poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Brud i gryzonie w hurtowni Tradis. Sanepid zamyka, hurtownia dalej działa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2013, 22:17

Mimo decyzji sanepidu hurtownia działała dalej. Teraz będzie ją można otworzyć, kiedy wszystkie niep
Mimo decyzji sanepidu hurtownia działała dalej. Teraz będzie ją można otworzyć, kiedy wszystkie niep

Sanepid zamknął wczoraj wielką hurtownię spożywczą Tradis przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Ale hurtownia działała dalej.

O złych warunkach higienicznych w hurtowni poinformował nas Czytelnik. – Widać tam szkodniki. Zgłosiłem sprawę do sanepidu – oświadczył.

Inspektorzy sanepidu skontrolowali hurtownię. – Informacja się potwierdziła. Stan magazynów był niedopuszczalny – mówi Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

We wszystkich działach magazynu pod regałami było widać odchody gryzoni. Znaleziono je np. w alejce z kawą i herbatą, na stanowisku z mąką, w alejce z makaronami i w miejscu przechowywania ryżu. W hurtowni latały mole i ptaki. W miejscu składowania rozbitych i uszkodzonych produktów spożywczych roiło się od much.

Inspektorzy skontrolowali też wyrywkowo daty minimalnej trwałości magazynowanych towarów. Wśród środków przeznaczonych do sprzedaży, znaleziono przeterminowane produkty. Data ważności niektórych skończyła się zaledwie kilka dni temu, ale były też produkty przeterminowane nawet o trzy miesiące, np. żelki i zupa w proszku z datą ważności do maja br.

Wszystko to mimo dokumentu potwierdzającego, że kilka dni wcześniej odbyła się tam dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja. Protokół z usługi okazano pracownikom sanepidu podczas kontroli. Sanepid zdecydował o niezwłocznym zamknięciu hurtowni. Inspektorzy nałożyli też mandat w wysokości 500 zł (najwyższy możliwy).

Firma Tradis należała niegdyś do lubelskiej Emperii. Pod koniec 2011 roku została sprzedana grupie Eurocash za ponad miliard zł. Jeszcze w ub. roku firma zatrudniała w woj. lubelskim ok. 1500 pracowników.

Poprosiliśmy właściciela firmy o komentarz. – W hurtowni przy ul. Metalurgicznej kontrola sanepidu wykazała uchybienia, w związku z czym hurtownia została zamknięta. Stwierdzone uchybienia powinny zostać w ciągu nocy usunięte, co pozwoli zwrócić się w dniu jutrzejszym do sanepidu o weryfikację kontroli i cofnięcie decyzji o zamknięciu hurtowni – odpisał nam Jan Domański z centrali Corporate Finance Eurocash SA.

Jednak hurtownia działała dalej, co późnym popołudniem potwierdziła rekontrola sanepidu. – W tej sytuacji wszczynamy postępowanie egzekucyjne – mówi dyr. Nikiel. To oznacza, że firma dostanie upomnienie. Jeśli to nie pomoże, to postępowanie może zakończyć się grzywną.

Co na to Jan Domański z Eurocash? – Sprawdzimy, dlaczego nie wykonano polecenia – oświadczył.

Wczoraj nie udało się nam dodzwonić do kierownictwa Tradisu w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
xyz
Junior
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lutego 2014 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Macie jakiś problem z czymś  ? kierujcie si e do niego  : http://alle.pl/fachowiec-poleca <-- on wam we wszystkim pomorze ;)

Rozwiń
xyz
xyz (5 lutego 2014 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

może i tak było ale są gorsze hurtownie magazyny tradis na metalurgicznej w porównaniu do np stokrotkowego na...to niesamowity bajer

Rozwiń
Junior
Junior (13 listopada 2013 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tam będzie syf i to robiony przez główne kierownictwo!! Pracownicy którzy składają palety mają coraz mniejsze płace, mają akord a z miesiąca na miesiąc pomniejszane są punkty za dany artykuł!! I Oni wyobrażają sobie że będzie tam pożadek? Składanie gdy dany sklep zamawia np jedno opakowanie karmy dla psa, czy opakowanie ptasiego mleczka! Do każdego klienta dochodzi syf na paletach! Płacą 1300zł ludzim zatrudnionym przez agencję a wymagą tyle ile od zwykłych pracowników!

Rozwiń
Brudny magazynier Harry
Brudny magazynier Harry (23 sierpnia 2013 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wlasnie jest ład po portugalsku! Nie dość ,ze niszczą Tradis przez brak kompetencji to jeszcze kozopasy dbają aby dobra marka jaka była w/w spółka przszła w taki sam shit jak Eurocash i ich kulawy śmierdzące segment detaliczny. To tylko w Polsce urzędy na to pozwalają.Pozdrawiamy UOKiK min. Dzięki nim to wszystko.....moze ktos kiedys przyjrzy się temu urzędowi i podziękuje im adekwatne .
Rozwiń
Jenna
Jenna (20 sierpnia 2013 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ooo tu proszę czytaj sobie czytaj [url=http://g2.gangsters.pl/?ref=18]www.dzienikkw/Lublim.6462394h8937[/url]

Chyba nie rozumiesz : http://ulinks.net/forum_gazeta

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!