piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Bloki zamiast aquaparku w Lublinie? Radni zajmą się zmianą planu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2012, 21:03
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Działki przy ul. Koncertowej, na których miał powstać wodny park rozrywki mają być przeznaczone pod nowe osiedle. W najbliższy czwartek miejscy radni będą zatwierdzać zmianę planu zagospodarowania. Prezydent liczy, że dzięki temu szybko sprzeda grunty.

Czwartkowa uchwała oznaczać będzie ostateczne przekreślenie wcześniejszych planów co do tego terenu. Na poszukiwaniach inwestora chcącego zbudować tu aquapark polegli aż trzej prezydenci. Firmy takiej nie znalazł ani Andrzej Pruszkowski, ani Adam Wasilewski (była to jedna z jego sztandarowych obietnic wyborczych), ani też obecny prezydent Krzysztof Żuk.

– Aquapark nie interesuje żadnego z inwestorów prywatnych, przetargi i rozmowy nie doprowadziły do żadnych efektów – wyjaśnia Krzysztof Żuk. – Inwestorzy uznają, że ryzyko ekonomiczne związane z takim przedsięwzięciem jest zbyt duże i nie chcą wchodzić w tego typu projekty.

O teren dopytywali za to deweloperzy wyspecjalizowani w budowie domów mieszkalnych. Właśnie dlatego Ratusz postanowił, że teren zostanie przeznaczony pod nowe osiedle.

– Działki przy Koncertowej są znakomicie położone, świetnie skomunikowane, leżą w środku dużej dzielnicy, obok terenów, na których urządzony zostanie nowy park. Nie sądzę, żebyśmy mieli problemy ze sprzedażą tych nieruchomości – dodaje Żuk.

Zmiana planu zagospodarowania wejdzie w życie po upływie 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. I od tej pory miejscy urzędnicy będą mogli przygotowywać nieruchomości do sprzedaży.

Co z aquaparkiem? Ratusz odpowiada, że tego typu atrakcje mają towarzyszyć basenowi olimpijskiemu, którego budowa planowana jest w Al. Zygmuntowskich.

Ostatnie przetargi na Koncertową

Ratusz ogłaszając przetarg na sprzedaż ziemi zastrzegł, że inwestor ma zbudować 50-metrowy basen odkryty i 25-metrowy kryty oraz inne obiekty, a cenę wywoławczą ustalił na 30 mln złotych. Chętnych nie było. Miasto ograniczyło wymagania co do aquaparku i obniżyło cenę do 19,3 mln zł. Także i to nie przyniosło efektu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lublin od urodzenia
WSA
LUBELAK
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lublin od urodzenia
Lublin od urodzenia (28 maja 2012 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, tak będziemy pamiętali i wybierzemy w zamian wielkiego budowniczego kościołów, kosmopolite a la Michów pokroju p. Dzięki Bogu byłego A. Pruszkowiskiego....wrzuć kolego na luz.......
Rozwiń
WSA
WSA (26 maja 2012 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIECH USTALĄ TYLKO MINIMALNĄ ODLEGŁOŚĆ ZABUDOWY BUDYNKÓW NA 5 METRÓW ALBO NIE NIECH OKREŚLĄ JĄ NA 1,5 METRA - WIĘCEJ BLOKÓW WYBUDUJĄ, DO TEGO NIECH OKREŚLĄ ŻE WOLNO BUDOWAĆ I BLOKI I DOMY JEDNORODZINNE.

NIECH OKREŚLĄ ŻE MOŻNA BUDOWAĆ NIE ZAPEWNIAJĄC ŻADNEJ DROGI DOJAZDOWEJ NO CHYBA ŻE NAJWYŻEJ TO POLNA I NIECH NIE OKREŚLĄ ŻADNYCH WYMOGÓW DLA TERENÓW ZIELONYCH WOKÓŁ BLOKÓW PRZECIEŻ WŁAŚNIE TAKICH MIESZKAŃ OCZEKUJĄ LUDZIE W TYM MIEŚCIE..................................
Rozwiń
LUBELAK
LUBELAK (26 maja 2012 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DZIĘKUJEMY ZA KOLEJNĄ SPEŁNIONĄ OBIETNICĘ WYBORCZĄ! PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH BĘDZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ! I O WIELU INNYCH SPRAWACH RÓWNIEŻ!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!