piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Bronisław Komorowski w Lublinie i w Chełmie. Były krzyki i gwizdy

Dodano: 16 kwietnia 2015, 19:15

Duże emocje towarzyszyły czwartkowej wizycie wyborczej Bronisława Komorowskiego w Lublinie. Radni PiS za pośrednictwem mediów pytali prezydenta o kontrowersje wokół przetargu na śmigłowce dla armii, a zwolennicy innych ugrupowań przygotowali mu gorące "powitanie” na placu Litewskim

Na spotkaniu w centrum Lublina oprócz zwolenników Komorowskiego pojawili się jego oponenci mający transparenty ze znakami partii KORWiN i Ruchu Narodowego. Wśród rekwizytów, jakie przynieśli były m. in. krzesła z balonów i afisze z antyprezydenckimi hasłami. "Precz z komuną i Komorem”, "Do widzenia” czy "Wejdź na krzesło” – to jedne z łagodniejszych okrzyków, jakie skandowali. Obie grupy przekrzykiwały się w gorącej atmosferze.

– Chciałem podziękować, że w niełatwych warunkach chcecie wyrazić poparcie dla mojej kandydatury. Dzięki takim zachowaniom będziecie wiedzieli, między kim a kim wybieracie 10 maja – mówił, a właściwie krzyczał do mikrofonu Komorowski.

Na placu Litewskim nie pojawili się natomiast radni wojewódzcy Prawa i Sprawiedliwości, którzy na zwołanej przed południem konferencji prasowej zadali prezydentowi pytanie dotyczące przetargu na zakup śmigłowców dla polskiej armii. Chodziło o niedawną publikację tygodnika "Wprost”. Jego dziennikarze napisali, że o wyborze dostawcy nie musi decydować najlepsza oferta, ale zobowiązania, jakie Komorowski ma wobec prezydenta Francji, który miał poprzeć kandydaturę Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy. W przetargu obok francuskiego Airbus Helicopters startuje m. in. PZL Świdnik.

– Obecność Bronisława Komorowskiego to najlepsza okazja, aby wszyscy mieszkańcy naszego regionu poznali odpowiedź na pytania, czy te doniesienia są prawdą i czy interesy województwa lubelskiego zostały sprzedane w zamian za interesy pana prezydenta – mówił podczas konferencji Artur Soboń, przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku województwa.

Dziennikarzom zapytać prezydenta się nie udało, bo zaplanowany wcześniej briefing prasowy z udziałem głowy państwa został odwołany. Odpowiedzi na to pytanie udzielił natomiast minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, który towarzyszył Komorowskiemu podczas części wizyty w Lublinie. – To nieprawda, że takie mechanizmy działają. Najkorzystniejszą ofertę wybierze komisja w MON, która przeanalizuje tysiące szczegółów. Tu nie ma kontekstu politycznego – zapewniał Siemoniak.

Sam Komorowski do kwestii wspomnianego przetargu nawiązał natomiast podczas spotkania z przedsiębiorcami w Targach Lublin. – Obecny czas nie sprzyja innemu myśleniu niż to, że trzeba kupować dobre uzbrojenie – tłumaczył.

Chełm po Lublinie

Po wizycie w Lublinie "Bronkobus” z prezydentem na pokładzie pojechał do Chełma, gdzie również przywitały go gwizdy i okrzyki grupy części zebranych. Zanim Bronkobus zajechał na pl. Łuczkowskiego Prezydent miał jeszcze chwilę na zejście do podziemi kredowych.

- Przez lata pracowałem w podziemiu i zejście do waszych podziemi wzbudziło we mnie szczególne refleksje - powiedział prezydent zwracając się do licznie zgromadzonych chełmian. Na plac Łuczkowskiego przybyło około 300 osób, w tym kilkunastoosobowa grupa wyposażonych w transparenty hałaśliwych oponentów. Tak jak większość zebranych przywitała prezydenta brawami i chóralnymi głosami poparcia, tak z drugiej strony młodzi ludzie skandowali obraźliwe dla niego i jego politycznego zaplecza hasła. W końcu Bronisław Komorowski nie wytrzymał, nazywając ich zachowanie politycznym barbarzyństwem.

- Ci młodzi ludzie nie doceniają tego, że przyszło im żyć w wolnej Polsce, w której bezkarnie można krytykować, czy wygwizdywać prezydenta – powiedział prezydent. – To efekt naszego podążania drogą demokracji, z której niektóre środowiska chcą nas zepchnąć.

Na koniec Bronisław Komorowski poprosił chełmian, by w prezydenckich wyborach oddali na niego swoje głosy, po czym zszedł do nich ze sceny.

Z Chełma Bronkobus skierował się do Annopola. W piątek Komorowski odwiedzi Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku, gospodarstwo pszczelarskie w Celejowie, piekarnię Sarzyńskiego w Kazimierzu Dolnym oraz szkółkę drzew i krzewów w Końskowoli. Ponadto na kazimierskim Rynku spotka się m. in. z Danielem Olbrychskim. (bar)

Zobacz zdjęcia z wizyty prezydenta w Chełmie

WIDEO

WIDEO

London Lady...
gość
gość
(90) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

London Lady...
London Lady... (22 kwietnia 2015 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...i to jest roznica klasy pomiedzy Komorem, a Panem Duda. Bylem na spotkaniu z tym ostatnim w Londynie. Pelna kultura i zatroskanie losem ojczyzny. Elegancko zorganizowane na zaprszenia, ktore mozna bylo kupic w naszej parafii z rekomendacja conajmniej dwoch osob. Nikt nie gwizdal i nie stosowal hasel. PO powinnosie uczyc takich spraw od madrzejszych i prawdziwych patriotow. Oczywiscie chamstwa trudno sie ustrzec i przy wyjsciu z McToures Hall zapodzial sie gdzies tlumacz, wiec miejscowi Polacy pomogli Panu Dudzie przytlumaczeniu pytan zadawanych przez dziennikarza Stock Monitor. Bylo to takie drobne i jedyne niedopatrzenie. Mozna jednak unikac niepotrzebnych zadraznien. Tlumacz powinien nie odstepowac Pana Dudy nawet na krok aby nie narazac Go na zbyteczne stresy...

Rozwiń
gość
gość (21 kwietnia 2015 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawda,takiej cioty to świat nie widział....  ech..

to niech wyjeżdżają nit tu ich nie trzyma 

Rozwiń
gość
gość (21 kwietnia 2015 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w Chełmie czy Lublinie to same barany Duda to wam wyjdzie pod brodą a kaczor to was osra jak srał na was do tej pory Lublin to przynajmniej ma obwodnice nie zapominajcie z kąt macie na to kasę na pewno nie od pisowców a na  Chełm się wypieli nawet Lublin was  okradł g....no macie i mieć będziecie jak będziecie głosować na pisowców 

Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2015 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zgred

Cap rogaty z bródką!

Rozwiń
marco
marco (18 kwietnia 2015 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Barani łbie !! wybrać bronka ,to już koniec polskości będzie w tym dzikim kraju !!!  wszyscy wyjadą !!!

Prawda,takiej cioty to świat nie widział....  ech..

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (90)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!