Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2015 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Bronisław Komorowski w Lublinie i w Chełmie. Były krzyki i gwizdy

0 90 A A

Duże emocje towarzyszyły czwartkowej wizycie wyborczej Bronisława Komorowskiego w Lublinie. Radni PiS za pośrednictwem mediów pytali prezydenta o kontrowersje wokół przetargu na śmigłowce dla armii, a zwolennicy innych ugrupowań przygotowali mu gorące "powitanie” na placu Litewskim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na spotkaniu w centrum Lublina oprócz zwolenników Komorowskiego pojawili się jego oponenci mający transparenty ze znakami partii KORWiN i Ruchu Narodowego. Wśród rekwizytów, jakie przynieśli były m. in. krzesła z balonów i afisze z antyprezydenckimi hasłami. "Precz z komuną i Komorem”, "Do widzenia” czy "Wejdź na krzesło” – to jedne z łagodniejszych okrzyków, jakie skandowali. Obie grupy przekrzykiwały się w gorącej atmosferze.

– Chciałem podziękować, że w niełatwych warunkach chcecie wyrazić poparcie dla mojej kandydatury. Dzięki takim zachowaniom będziecie wiedzieli, między kim a kim wybieracie 10 maja – mówił, a właściwie krzyczał do mikrofonu Komorowski.

Na placu Litewskim nie pojawili się natomiast radni wojewódzcy Prawa i Sprawiedliwości, którzy na zwołanej przed południem konferencji prasowej zadali prezydentowi pytanie dotyczące przetargu na zakup śmigłowców dla polskiej armii. Chodziło o niedawną publikację tygodnika "Wprost”. Jego dziennikarze napisali, że o wyborze dostawcy nie musi decydować najlepsza oferta, ale zobowiązania, jakie Komorowski ma wobec prezydenta Francji, który miał poprzeć kandydaturę Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy. W przetargu obok francuskiego Airbus Helicopters startuje m. in. PZL Świdnik.

– Obecność Bronisława Komorowskiego to najlepsza okazja, aby wszyscy mieszkańcy naszego regionu poznali odpowiedź na pytania, czy te doniesienia są prawdą i czy interesy województwa lubelskiego zostały sprzedane w zamian za interesy pana prezydenta – mówił podczas konferencji Artur Soboń, przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku województwa.

Dziennikarzom zapytać prezydenta się nie udało, bo zaplanowany wcześniej briefing prasowy z udziałem głowy państwa został odwołany. Odpowiedzi na to pytanie udzielił natomiast minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, który towarzyszył Komorowskiemu podczas części wizyty w Lublinie. – To nieprawda, że takie mechanizmy działają. Najkorzystniejszą ofertę wybierze komisja w MON, która przeanalizuje tysiące szczegółów. Tu nie ma kontekstu politycznego – zapewniał Siemoniak.

Sam Komorowski do kwestii wspomnianego przetargu nawiązał natomiast podczas spotkania z przedsiębiorcami w Targach Lublin. – Obecny czas nie sprzyja innemu myśleniu niż to, że trzeba kupować dobre uzbrojenie – tłumaczył.

Chełm po Lublinie

Po wizycie w Lublinie "Bronkobus” z prezydentem na pokładzie pojechał do Chełma, gdzie również przywitały go gwizdy i okrzyki grupy części zebranych. Zanim Bronkobus zajechał na pl. Łuczkowskiego Prezydent miał jeszcze chwilę na zejście do podziemi kredowych.

- Przez lata pracowałem w podziemiu i zejście do waszych podziemi wzbudziło we mnie szczególne refleksje - powiedział prezydent zwracając się do licznie zgromadzonych chełmian. Na plac Łuczkowskiego przybyło około 300 osób, w tym kilkunastoosobowa grupa wyposażonych w transparenty hałaśliwych oponentów. Tak jak większość zebranych przywitała prezydenta brawami i chóralnymi głosami poparcia, tak z drugiej strony młodzi ludzie skandowali obraźliwe dla niego i jego politycznego zaplecza hasła. W końcu Bronisław Komorowski nie wytrzymał, nazywając ich zachowanie politycznym barbarzyństwem.

- Ci młodzi ludzie nie doceniają tego, że przyszło im żyć w wolnej Polsce, w której bezkarnie można krytykować, czy wygwizdywać prezydenta – powiedział prezydent. – To efekt naszego podążania drogą demokracji, z której niektóre środowiska chcą nas zepchnąć.

Na koniec Bronisław Komorowski poprosił chełmian, by w prezydenckich wyborach oddali na niego swoje głosy, po czym zszedł do nich ze sceny.

Z Chełma Bronkobus skierował się do Annopola. W piątek Komorowski odwiedzi Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku, gospodarstwo pszczelarskie w Celejowie, piekarnię Sarzyńskiego w Kazimierzu Dolnym oraz szkółkę drzew i krzewów w Końskowoli. Ponadto na kazimierskim Rynku spotka się m. in. z Danielem Olbrychskim. (bar)

Zobacz zdjęcia z wizyty prezydenta w Chełmie

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
London Lady... / 22 kwietnia 2015 o 09:15

...i to jest roznica klasy pomiedzy Komorem, a Panem Duda. Bylem na spotkaniu z tym ostatnim w Londynie. Pelna kultura i zatroskanie losem ojczyzny. Elegancko zorganizowane na zaprszenia, ktore mozna bylo kupic w naszej parafii z rekomendacja conajmniej dwoch osob. Nikt nie gwizdal i nie stosowal hasel. PO powinnosie uczyc takich spraw od madrzejszych i prawdziwych patriotow. Oczywiscie chamstwa trudno sie ustrzec i przy wyjsciu z McToures Hall zapodzial sie gdzies tlumacz, wiec miejscowi Polacy pomogli Panu Dudzie przytlumaczeniu pytan zadawanych przez dziennikarza Stock Monitor. Bylo to takie drobne i jedyne niedopatrzenie. Mozna jednak unikac niepotrzebnych zadraznien. Tlumacz powinien nie odstepowac Pana Dudy nawet na krok aby nie narazac Go na zbyteczne stresy...

...i to jest roznica klasy pomiedzy Komorem, a Panem Duda. Bylem na spotkaniu z tym ostatnim w Londynie. Pelna kultura i zatroskanie losem ojczyzny. Elegancko zorganizowane na zaprszenia, ktore mozna bylo kupic w naszej parafii z rekomendacja conajmniej dwoch osob. Nikt nie gwizdal i nie stosowal hasel. PO powinnosie uczyc takich spraw od madrzejszych i prawdziwych patriotow. Oczywiscie chamstwa trudno sie ustrzec i przy wyjsciu z McToures Hall zapodzial sie gdzies tlumacz, wiec miejscowi Polacy pomogli Panu Dudzie przytlumaczeniu pytan z... rozwiń

Avatar
gość / 21 kwietnia 2015 o 11:27

Prawda,takiej cioty to świat nie widział....  ech..

to niech wyjeżdżają nit tu ich nie trzyma 

Avatar
gość / 21 kwietnia 2015 o 11:25

w Chełmie czy Lublinie to same barany Duda to wam wyjdzie pod brodą a kaczor to was osra jak srał na was do tej pory Lublin to przynajmniej ma obwodnice nie zapominajcie z kąt macie na to kasę na pewno nie od pisowców a na  Chełm się wypieli nawet Lublin was  okradł g....no macie i mieć będziecie jak będziecie głosować na pisowców 

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 19:17

Zgred

Cap rogaty z bródką!

Avatar
marco / 18 kwietnia 2015 o 15:50

Barani łbie !! wybrać bronka ,to już koniec polskości będzie w tym dzikim kraju !!!  wszyscy wyjadą !!!

Prawda,takiej cioty to świat nie widział....  ech..

Avatar
Nalalka z I c / 18 kwietnia 2015 o 15:24

:D choćby się zagwizdali na amen , napluli ,i robili wiele rzeczy to MĄDRZEJSZA CZEŚĆ SPOŁECZEŃSTWA I TAK WYBIERZE BRONKA, pozdrawiam :D  :D

Barani łbie !! wybrać bronka ,to już koniec polskości będzie w tym dzikim kraju !!!  wszyscy wyjadą !!!

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 14:50

:D choćby się zagwizdali na amen , napluli ,i robili wiele rzeczy to MĄDRZEJSZA CZEŚĆ SPOŁECZEŃSTWA I TAK WYBIERZE BRONKA, pozdrawiam :D :D

tak pozdrow swoich kolegow lemingow, wam to kury szczac prowadzac a nie dac prawo wyborcze i jak w tym kraju ma byc dobrze jak idioci wybieraja idiotow, potem na nich ci wybrani pluja a oni ze deszcze pada.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 14:13

:D choćby się zagwizdali na amen , napluli ,i robili wiele rzeczy to MĄDRZEJSZA CZEŚĆ SPOŁECZEŃSTWA I TAK WYBIERZE BRONKA, pozdrawiam :D  :D

Avatar
maczeta / 18 kwietnia 2015 o 14:10

Dzicz.

Patałachy korwinowskie.

Niech się cieszy niezguła,niezdarzeniec jeden że mu nikt płytką chodnikową nie przypie rdolił.

Avatar
narodowa hipokryzja / 18 kwietnia 2015 o 13:56

Dziwne: - mohery bronią Bronka:(; - niby hrabia, a jak się okazuje, to z tytułem ma tyle wspólnego, co z doktoratem, czyli zwykła ściema. Taki doktor, jak z Kwacha magister.

