Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2008 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Bogaci się bogacą

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 22 A A

Luksusowa wersja samochodu za prawie 900 tys. zł, pierścionek za 35 tys., zegarek za 25 tys. czy stringi za 500 zł. Najbogatsi lublinianie wydają coraz więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo że urzędy skarbowe jeszcze nie podliczyły wszystkich danych, to już widać, że milionerów przybywa.

- Obecnie mamy informacje z 12 na 23 urzędy w województwie. W 2006 roku w tych dwunastu miejscach przychód ponad milion zł zadeklarowało 2845 osób. A rok później już 4740. I to bez największego I Urzędu Skarbowego w Lublinie - mówi Dorota Frankowska z Izby Skarbowej w Lublinie.

- W Lubelskiem jest jeszcze sporo do zrobienia, ale i u nas coś się zmienia. Wystarczy spojrzeć na siedziby firm, które wyglądają coraz lepiej i świadczą o dobrej sytuacji finansowej przedsiębiorców - mówi Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu. - Widzimy także, że w naszych szkoleniach bierze udział coraz więcej biznesmenów.

Przypływ gotówki widać w sklepach, które bogacze odwiedzają w poszukiwaniu luksusowych towarów. Na przykład zegarków. - Najdroższy, jaki sprzedaliśmy w tym roku, to Maurice Lacroix za 25 tys. zł. Nabywców znalazło też kilka pierścionków z brylanatmi, każdy po 30-35 tysięcy - wylicza znany lubelski jubiler.

Majętni lublinianie nie stronią też od ekskluzywnych artykułów spożywczych. - Najdroższy sprzedany alkohol to koniak Martel L'or. 0,7 litra za 5999 zł. W lubelskiej Stokrotce Premium poszły już dwie sztuki tego szlachetnego trunku - mówi Aneta Czarska, rzecznik sieci Stokrotka.

Nie brakuje też amatorów kawy ziarnistej Blue Mountain po 299 zł za 250-gramową paczkę, koniaku Remy Martin XO Excellence za 629 zł czy szampana Moet&Chandon Don Perignon za "jedyne” 625 zł.

Cena herbaty ekspresowej Williamson za 79 zł nie przeraża nawet przeciętnych mieszkańców, ale już za odrobinę gęsiego foie gras za 75 zł czy dwa dekagramy czarnych trufli za 52 zł chętnie płacą tylko najbogatsi.

Większości z nas pozostają jednak tylko marzenia o milionach. Nielicznym się spełniają. - Szóstkę w Dużym Lotku trafił 21 czerwca tego roku gracz w Wąwolnicy. Wygrał dokładnie 2 819 231 zł i 40 groszy - mówi Edward Sidoruk, dyrektor lubelskiego oddziału Totalizatora Sportowego.
Wspł. (mag)

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 00:14
Za to że takie osoby jak Pan i inni pozwalają sobie na takie traktowanie. Czy ten Pan trzyma Pana u siebie? Przywiązał do swojej firmy?? Chcesz zarabiać tyle co ten Pan??? To zrób coś wiecej a nie tylko narzekać na forach!
Avatar
kamyk / 18 lipca 2008 o 18:34
werner napisał:
Budynek projektował Stanisław Witkiewicz, który był ojcem Witkacego i wybitnym architektem! Witkacy nie zajmował się architekturą - dlatego "nie była jego najmocniejszą stroną"

dzieki za szczególowe info nt. pochodzenia tego budynku, nie wiedziałem. Ale to nadal nie zmienia faktu, ze jest obrzydliwy. A fakt, ze projektował go Witkacy, sorry, nie do każdego przemawia to jego "dzieło" architektoniczne. Sztuki pisał niezłe, zresztą jestem stałym bywalcem teatru jego imienia z Zakopanem, ale architektura nie była jego najmocniejszą stroną - moje prywatne zdanie.
Budynki w majątkach mojej rodziny inspirowali Franciszek Maria Lanci i Adam Idźkowski, ale to był XIX wiek i może dlatego mam inny smak...
rozwiń
Avatar
bbb / 18 lipca 2008 o 17:13
aaa napisał:
Niech gazeta napisze ile ten pan Kita płaci swoim pracownikom w jego salonach!! 1000zł na rękę!! I wtedy juz wszyscy będą wiedzieli skąd ten pan ma taki dom i majątek.

