Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 maja 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Breloczek trzeźwości w Noc Kultury w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
15 7 A A

Ci, którzy w Noc Kultury będą upijać się na świeżym powietrzu dostaną od patrolu wolontariuszy gadżety z hasłami zachęcającymi do trzeźwości. Ci, którzy chcą w takich patrolach uczestniczyć jeszcze mogą się zgłaszać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wolontariusze będą w wyznaczonych obszarach rozdawać gadżety osobom, które będą spożywały alkohol, ale nie tylko im - mówi Magda Zylik z Warsztatów Kultury, które są organizatorem Nocy Kultury mającej odbyć się z 7 na 8 czerwca.

- Będziemy mieć breloczki, notesy, długopisy i inne gadżety. Każdy z wolontariuszy będzie w koszulce z napisem "Ambasador Kultury”, logo Nocy Kultury i napisem "Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych”.

Chętnych na pracę w takich koszulkach było w już 20 osób. - Na wolontariuszy czekamy do 30 maja (piątek) włącznie, bo na sobotę planujemy szkolenie przygotowujące ich do działań edukacyjno-informacyjnych. Jeśli chętnych będzie więcej, jesteśmy przygotowani na przeprowadzenie drugiego szkolenia w środę - dodaje Zylik. Szkolenie ma trwać osiem godzin i będzie prowadzone przez specjalistów od spraw uzależnień. Chętni mogą zgłaszać się śląc mail na adres m.zylik@warsztatykultury.pl.

O zorganizowanie takich patroli upomniało się w Ratuszu dwoje radnych PO: Marta Wcisło i Piotr Dreher, który przewodniczy Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W oficjalnym piśmie do prezydenta radni zwracali uwagę, że nie wszyscy uczestnicy Nocy Kultury oddają się tylko kulturze.

- Niestety dla wielu z nich to przedsięwzięcie staje się okazją do ryzykownych zachowań związanych z nadużywaniem napojów alkoholowych stwierdzają Wcisło i Dreher. Proponują, by celem takich patroli było "zwracanie uwagi osobom spożywającym alkohol na niestosowność, szkodliwość oraz nielegalność ich zachowania”.

Ratusz podchwycił pomysł i przeznaczył na tę akcję 5 tys. złotych. - Działania podejmowanie przez wolontariuszy nie mogą mieć charakteru interwencji w stosunku do osób spożywających alkohol, do których uprawnione są wyłącznie służby mundurowe i porządkowe - zastrzegła w odpowiedzi dla radnych Monika Lipińska, zastępca prezydenta miasta.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Artur / 30 maja 2014 o 14:14

Ciekawe, skąd ta negatywne nagonka. Skoro pojawił się taki pomysł i znaleźli się chętni, to znaczy, że jest taka potrzeba.  

Avatar
olo / 30 maja 2014 o 10:06

beda rozdawac nagrody za picie alko:D:D oby tak dalej... 

Avatar
Adam / 30 maja 2014 o 09:41

Czy Rafał "koZa" K. dostał już taki breloczek?? Czy przeprosił a burdy z zeszłego roku? Czy poniósł konsekwencje swoich czynów?

Avatar
Lubelak / 30 maja 2014 o 06:17

Pani radna, która zarabia na nietrzeźwości posiadając kilka sklepów, gdzie głównie alkohol leje się strumieniami, byłem nawet świadkiem sprzedaży nieletnim w jednym z nich. Nie nagrałem sytuacji wiec dowodu nie mam.... ale taka radna z komisji trzeźwości a zarabia na nietrzeźwości.

Ciekawe czy jakby Noc kultury odbywała się na kalinie to by się poświęciła i w sklepach w tę noc nie sprzedawała alkoholu ??

Avatar
basia / 30 maja 2014 o 02:12
Ambasador głupoty lepiej brzmi !
Avatar
por. Lukas / 30 maja 2014 o 00:14

czy to jest karważ twarz normalny kraj, normalne miasto, normalni ludzie?! czy może Austria z czasów Franciszka Józefa - bo dla mnie to historia niczym ze Szwejka

jakie pieprzone breloczki trzeźwości?! kto wymyśla te idiotyzmy, skąd bierze na to pieniądze (nie swoje)?!

Nowy Jork ma 51 radnych i 8 mln mieszkańców, Lublin 31 radnych i 350 tys. mieszkańców. Jak widać, naszym radnym się nudzi. Wszystko już uradzili, załatwili, uchwalili - teraz mogą podpisać listę i odebrać uczciwie zapracowaną dietę.

Tak trzymać! Szwejk wiecznie żywy

Avatar
lublinianin / 29 maja 2014 o 22:27

Bardzo sceptycznie odnoszę się do tego pomysłu. Mam nadzieję, że ci którzy wpadli na ten pomysł pomyśleli także o zapewnieniu bezpieczeństwa wolontariuszom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym nazwijmy to eksperymencie. Nie chcę aby potem w przypadku, gdy np. jak dojdzie do pobicia tych nierozsądnych i jak sądzę w przeważającej liczbie młodych nieznających życia "ekspertów" czyt. wolontariuszy od alkoholu, padło sakramentalne pytanie "..., a gdzie była policja?". Policja i tak ma dużo roboty i niech rajscy decydenci przypadki spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych pozostawią w gestii służbom do tego powołanych. Jak dla mnie,  pomysł z tym wolontariatem to zupełne nieporozumienie.  

Bardzo sceptycznie odnoszę się do tego pomysłu. Mam nadzieję, że ci którzy wpadli na ten pomysł pomyśleli także o zapewnieniu bezpieczeństwa wolontariuszom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym nazwijmy to eksperymencie. Nie chcę aby potem w przypadku, gdy np. jak dojdzie do pobicia tych nierozsądnych i jak sądzę w przeważającej liczbie młodych nieznających życia "ekspertów" czyt. wolontariuszy od alkoholu, padło sakramentalne pytanie "..., a gdzie była policja?". Policja i tak ma dużo roboty i niech rajscy decydenci przypa... rozwiń

Avatar
Artur / 30 maja 2014 o 14:14

Ciekawe, skąd ta negatywne nagonka. Skoro pojawił się taki pomysł i znaleźli się chętni, to znaczy, że jest taka potrzeba.  

Avatar
olo / 30 maja 2014 o 10:06

beda rozdawac nagrody za picie alko:D:D oby tak dalej... 

Avatar
Adam / 30 maja 2014 o 09:41

Czy Rafał "koZa" K. dostał już taki breloczek?? Czy przeprosił a burdy z zeszłego roku? Czy poniósł konsekwencje swoich czynów?

Avatar
Lubelak / 30 maja 2014 o 06:17

Pani radna, która zarabia na nietrzeźwości posiadając kilka sklepów, gdzie głównie alkohol leje się strumieniami, byłem nawet świadkiem sprzedaży nieletnim w jednym z nich. Nie nagrałem sytuacji wiec dowodu nie mam.... ale taka radna z komisji trzeźwości a zarabia na nietrzeźwości.

Ciekawe czy jakby Noc kultury odbywała się na kalinie to by się poświęciła i w sklepach w tę noc nie sprzedawała alkoholu ??

Avatar
basia / 30 maja 2014 o 02:12
Ambasador głupoty lepiej brzmi !
Avatar
por. Lukas / 30 maja 2014 o 00:14

czy to jest karważ twarz normalny kraj, normalne miasto, normalni ludzie?! czy może Austria z czasów Franciszka Józefa - bo dla mnie to historia niczym ze Szwejka

jakie pieprzone breloczki trzeźwości?! kto wymyśla te idiotyzmy, skąd bierze na to pieniądze (nie swoje)?!

Nowy Jork ma 51 radnych i 8 mln mieszkańców, Lublin 31 radnych i 350 tys. mieszkańców. Jak widać, naszym radnym się nudzi. Wszystko już uradzili, załatwili, uchwalili - teraz mogą podpisać listę i odebrać uczciwie zapracowaną dietę.

Tak trzymać! Szwejk wiecznie żywy

Avatar
lublinianin / 29 maja 2014 o 22:27

Bardzo sceptycznie odnoszę się do tego pomysłu. Mam nadzieję, że ci którzy wpadli na ten pomysł pomyśleli także o zapewnieniu bezpieczeństwa wolontariuszom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym nazwijmy to eksperymencie. Nie chcę aby potem w przypadku, gdy np. jak dojdzie do pobicia tych nierozsądnych i jak sądzę w przeważającej liczbie młodych nieznających życia "ekspertów" czyt. wolontariuszy od alkoholu, padło sakramentalne pytanie "..., a gdzie była policja?". Policja i tak ma dużo roboty i niech rajscy decydenci przypadki spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych pozostawią w gestii służbom do tego powołanych. Jak dla mnie,  pomysł z tym wolontariatem to zupełne nieporozumienie.  

Bardzo sceptycznie odnoszę się do tego pomysłu. Mam nadzieję, że ci którzy wpadli na ten pomysł pomyśleli także o zapewnieniu bezpieczeństwa wolontariuszom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym nazwijmy to eksperymencie. Nie chcę aby potem w przypadku, gdy np. jak dojdzie do pobicia tych nierozsądnych i jak sądzę w przeważającej liczbie młodych nieznających życia "ekspertów" czyt. wolontariuszy od alkoholu, padło sakramentalne pytanie "..., a gdzie była policja?". Policja i tak ma dużo roboty i niech rajscy decydenci przypa... rozwiń

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 10 5

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 22 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra