wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Już kilkaset osób podpisało się pod wnioskiem o to, żeby Czarcia Łapa pozostała w rękach dotychczasowych właścicieli.

Czy tak się stanie, zdecyduje prezydent Lublina.

Decyzja o przyszłości Czarciej ma być podjęta po spotkaniu prezydenta z dotychczasowymi szefami lokalu. Dziś Ratusz wyznaczy termin spotkania. - To kwestia kilku dni - zapewnia Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.

Z końcem miesiąca właścicielom kawiarni kończy się umowa na dzierżawę pomieszczeń. Umowę wypowiedzieli właściciele kamienicy: Zarząd Nieruchomości Komunalnych i spółka Kamienice Miasta. Jak tłumaczą, przez kilka lat nie mogli się doczekać deklaracji planowanych remontów lokalu i działalności kulturalnej, która byłaby w nim prowadzona. Kością niezgody okazał się też czynsz, który płacą najemcy. Zdaniem właścicieli, jest on zbyt niski. Zarządcy kamienicy zdecydowali, że trzeba ogłosić konkurs na nowego najemcę lokalu.

Sprzeciwili się temu radni z Komisji Kultury i Ochrony Zabytków. Dwóch z nich: Marcin Nowak i Michał Widomski, złożyli interpelację, w której wezwali do przywrócenia dotychczasowej umowy najmu.

Początkowo za zorganizowaniem konkursu był też Wasilewski. Ale w końcu prezydent uznał, że potrzebuje więcej informacji o sprawie. W tym celu spotka się z dotychczasowymi właścicielami kawiarni.

- Od kilku miesięcy nie wiemy, co dalej z naszym lokalem. Zamiast czekać na werdykt, wolelibyśmy skupić się na planowaniu wydarzeń artystycznych czy remontów - mówi Jerzy Żukowski z Czarciej.

Na prezydenta w kawiarni czeka też lista z podpisami osób, które chcą, żeby lokal pozostał w rękach Żukowskich. Wpisało się tam kilkuset lublinian. - Mamy nadzieję, że prezydent weźmie pod uwagę zdanie tylu ludzi - dodaje Żukowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubelak
alberto
Jakiś
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelak
lubelak (21 stycznia 2008 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten pan na zdjęciu był kiedyś dyrektorem w firmie MONTEX ale też się rozpadła
Rozwiń
alberto
alberto (21 stycznia 2008 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Relikt utrzymać! Porządna, wsiowa lubelska knajpa. Byłem tam raz. Żywy Lyblin.
Rozwiń
Jakiś
Jakiś (21 stycznia 2008 o 07:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem co za sens pozwolić niekompetentnym osobom na prowadzenie jednej z najbardziej znanych lubelskich kawiarni. Nie zawsze stary znaczy lepsze. Dotychczasowi u zytkownicy (nie właściciele) niewiele robią by kawiarnia odzyskała swój poprzedni splendor, wyczerpały się pomysły, brak pieniędzy....? Ta kawiarnia wymaga najemcy z prawdziwego zdarzenia, powiewu świeżości. Obecnie jest to dla nikogo nieatrakcyjna ruina. Uważam że powinien ją przejąć ktoś kto zrobi w niej remont i zapewni odpowiedni klimat. Czy myślicie że jeżeli obecni u zytkownicy teraz nic nie robią to nagle zaczną działać? - wątpię. A zawarcie nowej umowy z nieudolnymi biznesmenami to byłby jakiś akt łaski ze strony prezydenta miasta narażający go nie tylko na śmieszność i posądzenie o głupotę ale także na restrykcje prawne. Łamanie przepisów o finansach publicznych jest karalne, przetarg winien zostać przeprowadzony zgodnie z literą prawa, miasto ma obowiązek pobierać czynsz za lokal w odpowiedniej wysokości i w dbałości o własny interes wybrać nie tylko tego co więcej wpłaci do jego kasy za najem ale też kogoś kto będzie miał środki na zrobienie ładu w tym lokalu. Myślcie troszeczkę kochani, myślenie jest za darmo nawet ewyjdzie wam bilans na plus, w czarciej nawet dobrej kawy nie podają
Rozwiń
jozef-48
jozef-48 (21 stycznia 2008 o 06:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZARCIA POWINNA ZOSTAC JEST TO JEDYNA KAWIARNIA Z TRADYCJAMI
JEST ONA USYTUOWANA W CENTRUM -STARE MIASTO - JAK PRZEROBIĄ TEN LOKAL
POD PRETEKSTEM REMONTU TO BEDZIEMY MIELI TO CO Z INNYMI
KAWIARNIAMI SIĘ STALO -slepik-butik-itp. -A TEGO TYPU LOKALI Z HISTORIA
BRAK
SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE I NASI RADNI POSTARAJCIE SIĘ
ZATRZYMAC JEDNĄ KAWIARNIĘ - CIASTKARNIĘ - Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA
JAK PRZEROBIA TEN LOKAL TO LADNIEJ ZAPEWNE ĘDZIE WOKOŁ M. TRYBUMALU
Rozwiń
elry
elry (21 stycznia 2008 o 04:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak jestem za tym by pozostawić starych właścicieli ,na długa umowę ta ni8ewiadoma i ograniczenia krótkimi terminamu najmu szkodzi pomieszczeniom bo trudno je remontować jak lokal trzeba będzie oddać
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!