Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 września 2013 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Bliżej do dróg do stadionu przy ul. Krochmalnej

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 5 A A
Do czego te drogi? Obiekt ma być gotowy w czerwcu 2014 r. Ma być typowo piłkarski. Trybuny pomieszcz
Do czego te drogi? Obiekt ma być gotowy w czerwcu 2014 r. Ma być typowo piłkarski. Trybuny pomieszcz

Miasto szykuje się do budowy dróg, prowadzących do nowego stadionu przy ul. Krochmalnej. Ratusz wydał właśnie niezbędną decyzję środowiskową. Pierwsze dojazdy mają być gotowe za rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Całość przedsięwzięcia podzielono na trzy etapy. Przetarg na zaprojektowanie całości i realizację pierwszej części inwestycji wygrała firma PRD Lubartów. Zainkasuje za to 32,7 mln zł, z czego ponad 30 mln zł pochłoną same roboty drogowe.

Pierwszy dojazd pobiegnie prostopadle od ul. Krochmalnej, przez dawny plac buraczany. Od tej drogi poprowadzony zostanie nowy odcinek Trasy Zielonej. Połączy się on z nowym odcinkiem ul. Muzycznej. Będzie się on zaczynał na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej, Gazowej i Młyńskiej. Zakończy się wjazdem na stadion. Budowa tych dróg ma ruszyć na wiosnę i potrwać do jesieni 2014 roku.

Pierwsza ulica, prostopadła do ul. Krochmalnej będzie miała dwa pasy ruchu. Z kolei nowy fragment ul. Muzycznej będzie liczył cztery pasy ruchu, w tym dwa dla autobusów. Łączący obie ulice odcinek Trasy Zielonej ma być zbliżony parametrami do istniejącego fragmentu tej arterii, czyli ul. Lubelskiego Lipca 80.

Ratusz musi jeszcze wybrać firmę, która wybuduje pozostałe drogi dojazdowe. Wśród nich jest odcinek Trasy Zielonej od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Muzycznej. Ostatni etap inwestycji to przebudowa skrzyżowania ul. Głębokiej z Narutowicza i Nadbystrzycką. Plan zakłada również budowę nowego odcinka ul. Muzycznej wraz z nowym mostem i wjazdem na stadion.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Prokurator / 19 września 2013 o 16:41

SYLWESTER, jeśli wiesz o jakimś przestępstwie dokonanym przez władze naszego miasta to złóż niezwłocznie doniesienie do prokuratury. Jeśli nie - zamilcz i nie gadaj głupot.

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 08:08

PRD Lubartów  :lol:

Avatar
adamiewa / 19 września 2013 o 07:33

Sylwester, proszę cię zanim coś napiszesz, to nie chlaj i nie ćpaj wcześniej. Bo potem takie g#wna wychodzą. Pozdrawiam.

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 06:44

I znów ten S. Tułajew wyszedł z nory.

Avatar
S Y L W E S T E R / 19 września 2013 o 00:26

---------DLACZEGO  PROKURATURA  NIE  WKRACZA  DO  LUBELSKIEGO  RATUSZA ?-----------------------    Jest  taka  procedura  prawna  jak  działanie  "z urzędu",  więc  czas  wreszcie  aresztować  Prezydenta  Lublina    Krzysztofa  Zuka  za  narażenie  miasta  Lublina  na...  milionowe  straty w  związku  z  budową  stadionu kurnika NA  BAGNIE  po  cukrowni  za  140 milionów (sic?)  a  wcześniej  dokonanie  przestępstwa poprzez  wykupienie  tego  BAGNA  z  budżetu  miejskiego  za  10 milionów   bez  konsultacji  społecznej .  Obecnie  na  ironie  do  tegoż  "stadionu"  za  kilkaset  milionów  dobudowane  będą  DOJAZDY (sic?).  Komu  potrzebny  stadion  za  140 milionów  NA  BAGNIE ?.    Jest  potrzeba  posiadania  stadionu  dla  Lublina  ale  nie  NA  BAGNIE ! .       Potrzebujemy  STADION  EUROPEJSKI  z  torem  żużlowym  ale  na  przedmieściach  Lublina  bez  dodatkowych  kosztów  budowy  nowych  arterii  dojazdowych !!!!!!!.      Taki  STADION  EUROPEJSKI  może  stanąć  na  Sławinku,  Felinie  czy  Spółdzielczości  Pracy  ale  nigdy  w  regionie  już  i  tak   obciążonym  "korkami"  komunikacyjnymi !.   Aresztować  Prezydenta  przed  utratą  milionów  dla  miasta  Lublina !!! .

---------DLACZEGO  PROKURATURA  NIE  WKRACZA  DO  LUBELSKIEGO  RATUSZA ?-----------------------    Jest  taka  procedura  prawna  jak  działanie  "z urzędu",  więc  czas  wreszcie  aresztować  Prezydenta  Lublina    Krzysztofa  Zuka  za  narażenie  miasta  Lublina  na...  milionowe  straty w  związku  z  budową  stadionu kurnika NA  BAGNIE  po  cu... rozwiń

Avatar
Prokurator / 19 września 2013 o 16:41

SYLWESTER, jeśli wiesz o jakimś przestępstwie dokonanym przez władze naszego miasta to złóż niezwłocznie doniesienie do prokuratury. Jeśli nie - zamilcz i nie gadaj głupot.

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 08:08

PRD Lubartów  :lol:

Avatar
adamiewa / 19 września 2013 o 07:33

Sylwester, proszę cię zanim coś napiszesz, to nie chlaj i nie ćpaj wcześniej. Bo potem takie g#wna wychodzą. Pozdrawiam.

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 06:44

I znów ten S. Tułajew wyszedł z nory.

Avatar
S Y L W E S T E R / 19 września 2013 o 00:26

---------DLACZEGO  PROKURATURA  NIE  WKRACZA  DO  LUBELSKIEGO  RATUSZA ?-----------------------    Jest  taka  procedura  prawna  jak  działanie  "z urzędu",  więc  czas  wreszcie  aresztować  Prezydenta  Lublina    Krzysztofa  Zuka  za  narażenie  miasta  Lublina  na...  milionowe  straty w  związku  z  budową  stadionu kurnika NA  BAGNIE  po  cukrowni  za  140 milionów (sic?)  a  wcześniej  dokonanie  przestępstwa poprzez  wykupienie  tego  BAGNA  z  budżetu  miejskiego  za  10 milionów   bez  konsultacji  społecznej .  Obecnie  na  ironie  do  tegoż  "stadionu"  za  kilkaset  milionów  dobudowane  będą  DOJAZDY (sic?).  Komu  potrzebny  stadion  za  140 milionów  NA  BAGNIE ?.    Jest  potrzeba  posiadania  stadionu  dla  Lublina  ale  nie  NA  BAGNIE ! .       Potrzebujemy  STADION  EUROPEJSKI  z  torem  żużlowym  ale  na  przedmieściach  Lublina  bez  dodatkowych  kosztów  budowy  nowych  arterii  dojazdowych !!!!!!!.      Taki  STADION  EUROPEJSKI  może  stanąć  na  Sławinku,  Felinie  czy  Spółdzielczości  Pracy  ale  nigdy  w  regionie  już  i  tak   obciążonym  "korkami"  komunikacyjnymi !.   Aresztować  Prezydenta  przed  utratą  milionów  dla  miasta  Lublina !!! .

---------DLACZEGO  PROKURATURA  NIE  WKRACZA  DO  LUBELSKIEGO  RATUSZA ?-----------------------    Jest  taka  procedura  prawna  jak  działanie  "z urzędu",  więc  czas  wreszcie  aresztować  Prezydenta  Lublina    Krzysztofa  Zuka  za  narażenie  miasta  Lublina  na...  milionowe  straty w  związku  z  budową  stadionu kurnika NA  BAGNIE  po  cu... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!