niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Bogdanki nie oddamy!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2007, 16:47

Wczorajsze spotkanie z naszymi parlamentarzystami nie uspokoiło górników. Dziś związkowcy mają zdecydować o strajku generalnym.

Czują się oszukani przez ministra skarbu, który mimo wcześniejszych deklaracji nie potwierdził wyłączenia kopalni z rządowego programu konsolidacji.
- Tyle razy nas zwodzono, że nie wierzymy już w żadne obietnice - tłumaczy Bogusław Szmuc, przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego. - Jeśli w ciągu kilku dni nie zapadnie decyzja o zachowaniu samodzielności Bogdanki podejmiemy najbardziej drastyczne kroki. Jak ginąć to przynajmniej z honorem.
To miało być spotkanie ostatniej szansy. Na wczorajsze rozmowy ze związkowcami i zarządem kopalni w sprawie rządowego programu konsolidacji stawił się wojewoda lubelski oraz ośmiu lubelskich posłów wszystkich ugrupowań (zabrakło jedynie przedstawicieli PO). Nikt nie miał wątpliwości: Bogdanka powinna zachować niezależność.
- Połączenie kopalni z grupą Enea i elektrownią Kozienice nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia. To decyzja polityczna - mówiła Gabriela Masłowska z Ruchu Ludowo-Narodowego. - Dlatego jestem zdecydowana aż do bólu walczyć o naszą kopalnię. Tyle że sama niewiele mogę, tak naprawdę wszystko jest w rękach PiS.
- Oczywiście, że musimy połączyć siły - zgodził się Grzegorz Kurczuk, poseł SLD. - Dlatego apeluję do posła Michałkiewicza, żeby jeszcze w tym tygodniu zorganizował wszystkim posłom z Lubelszczyzny spotkanie z ministrem skarbu. Nawet w nocy, po robocie sejmowej. Może to jakiś sposób, skoro dotychczasowe zawiodły? - Na pewno nie możemy dopuścić do strajku - dodał Jarosław Żaczek z PiS.
Krzysztof Michałkiewicz, lubelski lider PiS, obiecał zorganizować spotkanie lubelskich posłów z ministrem Wojciechem Jasińskim. - Sam już zaczynam się denerwować, że wciąż nie ma decyzji o przyszłości Bogdanki - mówił Michałkiewicz. - Ja wierzę, że niebawem zapadnie. I że to będzie dobra decyzja dla Bogdanki, cokolwiek by to miało znaczyć - ocenił Wojciech Żukowski, wojewoda lubelski.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!