym razem pomagał Janusz Pożak, klubowicz, założyciel firmy Luvi, znakomity przed laty kolarz m.in. mistrz Polski w kolarskim wyścigu szosowym ze startu wspólnego (1980), uczestnik Wyścigu Po koju (1978,1981), mistrzostw świata (1979) w zwycięzca etap w Tour de Pologne w 1976 roku.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kolarze pojadą „Po Ziemi Zamojskiej”. Będą utrudnienia w kilku miejscach

Kolarze pojadą „Po Ziemi Zamojskiej”. Będą utrudnienia w kilku miejscach

Albo będą całkowicie zamykać ruch, albo tylko częściowo. Tak czy inaczej utrudnień na drogach wokół Zamościa w nadchodzący weekend nie zabraknie. A wszystko dlatego, że Klub Sportowy Agros organizuje kolarski wyścig „Po Ziemi Zamojskiej”.

Co Unia Europejska dała Białej Podlaskiej? Top inwestycje

Co Unia Europejska dała Białej Podlaskiej? Top inwestycje

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji prezentujemy 3 największe inwestycje z unijnym dofinansowaniem w Białej Podlaskiej z ostatniej dekady

Migał się przed odsiadką. Znaleźli go w Warszawie

Migał się przed odsiadką. Znaleźli go w Warszawie

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków miał do odbycia karę 3,5 roku więzienia. Ale nie zamierzał "siedzieć", ukrywał się od jakiegoś czasu. Policjanci namierzyli jednak 28-latka z powiatu radzyńskiego, za którym wystawiono list gończy.

Śmiertelny wypadek w Cycowie

Śmiertelny wypadek w Cycowie

Dzisiejszej nocy doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku. Tym razem w Cycowie.

Wróciły pokazy na fontannie multimedialnej. Pierwszy już za nami. Kiedy kolejne?
ZDJĘCIA
galeria

Wróciły pokazy na fontannie multimedialnej. Pierwszy już za nami. Kiedy kolejne?

„Wieniawski IMPRO” i „Symfonia Nauki” te dwa spektakle zaplanowano na pierwszy po zimowej przerwie pokaz na fontannie multimedialnej na placu Litewskim w Lublinie. Sezon zainaugurowano w środę, 1 maja. Dzisiaj zobaczyć będzie można "Czarcią Łapę" i "Unię Narodów".

Pilnie potrzebna krew, grupa 0 RhD

Pilnie potrzebna krew, grupa 0 RhD

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie przestaje szukać dawców w regionie. Tym razem najbardziej potrzebna jest grupa krwi 0 RhD -, którą można podać każdemu człowiekowi na świecie.

Dyrektor KRUS ekspresowo stracił zaufanie do kierownika. „Nie znam go”

Dyrektor KRUS ekspresowo stracił zaufanie do kierownika. „Nie znam go”

Dyrektor lubelskiego oddziału KRUS po kilkunastu dniach od objęcia stanowiska stracił zaufanie do kierownika jednostki w Białej Podlaskiej. Marek Uściński ma żal do kolegów z rady powiatu bialskiego, że w porę nie zareagowali na pismo

MKS Funfloor Lublin wygrywa w Koszalinie. Srebrny medal coraz bliżej!

MKS Funfloor Lublin wygrywa w Koszalinie. Srebrny medal coraz bliżej!

MKS Funfloor Lublin wygrał na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin i jest bardzo blisko wywalczenia drugiego miejsca na koniec sezonu

Dzięki roślinom poznaję naprawdę fajnych ludzi

Dzięki roślinom poznaję naprawdę fajnych ludzi

Na rogu ul. Zamojskiej i Rusałki wzrok przyciąga kolorowy ogródek u wejścia do Studia Wnętrz Da Vinci. Prowadzi je wspólnie z mężem Jolanta Salamucha. Rośliny to jej pasja, którą łączy z biznesem, co widać również wewnątrz lokalu

Majówka 2024. W Krasnobrodzie sporo imprez
1 maja 2024, 14:00

Majówka 2024. W Krasnobrodzie sporo imprez

Rajd rowerowy, zawody wędkarskie, konkursy, zlot starych samochodów i motocykli, a także wiele najróżniejszych koncertów i patriotyczne uroczystości. Program tegorocznej, organizowanej już po raz XIX Majówki Roztoczańskiej w Krasnobrodzie jest zapełniony wydarzeniami. Potrwają do 5 maja.

Jak kiedyś obchodzono Święto Pracy w Lublinie?
Zdjęcia
galeria

Jak kiedyś obchodzono Święto Pracy w Lublinie?

W PRL każdy musiał wziąć udział w pochodzie 1-majowym. Nie było wymówek. Jeśli ktoś nie poszedł musiał się z tego grubo tłumaczyć. Uroczystości pierwszomajowe były obowiązkowe. Święto 1 Maja było jednym z najważniejszych w PRL. Kanon zachowań wymagał aby nieść tzw. szturmówkę, albo transparent z napisem swojej firmy. Zobaczmy, jak w Lublinie obchodzono 1 Maja.

Sznur ciężarówek do Koroszczyna. „Niektórzy wynajmują pola rolne pod bazy tuż przed terminalem”

Sznur ciężarówek do Koroszczyna. „Niektórzy wynajmują pola rolne pod bazy tuż przed terminalem”

Sznur ciężarówek do terminala w Koroszczynie coraz częściej sięga ponad 20 kilometrów. Bywa, że dociera aż do Międzyrzeca Podlaskiego. Kierowcy narzekają jednak, że niektórzy przewoźnicy wpychają się do kolejki

Zamość. Auto, moja pasja, moje oczko w głowie - zdjęcia
ZDJĘCIA
galeria

Zamość. Auto, moja pasja, moje oczko w głowie - zdjęcia

Kupują z reguły okazyjnie, a później... zaczynają się już duże wydatki. Życie kręci się wtedy między pracą, domem, a garażem. Kiedy już można z niego wyjechać, czas mija od zlotu do zlotu. Około takich 200 pasjonatów motoryzacji dotarło w środę swoimi zabytkowymi pojazdami do Zamościa.

Świdnik. Wyniki czwartej kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Świdnik. Wyniki czwartej kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Bukmacherzy FC Wahadłowi po zaciętym meczu byli lepsi od Kopaczy FC zwyciężając minimalnie 6:5

Puławy. Sport traci głównego sponsora

Puławy. Sport traci głównego sponsora

Czarne chmury zbierają się nad kolejnym klubem sportowym z Puław. We wtorek KS Wisła poinformował, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. wypowiedziała umowę sponsoringową zawartą z klubem ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2024 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Komunikaty