A ile ma płacić? 10.000? ZA CO? Pytam się ZA CO!!!
Już nie mogę, gdzie nie czytam, to ciągłe narzekania, że za mało płacą. Płacą mało, bo tyle się należy! Jak się ktoś nie zgadza, to niech szuka lepszej pracy. Ja pracuję 8godzin + jeszcze ze 2 przeznaczam na rozwój, bo CHCĘ zarabiać więcej.
Inna kwestia to jest taka, że na rękę dostaje się o 30% mniej! Czemu nikt nie pisze o kwotach brutto i nie ma pretensji w jaki głupi sposób są marnowane publiczne pieniądze.

Ludzie przestańcie wiecznie zachowywać się jak "pies ogrodnika". Ktoś napisał, że w Ameryce ludzie się dorabiali generacjami. Może i prawda, ale jest wielu co się za życia dorobiło milionów. A wiecie czemu? BO CIĘŻKO NA TO PRACOWALI! A jak widzieli, że komuś cię udało, to nie wyzywali od złodzieji, a brali z nich przykład!

Nie chcecie pracować za 1000zł w Lublinie - pojedźcie do Wrocławia, Krakowa, czy Warszawy. Znacie języki i macie odwagę - jest praca za granicą.
Jest wiele opcji. Jak ktoś jest gotów do poświęceń by się dorobić, to się dorobi. Wiem coś na ten temat. Jestem przed 30 a zarobiłem już na mieszkanie i samochód. Może mało, ale pierwsza moja praca to 1/4etatu za 160zł miesięcznie i nie ukradłem nikomu ani grosza, ani pracodawców nie oszukiwałem!

Skoro mi się udało od zera zarobić w końcu na jakieś minimum życiowe, to czemu by się nie miało udać komuś innemu?

A ile ma płacić? 10.000? ZA CO? Pytam się ZA CO!!!
Już nie mogę, gdzie nie czytam, to ciągłe narzekania, że za mało płacą. Płacą mało, bo tyle się należy! Jak się ktoś nie zgadza, to niech szuka lepszej pracy. Ja pracuję 8godzin + jeszcze ze 2 przeznaczam na rozwój, bo CHCĘ zarabiać więcej.
Inna kwestia to jest taka, że na rękę dostaje się o 30% mniej! Czemu nikt nie pisze o kwotach brutto i nie ma pretensji w jaki głupi sposób są marnowane publiczne pieniądze.

Ludzie przestańc... rozwiń
Avatar
abc / 18 lipca 2008 o 11:27
Płacą tyle za koniak czy kawę, żeby nie zapłacić uczciwie swoim pracownikom
Avatar
werner / 18 lipca 2008 o 11:26
i tak na marginesie, nie wszystko, co jest zabytkiem musi byc cudem estetyki, jest sporo "zabytkowych" kamienic w Lublinie, które sa koszmarkami... a to że maja 100-150 lat nie dodaje im bynajmniej estetyki
Avatar
werner / 18 lipca 2008 o 11:21
dzieki za szczególowe info nt. pochodzenia tego budynku, nie wiedziałem. Ale to nadal nie zmienia faktu, ze jest obrzydliwy. A fakt, ze projektował go Witkacy, sorry, nie do każdego przemawia to jego "dzieło" architektoniczne. Sztuki pisał niezłe, zresztą jestem stałym bywalcem teatru jego imienia z Zakopanem, ale architektura nie była jego najmocniejszą stroną - moje prywatne zdanie.
Budynki w majątkach mojej rodziny inspirowali Franciszek Maria Lanci i Adam Idźkowski, ale to był XIX wiek i może dlatego mam inny smak...
Avatar
baton / 18 lipca 2008 o 10:42
foie za tyle kasy? dajcie mi namiar na tego smakosza to jak będę wracał z Francji to mu przywiozę parę kilo za1/3 ceny i wyjdę na swoje a prawdziwego koniaku to radzę się napić w okolicy Cognac za 15 € za litr, ale takiego prosto z kadzi od chłopa bo to co jest w butelkach to są różne mieszanki
Avatar
ego / 18 lipca 2008 o 10:38
Gość napisał:
a myslicie ze oni na kim sie bogacą i na kim żerują.... Kazdy wie ze w Polsce dorobic sie mozna do takich pieniazków tylko poprzez kradzież..

i płacenie ludziom nędzne grosze.
Avatar
ego / 18 lipca 2008 o 10:36
mimo wszystko lubelszczyzna to tak zadupie Polski o normalnych zarobkach nie ma mowy o normalnej pracy też a klub biznesu może mie dobre samopoczucie ale to i tak nie zmieni nędznego obrazu naszego województwa
Avatar
Lublinianka / 18 lipca 2008 o 10:25
Panie Werner jesli nie zna Pan na historii i na architekturze niech sie Pan nie odzywa. Rezydencja Pana Kity to Pałac w Łańcuchowie cudowwna budowla zaprojektowana przez Witkacego!!!!!. Wczesniej był tam szpital. Wokól pałacu jest piekny park schodzący do Wieprza.
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 00:14
Za to że takie osoby jak Pan i inni pozwalają sobie na takie traktowanie. Czy ten Pan trzyma Pana u siebie? Przywiązał do swojej firmy?? Chcesz zarabiać tyle co ten Pan??? To zrób coś wiecej a nie tylko narzekać na forach!
Avatar
kamyk / 18 lipca 2008 o 18:34
werner napisał:
Budynek projektował Stanisław Witkiewicz, który był ojcem Witkacego i wybitnym architektem! Witkacy nie zajmował się architekturą - dlatego "nie była jego najmocniejszą stroną"

dzieki za szczególowe info nt. pochodzenia tego budynku, nie wiedziałem. Ale to nadal nie zmienia faktu, ze jest obrzydliwy. A fakt, ze projektował go Witkacy, sorry, nie do każdego przemawia to jego "dzieło" architektoniczne. Sztuki pisał niezłe, zresztą jestem stałym bywalcem teatru jego imienia z Zakopanem, ale architektura nie była jego najmocniejszą stroną - moje prywatne zdanie.
Budynki w majątkach mojej rodziny inspirowali Franciszek Maria Lanci i Adam Idźkowski, ale to był XIX wiek i może dlatego mam inny smak...
rozwiń
Avatar
bbb / 18 lipca 2008 o 17:13
aaa napisał:
Niech gazeta napisze ile ten pan Kita płaci swoim pracownikom w jego salonach!! 1000zł na rękę!! I wtedy juz wszyscy będą wiedzieli skąd ten pan ma taki dom i majątek.

A ile ma płacić? 10.000? ZA CO? Pytam się ZA CO!!!
Już nie mogę, gdzie nie czytam, to ciągłe narzekania, że za mało płacą. Płacą mało, bo tyle się należy! Jak się ktoś nie zgadza, to niech szuka lepszej pracy. Ja pracuję 8godzin + jeszcze ze 2 przeznaczam na rozwój, bo CHCĘ zarabiać więcej.
Inna kwestia to jest taka, że na rękę dostaje się o 30% mniej! Czemu nikt nie pisze o kwotach brutto i nie ma pretensji w jaki głupi sposób są marnowane publiczne pieniądze.

Ludzie przestańcie wiecznie zachowywać się jak "pies ogrodnika". Ktoś napisał, że w Ameryce ludzie się dorabiali generacjami. Może i prawda, ale jest wielu co się za życia dorobiło milionów. A wiecie czemu? BO CIĘŻKO NA TO PRACOWALI! A jak widzieli, że komuś cię udało, to nie wyzywali od złodzieji, a brali z nich przykład!