Wniosek: Polską kierują, za ogólnym przyzwoleniem narodu, sami oszuści. Prawda jest w tym kraju zwalczana jak najgorsze zło.

Avatar
London Lady... / 22 kwietnia 2015 o 09:15

...i to jest roznica klasy pomiedzy Komorem, a Panem Duda. Bylem na spotkaniu z tym ostatnim w Londynie. Pelna kultura i zatroskanie losem ojczyzny. Elegancko zorganizowane na zaprszenia, ktore mozna bylo kupic w naszej parafii z rekomendacja conajmniej dwoch osob. Nikt nie gwizdal i nie stosowal hasel. PO powinnosie uczyc takich spraw od madrzejszych i prawdziwych patriotow. Oczywiscie chamstwa trudno sie ustrzec i przy wyjsciu z McToures Hall zapodzial sie gdzies tlumacz, wiec miejscowi Polacy pomogli Panu Dudzie przytlumaczeniu pytan zadawanych przez dziennikarza Stock Monitor. Bylo to takie drobne i jedyne niedopatrzenie. Mozna jednak unikac niepotrzebnych zadraznien. Tlumacz powinien nie odstepowac Pana Dudy nawet na krok aby nie narazac Go na zbyteczne stresy...

...i to jest roznica klasy pomiedzy Komorem, a Panem Duda. Bylem na spotkaniu z tym ostatnim w Londynie. Pelna kultura i zatroskanie losem ojczyzny. Elegancko zorganizowane na zaprszenia, ktore mozna bylo kupic w naszej parafii z rekomendacja conajmniej dwoch osob. Nikt nie gwizdal i nie stosowal hasel. PO powinnosie uczyc takich spraw od madrzejszych i prawdziwych patriotow. Oczywiscie chamstwa trudno sie ustrzec i przy wyjsciu z McToures Hall zapodzial sie gdzies tlumacz, wiec miejscowi Polacy pomogli Panu Dudzie przytlumaczeniu pytan z... rozwiń

Avatar
gość / 21 kwietnia 2015 o 11:27

Prawda,takiej cioty to świat nie widział....  ech..

to niech wyjeżdżają nit tu ich nie trzyma 

Avatar
gość / 21 kwietnia 2015 o 11:25

w Chełmie czy Lublinie to same barany Duda to wam wyjdzie pod brodą a kaczor to was osra jak srał na was do tej pory Lublin to przynajmniej ma obwodnice nie zapominajcie z kąt macie na to kasę na pewno nie od pisowców a na  Chełm się wypieli nawet Lublin was  okradł g....no macie i mieć będziecie jak będziecie głosować na pisowców 

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 19:17

Zgred

Cap rogaty z bródką!

Avatar
marco / 18 kwietnia 2015 o 15:50

Barani łbie !! wybrać bronka ,to już koniec polskości będzie w tym dzikim kraju !!!  wszyscy wyjadą !!!

Prawda,takiej cioty to świat nie widział....  ech..

Avatar
Nalalka z I c / 18 kwietnia 2015 o 15:24

:D choćby się zagwizdali na amen , napluli ,i robili wiele rzeczy to MĄDRZEJSZA CZEŚĆ SPOŁECZEŃSTWA I TAK WYBIERZE BRONKA, pozdrawiam :D  :D

Barani łbie !! wybrać bronka ,to już koniec polskości będzie w tym dzikim kraju !!!  wszyscy wyjadą !!!

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 14:50

:D choćby się zagwizdali na amen , napluli ,i robili wiele rzeczy to MĄDRZEJSZA CZEŚĆ SPOŁECZEŃSTWA I TAK WYBIERZE BRONKA, pozdrawiam :D :D

tak pozdrow swoich kolegow lemingow, wam to kury szczac prowadzac a nie dac prawo wyborcze i jak w tym kraju ma byc dobrze jak idioci wybieraja idiotow, potem na nich ci wybrani pluja a oni ze deszcze pada.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 14:13

:D choćby się zagwizdali na amen , napluli ,i robili wiele rzeczy to MĄDRZEJSZA CZEŚĆ SPOŁECZEŃSTWA I TAK WYBIERZE BRONKA, pozdrawiam :D  :D

Avatar
maczeta / 18 kwietnia 2015 o 14:10

Dzicz.

Patałachy korwinowskie.

Niech się cieszy niezguła,niezdarzeniec jeden że mu nikt płytką chodnikową nie przypie rdolił.

Avatar
narodowa hipokryzja / 18 kwietnia 2015 o 13:56

Dziwne: - mohery bronią Bronka:(; - niby hrabia, a jak się okazuje, to z tytułem ma tyle wspólnego, co z doktoratem, czyli zwykła ściema. Taki doktor, jak z Kwacha magister.

Wniosek: Polską kierują, za ogólnym przyzwoleniem narodu, sami oszuści. Prawda jest w tym kraju zwalczana jak najgorsze zło.

Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 8

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria