poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Bój o metropolię trwa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2008, 18:50

Lubelscy parlamentarzyści i władze województwa będą wspierać starania władz Lublina o przyznanie naszemu miastu statusu metropolii.

To wniosek z dzisiejszego spotkania zorganizowanego przez prezydenta miasta.

Ratusz szuka poparcia dla własnego projektu ustawy, która uwzględni Lublin na liście przyszłych metropolii. Projekt na prośbę prezydenta miasta przygotowują lubelscy naukowcy. Dokument będzie konkurować ze zgłoszonym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji projektem wojewody śląskiego, który zakłada wyznaczenie siedmiu metropolii: warszawskiej, krakowskiej, wrocławskiej, poznańskiej, łódzkiej, górnośląskiej i pomorskiej.

Czasu jest niewiele: głosowanie w Sejmie ma się odbyć przed wakacjami, dlatego nasz projekt powinien być gotowy jeszcze w maju. W skład lubelskiego zespołu metropolitalnego oprócz Lublina miałyby wejść też powiaty lubelski ziemski, świdnicki, lubartowski i łęczyński. (DRS)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KK
walek
Dr
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KK
KK (13 maja 2008 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUBELSCY POSłOWIE BEZ WZGLęDU NA PRZYNALEżNOść PARTYJNą TO BANDA NIEUDACZNIKóW KTóRZY JAK WIDAć Z OSIąGNIęć NIC POWAżNEGO NIE ZROBOLI DLA MIASTA I ZIEMI LUBELSKIEJ,JAK WIDAć PO STANIE INFRASTRUKTURY I GOSPODARKI.DOść JUż SZCZYTNYCH PLANóW I BICIA PIANY,W PROPAGANDZIE LEPSI BYLI KOMUNIśCI BO ONI COś OPRóCZ TEGO ROBILI
Rozwiń
walek
walek (13 maja 2008 o 00:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Metrozaścianek lub metrodziura.
Rozwiń
Dr
Dr (12 maja 2008 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To są chore ambicje. Metropolia to gęsto zaludniony i wysoko zurbanizowany obszar, który stanowi centrum gospodarcze. Gdzie tu Lublin i jego okolica. Jak ktoś był na Śląsku czy w Trójmieście może sobie łatwo porównać. Gdzie jest ten przemysł i sieć komunikacyjna? Jak to będzie plus jeszcze z minimum z 200 tys nowych mieszkańców to można się będzie starać o status metropolii. Teraz trzeba się pogodzić z tym, że jesteśmy głęboką prowincją. Która ma też swoje uroki.
Rozwiń
czereśniak
czereśniak (12 maja 2008 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakaż to metropolia, skoro musi się posiłkować ludźmi z głębokiej prowincji, o wątpliwej reputacji, przy obsadzaniu ważniejszych stanowisk? Toż to prowincja, zaścianek, dziadostwo...
Rozwiń
lubelak
lubelak (12 maja 2008 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Projekt na prośbę prezydenta miasta przygotowują lubelscy naukowcy.", tacy jak ten profesor Wendeker ob Biokompleksu )))))))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!