Nie chcecie pracować za 1000zł w Lublinie - pojedźcie do Wrocławia, Krakowa, czy Warszawy. Znacie języki i macie odwagę - jest praca za granicą.
Jest wiele opcji. Jak ktoś jest gotów do poświęceń by się dorobić, to się dorobi. Wiem coś na ten temat. Jestem przed 30 a zarobiłem już na mieszkanie i samochód. Może mało, ale pierwsza moja praca to 1/4etatu za 160zł miesięcznie i nie ukradłem nikomu ani grosza, ani pracodawców nie oszukiwałem!

Skoro mi się udało od zera zarobić w końcu na jakieś minimum życiowe, to czemu by się nie miało udać komuś innemu?

A ile ma płacić? 10.000? ZA CO? Pytam się ZA CO!!!
Już nie mogę, gdzie nie czytam, to ciągłe narzekania, że za mało płacą. Płacą mało, bo tyle się należy! Jak się ktoś nie zgadza, to niech szuka lepszej pracy. Ja pracuję 8godzin + jeszcze ze 2 przeznaczam na rozwój, bo CHCĘ zarabiać więcej.
Inna kwestia to jest taka, że na rękę dostaje się o 30% mniej! Czemu nikt nie pisze o kwotach brutto i nie ma pretensji w jaki głupi sposób są marnowane publiczne pieniądze.

Ludzie przestańc... rozwiń
Avatar
abc / 18 lipca 2008 o 11:27
Płacą tyle za koniak czy kawę, żeby nie zapłacić uczciwie swoim pracownikom
Avatar
werner / 18 lipca 2008 o 11:26
i tak na marginesie, nie wszystko, co jest zabytkiem musi byc cudem estetyki, jest sporo "zabytkowych" kamienic w Lublinie, które sa koszmarkami... a to że maja 100-150 lat nie dodaje im bynajmniej estetyki
Avatar
werner / 18 lipca 2008 o 11:21
dzieki za szczególowe info nt. pochodzenia tego budynku, nie wiedziałem. Ale to nadal nie zmienia faktu, ze jest obrzydliwy. A fakt, ze projektował go Witkacy, sorry, nie do każdego przemawia to jego "dzieło" architektoniczne. Sztuki pisał niezłe, zresztą jestem stałym bywalcem teatru jego imienia z Zakopanem, ale architektura nie była jego najmocniejszą stroną - moje prywatne zdanie.
Budynki w majątkach mojej rodziny inspirowali Franciszek Maria Lanci i Adam Idźkowski, ale to był XIX wiek i może dlatego mam inny smak...
Avatar
baton / 18 lipca 2008 o 10:42
foie za tyle kasy? dajcie mi namiar na tego smakosza to jak będę wracał z Francji to mu przywiozę parę kilo za1/3 ceny i wyjdę na swoje a prawdziwego koniaku to radzę się napić w okolicy Cognac za 15 € za litr, ale takiego prosto z kadzi od chłopa bo to co jest w butelkach to są różne mieszanki
Avatar
ego / 18 lipca 2008 o 10:38
Gość napisał:
a myslicie ze oni na kim sie bogacą i na kim żerują.... Kazdy wie ze w Polsce dorobic sie mozna do takich pieniazków tylko poprzez kradzież..

i płacenie ludziom nędzne grosze.
Avatar
ego / 18 lipca 2008 o 10:36
mimo wszystko lubelszczyzna to tak zadupie Polski o normalnych zarobkach nie ma mowy o normalnej pracy też a klub biznesu może mie dobre samopoczucie ale to i tak nie zmieni nędznego obrazu naszego województwa
Avatar
Lublinianka / 18 lipca 2008 o 10:25
Panie Werner jesli nie zna Pan na historii i na architekturze niech sie Pan nie odzywa. Rezydencja Pana Kity to Pałac w Łańcuchowie cudowwna budowla zaprojektowana przez Witkacego!!!!!. Wczesniej był tam szpital. Wokól pałacu jest piekny park schodzący do Wieprza.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!